Конспект про здорове харчування для дошкільнят. План-конспект заняття (старша група) на тему: НОД "Здорова їжа"

Ірина Галушина
Конспект заняття в середній групі«Здорова та корисна їжа»

Ціль: Формування поняття, що здоров'язалежить від правильного харчування та корисної їжі. Завдання:1. Дати уявлення дітям про здорової та корисної їжі. 2. Показати вплив правильного харчування на здоров'я. 3. Розвивати вміння аналізувати та узагальнювати. 4. Виховувати дбайливе ставлення до свого здоров'ю та бажання вести здоровий спосіб життя.

Хід заняття

Ми з вами багато говорили про те, що потрібно робити, щоб рости бадьорими, здоровими та сильними. А сьогодні поговоримо про нашу їжу. Як ви думаєте, яку їжу ми їмо в саду? (Відповіді дітей). Правильно, у д/саду наша їжа не тільки смачна, але і корисна. А як ви розумієте, корисна їжа - це якась їжа? (Відповіді дітей)

Правильно, в їжі має бути достатньо вітаміну, щоб вони захищали наш організм від різних хвороб. Які продукти треба їсти, щоб наш організм був міцним? (Відповіді дітей)

Як допомагають нам каші, сир, яйця та кисломолочні продукти? (Відповіді дітей)

Правильно, зміцнюють наші кістки та допомагають шлунку та кишечнику добре працювати. Діти, чому кажуть "вітаміни ростуть на дереві"? (Відповіді дітей).

Вірно, в яблуках, вишнях, сливах, абрикосах і т. д. дуже багато вітамін кориснихдля нашого організму Як ви вважаєте, вітаміни ростуть тільки на деревах? (Відповіді дітей)

Звичайно ж, вітаміни ростуть і в землі такі як цибуля, часник, капуста, картопля та над землею як полуниця, малина, виноград, смородина та інші.

Хлопці, а хліб – це здорова їжа ? (Відповіді дітей)

Мабуть, не можна собі уявити життя без хліба, печива, різної здоби. Це дуже корисна та здорова їжа, Але їсти її треба в міру. Переїдання будь-який здоровою та корисноюїжі погано позначається нашому організмі.

Діти, корисні та здоровіпродукти не тільки допомагають нам рости, зміцнювати наш організм, але ще можуть лікувати його. Я зараз розповім вам казку "Даніель" і ви дізнаєтесь, як тато вилікував сина корисними йогуртами.

У давні часи, ще на початку ХХ століття, у далекій Іспанії жила – була невелика родина: мама, тато і синочок Даніель. Сім'я була дружна, весела та щаслива. Мама та тато дуже любили Даніеля, а він дуже любив батьків. Але незабаром щастя сім'ї почало затьмарювати млявість і часті хворобиДаніеля. В Іспанії в цей час не тільки Даніель, але і багато інших дітей страждали від кишкових інфекцій. Ліків було тоді недостатньо і не всі батьки могли вилікувати своїх дітей. І одного разу папі Даніеля наснилася чарівна ФеяЗдоров'я. Вона розповіла, як приготувати смачні йогурти, щоби вилікувати хворих діток. Вранці, як тільки прокинувся тато Даніеля Ісаак, він одразу у своїй маленькій лабораторії розпочав виробництво йогуртів у глиняних горщиках. І цими йогуртами почали годувати хворих дітей. На радість усім діти стали швидко одужувати. Популярність корисногопродукт дуже швидко зростав. Росло та виробництво. У тата Даніеля була вже не маленька лабораторія, а компанія з виробництва виключно здорової продукції: кисломолочних продуктів, мінеральної водита напоїв, дитячого та лікувального харчування. Даніель теж одужаві на радощах Ісаак Карассо всю свою продукцію та компанію на честь сина ласкаво назвав «Данон». Сім'я Даніеля знову стала веселою та щасливою. А разом з нею та інші сім'ї стали щасливими, бо їхні діти теж перестали хворіти, завдяки продукції «Данон».

Ось тепер хлопці, ви знаєте, як багато є здорової та корисної їжі. Тільки їсти її треба стільки, скільки потрібно вашому організму. Погано не доїдати, а й шкідливо переїдати її.

Публікації на тему:

Конспект відкритого заняття з фізичної культури у середній групі «Корисна їжа»Мета: Викликати у дітей бажання дбати про своє здоров'я. Завдання: - закріплювати знання дітей про корисні продукти харчування та.

Конспект пізнавальної діяльності з дітьми підготовчої групи «Здорове харчування»Муніципальне казенне дошкільне освітня установадитячий садок № 10 «Сонечко» м. Приволзьк Конспект пізнавальної діяльності.

Шановні колеги пропоную до вашої уваги заняття дослідно-експериментальної діяльності "Шлях хліба". Побачила в інтернеті і дуже зацікавила, а.

Конспект заняття у підготовчій групі з навколишнього світу «Корисна та шкідлива їжа»Мета: формувати у дітей уявлення про корисність та шкідливість продуктів харчування. Завдання: Уточнювати знання дітей щодо правил здорового.

За темою "Корисна їжа" у нашій групі я виготовила такий посібник - лепбук. Він допомагає захопити дітей своїми картинками та завданнями, що.

НОД з валеології «Здорова їжа» (старша група)МБДОУ Центр розвитку дитини – дитячий садок «Ластівка» Оренбурзький р-н, с. Павлівка НОД із валеології у старшій групі на тему: «Здорова.

Відкритий урок з навколишнього світу в першому класі «Здорова їжа»Відкритий урок з навколишнього світу "Здорова їжа". 1-й клас Автор матеріалу (ПІБ) Байданова Ботагоз Риспаївна Посада вчитель початкових.

Конспект заняття "Здорове харчування – здорове життя".

Програмний зміст:

1.Ознайомити дітей із правилами раціонального харчування.

2. Закріпити дотримання дітьми гігієнічних навичок та умінь;
3. Виховувати акуратність, охайність.

Попередня робота: 1. Провести з дітьми розмову про режим харчування;
2. Екскурсія з дітьми на кухню дитячого садка;
3. Ознайомити дітей із основними групами корисних продуктів, які потрібно вживати у їжу.

Хід заняття: Вихователь:
Сьогодні ми поговоримо з вами про гігієну харчування. Але спочатку дайте мені відповідь на таке запитання: для чого ми харчуємося?
Діти:
Людина харчується для того, щоб жити. Їжа - не тільки джерело енергії, необхідне для діяльності людини, а й матеріал для її зростання та розвитку.
Вихователь: А тепер скажіть мені, чи однаково, яку їжу ми їмо?
Діти: Ні.
Вихователь: Якими мають бути продукти харчування?

Діти: Свіжі, чисті.
Вихователь:
Правильно. А як можна зберегти продукти свіжими?
Діти:
Їх потрібно зберігати у холодильнику.
Вихователь:
Правильно. Чи всі продукти можна їсти у сирому вигляді?
Діти:
Ні. Наприклад, м'ясо, рибу потрібно варити чи смажити тощо.
Вихователь: Правильно. Деякі продукти потрібно піддавати кулінарній обробці: смажити, парити, варити, пекти і т.д. Але що потрібно зробити з продуктами перед кулінарною обробкою та перед їжею, якщо ми їмо продукти у сирому вигляді?
Діти:
Їх треба почистити, вимити.
Вихователь:
Добре, припустимо, ми вимили яблука і зібралися їх їсти.
Чи ми все зробили правильно? Чи достатньо того, що яблука ми чисті?
Діти: Ні. Потрібно, щоб руки були чистими.
Вихователь:
Правильно. Тобто необхідно дотримуватись і правил особистої гігієни: мити руки, користуватися чистим посудом, серветками тощо.
Вихователь: Але чи важливо, як ми вживаємо їжу?

Діти: Важливо. При їді не можна розмовляти, дивитися телевізор, читати.
Вихователь:
Правильно. Все це заважає нормальному процесуприйому їжі, є відволікаючим фактором. Але ви поїли, встали і пішли?
Діти:
Ні. Потрібно прибрати за собою посуд, витерти стіл, подякувати тим, хто приготував їжу.
Вихователь: Якщо завжди є в той самий час, то наш шлунок до чергового прийому їжі починає виробляти шлунковий сік і готовий до прийому їжі. Здається, ніби він працює за певними внутрішнім годинникомі це сприяє засвоєнню їжі. Про яку гігієнічну вимогу йдеться?
Що ми повинні дотримуватись?
Діти: Режим харчування.
Вихователь:
Правильно. Харчуватися потрібно 4 рази на день в той самий час.
Якщо розділити весь обсяг їжі на сто частин, то 40 з них припадає на обід, 5 – на сніданок, 15 – на другий сніданок та 25 – на вечерю. Вечеря має бути не пізніше 19.00 год.
А тепер дайте відповідь мені наступне питання: чи корисно весь час є тільки ті самі продукти?
Діти:
Ні. Харчування має бути одноманітним, можуть виникнути авітаміноз, гіповітаміноз та інші хвороби.

Вихователь:
Їжа складається з білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітаміни.
Білки нам потрібні для будівництва. Вони ніби цеглинки, з яких складаються будівля. Білки – будівельний матеріал організму.
Без них немає розвитку та зростання. Тому саме зростаючому організму вони найпотрібніші.
Білки містяться у молоці, яйцях, горіхах тощо. Для будівництва потрібен не лише будівельний матеріал, а й енергія, що виділяють вуглеводи та жири. Однак невитрачена енергія відкладається у вигляді жиру. Невелика кількість жирового прошарку в організмі необхідна, вона захищає органи, амортизуючи удари. Але велика її кількість ускладнює роботу внутрішніх органівстворюючи їм додаткове навантаження. Тому зайва вага шкідлива для людини.
Мінеральні речовини також потрібні нам. Особливо багато потрібно для кісток. Вони надають їм твердості. Вітаміни потрібні для зростання та розвитку організму. Їх кілька груп. Це вітаміни групи
А, В, С, Д, РР, К і т.д.
Я розповім лише про деяких і:
ВІТАМІН А – це вітамін росту. Він допоможе вам зростати, а також збереже зір. При нестачі цього вітаміну люди можуть захворіти так звано! " курячою сліпотою", тобто вдень людина бачить добре, але з настанням темряви гострота зору знижується.
ВІТАМІН В - Регулює обмін речовин.ВІТАМІН С - є загальнозміцнюючим.
Без
Вітаміна Д - дитина може захворіти на рахіт: вона важлива для зростання зміцнення кісток.

(Наочно показати за таблицею) "Добові норми вітамінів" Вихователь: У якому продукті, який вітамін міститься?
Отже, ви дізналися, з яких речовин складаються продукти харчування та яку роль вони грають у нашому організмі. Звичайно, вони знаходяться в самих різних продуктах, тому і харчування має бути різноманітним. Наприклад, (м'ясі, молоці багато білків, але мало вітамінів, у хлібі – вуглеводів, а в овочах) – багато вітамінів і мало білків та жирів.
Фізмінутка.
Раз - підвестися, підтягнутися,
Два - зігнутися, розігнутися,
Три - у долоні 3 бавовни,
Головою – три кивки,
На чотири - руки ширші,
П'ять – руками помахати,
Шість – на місце тихо сісти.
Вихователь:
А зараз подивимося, чи зможете ви прочитати рецепт, запропонований доктором Айболітом, і пояснити правила, написані в ньому. Отже, правило перше: "Живемо не для того, щоб їсти, а їмо для того, щоб жити"
Як ви розумієте це правило?
Діти: Людина має їсти стільки товарів, скільки їй потрібно життя, тобто. недоїдання та переїдання шкідливі для організму.
Вихователь: Правило друге: "Не заощаджуйте на харчуванні - це найгірша економія на світі"
Діти:
Це правило говорить про те, що потрібно харчуватися різноманітними та якісними продуктами, щоб отримати необхідні поживні речовини мінеральні солі, вітаміни для нормального зростання, розвитку та обміну речовин в організмі
Вихователь: Правило третє! Не сідати за стіл, якщо на ньому немає овочів.
Віддавати перевагу рослинній їжі". Чому?
Діти: В овочах міститься багато вітамінів, а рослинна їжалегше засвоюється організмом.
Вихователь:
Правило четверте: "Не захоплюватися вуглеводами: хліб, картопля, солодощі. Сіль, цукор - білі вороги здоров'я". Вуглеводи, якщо вони не засвоюються організмом, відкладаються у вигляді жиру, що призводить до ожиріння і надмірній вазі. Цукор – це чистий вуглевод. Також надлишок цукру в організмі призводить до цукровому діабету. Сіль у великих кількостяхВикористовувати не можна. Це призводить до відкладення солей в організмі. П'яте правило: "Чим менше кулінарна обробка, тим більше вам дістанеться вітамінів". Під дією високої температурибагато вітамінів руйнуються, тобто. ми їх отримуємо у меншій кількості. І останнє правило: "Не вечеряти після 19.00 годин". Не можна їсти прямо перед сном, інакше, коли ми спимо, шлунок не відпочиває, працює. А це шкідливо організму. Тому треба їсти за дві години перед сном. А спати ви лягаєте о 21.00 - 22.00 год. Крім того, необхідно дотримуватися режиму харчування.
Я бачу, ви впоралися з цим завданням, прочитали та розшифрували рецепт доктора Айболіта. Що ви можете додати до рецептів? Чого треба уникати, щоб зберегти своє здоров'я, органи травлення?

Вихователь:

А зараз ми з вами поїдемо туди, де готують їжу, як це місце називається? (Кухня). Там ви побачите як готується їжа, вам покажуть, з чого вона готується, які продукти використовуються.

(Всі разом вирушаємо на кухню).

Хлопці вам сподобалася екскурсія? Що цікавого ви там побачили? Що нового впізнали?

Конспект заняття "Здорове харчування – здорове життя".

Програмний зміст:

1.Ознайомити дітей із правилами раціонального харчування.

2. Закріпити дотримання дітьми гігієнічних навичок та умінь;
3. Виховувати акуратність, охайність.

Попередня робота:
1. Провести з дітьми розмову про режим харчування;
2. Екскурсія з дітьми до кухні дитячого садка;
3. Ознайомити дітей із основними групами корисних продуктів, які потрібно вживати у їжу.

Хід заняття:
Вихователь:
Сьогодні ми поговоримо з вами про гігієну харчування. Але спочатку дайте мені відповідь на таке запитання: для чого ми харчуємося?
Діти:
Людина харчується для того, щоб жити. Їжа - не тільки джерело енергії, необхідне для діяльності людини, а й матеріал для її зростання та розвитку.
Вихователь:
А тепер скажіть мені, чи однаково, яку їжу ми їмо?
Діти:
Ні.
Вихователь:
Якими мають бути продукти харчування?

Діти:
Свіжі, чисті.
Вихователь:
Правильно. А як можна зберегти продукти свіжими?
Діти:
Їх потрібно зберігати у холодильнику.
Вихователь:
Правильно. Чи всі продукти можна їсти у сирому вигляді?
Діти:
Ні. Наприклад, м'ясо, рибу потрібно варити чи смажити тощо.
Вихователь:
Правильно. Деякі продукти потрібно піддавати кулінарній обробці: смажити, парити, варити, пекти і т.д. Але що потрібно зробити з продуктами перед кулінарною обробкою та перед їжею, якщо ми їмо продукти у сирому вигляді?
Діти:
Їх треба почистити, вимити.
Вихователь:
Добре, припустимо, ми вимили яблука і зібралися їх їсти.
Чи ми все зробили правильно? Чи достатньо того, що яблука ми чисті?
Діти:
Ні. Потрібно, щоб руки були чистими.
Вихователь:
Правильно. Тобто необхідно дотримуватись і правил особистої гігієни: мити руки, користуватися чистим посудом, серветками тощо.
Вихователь:
Але чи важливо, як ми вживаємо їжу?

Діти:
Важливо. При їді не можна розмовляти, дивитися телевізор, читати.
Вихователь:
Правильно. Все це заважає нормальному процесу їди, є відволікаючим фактором. Але ви поїли, встали і пішли?
Діти:
Ні. Потрібно прибрати за собою посуд, витерти стіл, подякувати тим, хто приготував їжу.
Вихователь:
Якщо завжди є в той самий час, то наш шлунок до чергового прийому їжі починає виробляти шлунковий сік і готовий до прийому їжі. Здається, ніби він працює за певним внутрішнім годинником і це сприяє засвоєнню їжі. Про яку гігієнічну вимогу йдеться?
Що ми повинні дотримуватись?
Діти:
Режим харчування.
Вихователь:
Правильно. Харчуватися потрібно 4 рази на день в той самий час.
Якщо розділити весь обсяг їжі на сто частин, то 40 з них припадає на обід, 5 – на сніданок, 15 – на другий сніданок та 25 – на вечерю. Вечеря має бути не пізніше 19.00 год.
А тепер дайте відповідь мені наступне питання: чи корисно весь час є тільки ті самі продукти?
Діти:
Ні. Харчування має бути одноманітним, можуть виникнути авітаміноз, гіповітаміноз та інші хвороби.

Вихователь:
Їжа складається з білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів.
Білки нам потрібні для будівництва. Вони ніби цеглинки, з яких складаються будівля. Білки – будівельний матеріал організму.
Без них немає розвитку та зростання. Тому саме зростаючому організму вони найпотрібніші.
Білки містяться у молоці, яйцях, горіхах тощо. Для будівництва потрібен не лише будівельний матеріал, а й енергія, що виділяють вуглеводи та жири. Однак невитрачена енергія відкладається у вигляді жиру. Невелика кількість жирового прошарку в організмі необхідна, вона захищає органи, амортизуючи удари. Але її велика кількість ускладнює роботу внутрішніх органів, створюючи їм додаткове навантаження. Тому зайва вага шкідлива для людини.
Мінеральні речовини також потрібні нам. Особливо багато потрібно для кісток. Вони надають їм твердості. Вітаміни потрібні для зростання та розвитку організму. Їх кілька груп. Це вітаміни групи
А, В, С, Д, РР, К і т.д.
Я розповім лише про деяких і:
ВІТАМІН А – це вітамін росту. Він допоможе вам зростати, а також збереже зір. При нестачі цього вітаміну люди можуть захворіти так звано! " курячою сліпотою " , тобто. вдень людина бачить добре, але з настанням темряви гострота зору знижується.
ВІТАМІН В - Регулює обмін речовин.ВІТАМІН С - є загальнозміцнюючим.
Без
Вітаміна Д - дитина може захворіти на рахіт: вона важлива для зростання зміцнення кісток.

(Наочно показати за таблицею) "Добові норми вітамінів"
Вихователь:
У якому продукті, який вітамін міститься?
Отже, ви дізналися, з яких речовин складаються продукти харчування та яку роль вони грають у нашому організмі. Звичайно, вони знаходяться в різних продуктах, тому і харчування має бути різноманітним. Наприклад, (м'ясі, молоці багато білків, але мало вітамінів, у хлібі – вуглеводів, а в овочах) – багато вітамінів і мало білків та жирів.
Фізмінутка.
Раз - підвестися, підтягнутися,
Два - зігнутися, розігнутися,
Три - у долоні 3 бавовни,
Головою – три кивки,
На чотири - руки ширші,
П'ять – руками помахати,
Шість – на місце тихо сісти.
Вихователь:
А зараз подивимося, чи зможете ви прочитати рецепт, запропонований доктором Айболітом, і пояснити правила, написані в ньому. Отже, правило перше: "Живемо не для того, щоб їсти, а їмо для того, щоб жити"
Як ви розумієте це правило?
Діти:
Людина має їсти стільки товарів, скільки їй потрібно життя, тобто. недоїдання та переїдання шкідливі для організму.
Вихователь:
Правило друге: "Не заощаджуйте на харчуванні - це найгірша економія на світі"
Діти:
Це правило говорить про те, що потрібно харчуватися різноманітними та якісними продуктами, щоб отримати необхідні поживні речовини мінеральні солі, вітаміни для нормального росту, розвитку та обміну речовин в організмі.
Вихователь:
Правило третє! Не сідати за стіл, якщо на ньому немає овочів.
Віддавати перевагу рослинній їжі". Чому?
Діти:
У овочах міститься багато вітамінів, а рослинна їжа легше засвоюється організмом.
Вихователь:
Правило четверте: "Не захоплюватися вуглеводами: хліб, картопля, солодощі. Сіль, цукор - білі вороги здоров'я". Вуглеводи, якщо вони не засвоюються організмом, відкладаються у вигляді жиру, що призводить до ожиріння та надмірної ваги. Цукор – це чистий вуглевод. Також надлишок цукру в організмі призводить до цукрового діабету. Сіль у великій кількості вживати не можна. Це призводить до відкладення солей в організмі. П'яте правило: "Чим менше кулінарна обробка, тим більше вам дістанеться вітамінів". Під впливом високої температури багато вітамінів руйнуються, тобто. ми їх отримуємо у меншій кількості. І останнє правило: "Не вечеряти після 19.00 годин". Не можна їсти прямо перед сном, інакше, коли ми спимо, шлунок не відпочиває, працює. А це шкідливо організму. Тому треба їсти за дві години перед сном. А спати ви лягаєте о 21.00 - 22.00 год. Крім того, необхідно дотримуватися режиму харчування.
Я бачу, ви впоралися з цим завданням, прочитали та розшифрували рецепт доктора Айболіта. Що ви можете додати до рецептів? Чого треба уникати, щоб зберегти своє здоров'я, органи травлення?

Юлія Коробкіна
Відкрите заняття на тему «Правильне харчування»

Ціль: Розширювати уявлення дітей про продукти. живленнята їх значення для людини виділяти правила здорового харчування.

Завдання:

Освітня: Закріпити знання дітей про продукти. живленнята їх значення для людини, про поняття « правильне» , або «здорове живлення» .

Розвиваючі: Розвивати допитливість, уміння самим готувати суп, сік, пиріжки

Виховні: Виховувати у дітей ставлення до свого здоров'я та здоров'я оточуючих Виховувати бажання вести здоровий спосіб життя.

Хід заняття:

Вихователь: Доброго дня, дорогі хлопці, шановні гості Я рада бачити вас усіх! І перш, ніж ми почнемо наше заняття, - Послухайте вірш, і скажіть, про що ж важливе ми сьогодні говоритимемо?

Людині треба їсти,

Щоб встати та щоб сісти,

Щоб стрибати, перекидатися,

Пісні співати, дружити, сміятися,

Щоб рости та розвиватися,

І при цьому не хворіти,

Потрібно правильно харчуватися,

З самих юних роківвміти.

Вихователь: Скажіть мені мої добрі, про що ж сьогодні наше заняття?

Діти: відповіді дітей!

Вихователь: Правильно, Мої ви золоті!

Вихователь: Сьогодні я хочу поговорити з вами про здорове харчуванні!

Вихователь. Всім відомо, що вранці корисно їсти каші. Чому вони корисні? (Відповіді дітей.)

Вихователь: Розумниці! З ранку багато роботи, занять, все це потрібно багато витрачати сил; та енергії, а в каші багато корисних вітамінівта речовин.

Як ви думаєте, чому про деяких людей кажуть: «Він каші мало їв?» (Відповіді дітей)

Вихователь: Та ви мають раціюЦе говорять про слабких і кволих людей, які не їдять каші.

Вихователь: А ви знаєте, з чого варять каші? (Відповіді дітей)

Вихователь: Чудово! Як багато ви знаєте! Каші варять із рису, гречки, пшона, перлівки, вівсянки, кукурудзи!

Сюрпризний момент: Стукіт у двері! З'являється незнайка! Здрастуйте хлопці! Я до вас прийшов із подарунками! Бажаєте дізнатися з якими? (Діти так! Тоді відгадайте загадки!

Кругле, рум'яне,

Я зростаю на гілці.

Люблять мене дорослі,

І малі дітки.

(Яблуко)

Фрукт помаранчевого кольору

Немов сонце спекотного літа!

Сходимо з мамою до магазину,

Купимо соковитий. (апельсин)

На маківці корона,

Товста шкіра,

З кулькою схожий,

На кого він схожий!

Відповідь: Гранат.

Над землею зелений хвіст,

Під землею червоний ніс.

Кролик уплітає спритно.

Як звати її?

(Морківка)

Вихователь: Молодці! А тепер дайте відповідь, що ж можна зробити з цих фруктів? (салат, сік)

Вихователь: Хлопці, давайте побудемо трохи поворами і приготуємо смачний і корисний сік? (Підходимо до столу)

Який колір апельсин? (Відповіді дітей)а який вона на смак? (Відповіді дітей), А якої вона форми (відповіді дітей, добре! А якого кольору морква? Якої форми? (розрізаємо, пробують на смак, якого смаку, якого кольору яблуко? Який вона смак? Який гранат!).

Розрізаємо готуємо сік!

Вихователь: сонечки мої! Ми приготували з вами корисний сік! Яка від нього користь? (Відповіді дітей)

Фрукти дуже корисні, поживні, у них багато вітамінів! Ми з вами приготували смачний та корисний сік!

Вихователь: Тепер трохи відпочинемо Гра "Так і ні"

Якщо «ТАК»встаємо та піднімаємо руки, якщо «НІ»- Присідаємо.

Каша – смачна їжа

Це нам корисно? (Так)

Цибуля зелена іноді

Нам корисні діти? (Так)

У калюжі брудна вода

Чи нам корисна іноді? (Ні)

Щи – чудова їжа

Це нам корисно? (Так)

Мухоморний суп завжди –

Це нам корисно? (Ні)

Фрукти просто краса!

Це нам корисно? (Так)

Брудних ягід іноді

З'їсти корисно, діти? (Ні)

Овочі ростуть гряди.

Овочі корисні? (Так)

Сік, компотик іноді

Нам корисні діти? (Так)

З'їсти мішок великий цукерок

Це шкідливо, діти? (Так)

Лише корисна їжа

На столі у нас завжди!

А якщо корисна їжа –

Будемо ми здорові? (Так)

Вихователь: Продовжимо наше заняття! Ми з вами дізналися, що корисно їсти фрукти, що можна зробити з них корисний сік! А що ще корисно їсти? (Відповіді дітей)

Вихователь: Правильно! Корисно їсти суп! А чи знаєте ви, з чого варять борщ? (Відповіді дітей)На дошці зображена каструля і, фрукти з овочами покладіть мені в каструлю те, з чого борщ варять!

(На дошці висить ілюстрація каструлі, ілюстрації капусти, буряків, цибулі, м'яса, морква, картопля, апельсин, яблуко, огірок, мандарин)

Вихователь: мої ви самостійні! Ми з вами зварили борщ! А з чим треба їсти борщ?

Діти із хлібом!

Вихователь: А знаєте як хліб потрапляє до нас на стіл? (Відповіді дітей)

Вихователь: Правильно! Я вам розповім про пригоди зернятка. «Посадили навесні в землю маленьке зернятко. Спочатку з'явився паросток, потім він перетворився на колосок. Все літо колосок зростав, набирався сил. У колоску стало багато зернят. Земля, сонце, вода, тепло допомогли маленькому зернятку перетворитися на сильний колос, повний нових зерен. А в них багато корисних поживних речовин . Восени колоски зібрали, обмолотили та дістали зерна.

Потім з нашого зернятка благають борошно, до борошна додають цукор, сіль, рослинна олія, перемішують, кладуть у спеціальну форму і поміщають у грубку!

Розповідь вихователясупроводжується ілюстраціями на комп'ютері.

Вихователь: Сьогодні ми з вами були поворами, пропоную побути ними ще, спекти пиріжки, які потім ми з вами з'їмо за обідом!

Ліпимо пиріжки, відносимо їх на кухню!

Публікації на тему:

Груповий проект «Правильне харчування»Тип проекту: пізнавальний Тривалість: 1 місяць Вік дітей: 6-7 років Учасники проекту: діти, вихователі, спеціалісти, батьки.

Мета: Збагатити педагогічні вміння батьків; узгодити точки зору педагогів та батьків з питань раціонального та правильного.

Конспект класної годинидля 2 класу «Правильне харчування» Мета: створити умови для формування знань правильного відношеннядо свого здоров'я.

Конспект заняття «Правильне харчування – запорука здоров'я»Підготувала: вихователь 2 групи Гармаш Є. А. Тема: Правильне харчування-заставаздоров'я. Мета: Закріплення знань дітей про корисні та шкідливі.

Проект «Danon – Правильне харчування» у старшій групіГруповий короткостроковий проект Актуальність Правильне харчування – запорука здоров'я, але не все це сприймають серйозно. Про “хліб насущний”.

муніципальне бюджетне загальноосвітня установа

« Середня школа№ 5»гроду Смоленська

Методична розробкапозаклассогозаходи

У початковій школі

Тема: «Розмова про правильному харчуванні»

на конкурс

Формування культури здорового харчування

вчитель початкових класів

2017 р.

Пояснювальна записка

Цей виховний захід (розробка) про правильне харчування орієнтований на дітей молодшого шкільного віку(1-4 класи). Це одне із серії запланованих занять на тему про здоров'я та ЗОЖ. Ігрова форма заняття допоможе зацікавити учнів.

До заняття розроблено презентацію, є додаток (роздавальний матеріал).

Мета заняття:формувати у дітей уявлення про здоровому харчуваннірозповісти про значення харчування для людини; пояснити, що таке корисна їжа і чому їжа має бути різноманітною. Розвивати вміння правильно харчуватися. Щеплювати дітям здоровий спосіб життя.

Завдання:- ознайомити з поняттями: "правильне харчування", " корисні продукти”, “апетит”, “вітаміни”; - вчити розрізняти корисні та смачні продукти; - Ознайомити з правилами правильного харчування;

Щеплювати культуру харчування;

Розвивати пізнавальний інтересдо цієї теми;

Збагачувати та розширювати словниковий запасучнів;

Розвивати увагу, пам'ять, мислення;

Розвивати мову учнів, уміння правильно формулювати свої висловлювання (відповіді) у усній формі, коректно вести навчальний діалог;

Розвивати вміння слухати пояснення вчителя, слухати та оцінювати відповіді товаришів;

Мотивувати в учнів прагнення зберегти своє здоров'я; формувати прагнення вести правильний, отже, здоровий спосіб життя.

Очікувані результати:Цей захід спрямований на просвітництво молодших школяріво правильному прийоміїжі та виховання культури харчування у дітей.

I. Організаційний момент (емоційний настрійна роботу).

Діти, візьміться за руки, подивіться один до одного в очі і подаруйте посмішку. Я вам зараз прочитаю невеликий вірш, а ви в цей час постарайтеся передати своєму сусідові заряд бадьорості та тепла через рукостискання. Чи готові?
Нехай буде мир на землі,
І овочі-фрукти на нашому столі,
І щоб здоров'я міцним було,
І ніколи не підводило.
Щоб стукала радість у дім
Вранці, ввечері та вдень!

Тепер я прошу, хлопці, сісти на свої місця та налаштуватися на цікаву роботу.

II. Основна частина заняття.

1.Підготовка до сприйняття нового матеріалу (актуалізація).

А зараз дайте відповідь, будь ласка, на запитання. Коли ви зустрічаєте знайомих, друзів, гостей, ви що їм кажете? Як ви їх вітаєте? (Вітаю)

Яке побажання ви віддаєте цим словом (бажаємо доброго здоров'я, бути здоровими).

А як ви розумієте, що таке здоров'я? (Очікувані відповіді: здорова людинане хворіє, він сильний, сміливий, спритний, витривалий, добрий, бадьорий і веселий, йому будь-яка робота по плечу, добре працює чи вчиться…)

Одного мудреця запитали: "Що є для людини найважливішим, найціннішим у житті - багатство, слава?" Мудрець, подумавши, відповів: "Ні багатство, ні слава не роблять людину щасливою. Здоровий жебрак щасливіший за будь-якого хворого короля".

Ви згодні з думкою мудреця? (Так.)

Поняття «здоров'я» дуже багатогранне.

Існує всесвітня організаціяздоров'я. Вона прийняла ось таке визначення здоров'я: «Здоров'я – це стан повного фізичного, духовного та соціального добробуту, а не лише відсутність хвороб та фізичних дефектів».

Здоров'я багато в чому залежить від самої людини. А що треба робити людині, щоб бути здоровою? Що для цього потрібно? (Очікувані відповіді: загартовуватися, робити зарядку, займатися спортом, більше рухатися, чистити зуби, стежити за чистотою свого тіла і т.д.) Загалом, треба вести здоровий спосіб життя.

2.Вступная розмова з учнями, що супроводжується розповіддю вчителя.

А як ви, хлопці, думаєте, що таке здоровий спосіб життя?

Я, хлопці, хочу вам розповісти про одного хлопчика. Він добре знає всі правила збереження та зміцнення здоров'я. Знає, але майже ніколи їх не виконує. То забуває, то лінується, то поспішає кудись і каже собі: «Ось завтра все робитиму правильно, а сьогодні вже якось». Але наступного дня повторюється те саме. Як ви вважаєте, чи буде цей хлопчик здоровим?

Правила збереження і зміцнення здоров'я лише тому приносять справжню користь, хто дотримується не від нагоди, а постійно, хто живе за цими правилами. Про таку людину кажуть: вона веде здоровий спосіб життя.

Поняття способу життя включає такі складові: (на слайді або на дошці)

- живлення

- фізична активність

- відношення до шкідливим звичкам

- Психологічний мікроклімат

- статеве виховання

Природно, що залежно від цих складових та спосіб життя може бути різним.

Про всі складові сьогодні ми, звичайно, не встигнемо поговорити. Про психологічний мікроклімат ми з вами говорили на позакласному заході, про статеве виховання (про виховання хлопчиків і дівчаток) ви дізнаєтесь під час уроків біології у старших класах. А про що сьогодні йтиметься, ви здогадаєтеся з вірша. Ось послухайте:

Людині треба їсти,

Щоб встати і щоб сісти,

Щоб стрибати, перекидатися,

Пісні співати, дружити, сміятися,

Щоб рости та розвиватися,

І при цьому не хворіти,

Потрібно правильно харчуватися

З наймолодших років уміти.

Здогадалися? Про що ми говоритимемо сьогодні? (Про правильне харчування)

3. - Тема нашого заняття «Розмова про правильне харчування» (на слайді або на дошці)

4. - Девізом заняття будуть слова: (на слайді або на дошці)

Перш ніж за стіл мені сісти,
Я подумаю, що з'їсти.

Щоб рости і міцніти, важливо правильно харчуватися. А що це означає? (Є одночасно, потроху, 4-5 разів у день…)

Їжа - це своєрідне паливо для нашого організму, яке при переробці перетворюється на енергію. Для того, щоб наш організм завжди був енергійним, ми повинні приймати їжу кілька разів протягом дня. Давайте складемо режим харчування школяра. Скільки разів на день має харчуватися людина, щоб її організм постійно виробляв енергію? (4 рази).

- Як називається перший, ранковий прийом їжі? (Сніданок)

Скільки разів можна поснідати? (2 рази: 1-й сніданок та другий сніданок).

- Для того, щоб їжа приносила користь, вона повинна прийматися одночасно. Коли потрібно снідати вперше? (о 7.30)

- Вдруге ми снідаємо у школі. Хто пам'ятає, коли? (Після 2 уроку)

- Як називається наступний прийомїжі? (Обід)

- Який час ми обідаємо? (з 13.00 до 14.00)

- Для того, щоб перерва між обідом і вечерею не була занадто великою, існує ще один прийом їжі. Як він називається? (Південь)

Визначте час полуденку. (з 15.30 до 16.30)

- Як називається останній прийом їжі? (Вечеря)

- Лікарі дієтологи радять вечеряти за 2-3 години до сну. Визначте час вечері. (19.00-19.30)

Яке правило ми повинні запам'ятати?

Необхідно дотримуватись режиму живлення.(Напис з'являється на слайді)

Чи залежить наше здоров'я від того, що ми їмо?

Не всі продукти, якими харчується людина, є корисними для здоров'я. Правильне харчування – умова здоров'я, неправильне – призводить до хвороб.

Які, на вашу думку, продукти корисні, а які шкідливі? Чому?

5. Практична робота.

У вас на партах лежить меню. Айболіт пропонує вам вибрати з двох меню одне правильне. Працюємо у парах. (Перелічіть, які продукти корисні для вашого здоров'я? А які потрібно їсти в обмеженій кількості, ставитись до них обережно?) Додаток №1

Меню №1

1 Сніданок:

2 Сніданок: шоколадка, пепсі-кола (кока-кола).

Обід: 2 шматочки торта, курка копчена, макарони відварені з кетчупом, какао.

Полудень:батончик «Снікерс», фанта.

Вечеря:риба смажена, картопляне пюре, морква гостра корейською, кава, тістечко.

Меню №2

1 Сніданок:каша гречана з молоком, хліб пшеничний з олією, какао з молоком

2 Сніданок: груша.

Обід:

Полудень:йогурт, печиво.

Вечеря:

6. Творча робота (групова робота- По рядах)

Вам належить продовжити казку:

"Жив - був один казковий король. У нього була дочка. Вона любила тільки солодке. І з нею трапилося лихо".

Яке лихо могло статися з принцесою?

Порадьте королеві, як можна вилікувати принцесу.

Розкажіть, як правильно харчуватись. (Відповіді учнів усіх груп)

Що значить " різноманітне " живлення?

6. З агадки про овочі та фрукти.

Айболіт вам приготував загадки. Берете з кошика картку, читаєте загадку, відгадуємо, перевіряємо (відгадка на зворотній сторонікартки).

У городі виростаю,
А коли я дозріваю,
Варять із мене томат,
У щи кладуть і так їдять. (Помідор)

На грядці зелений,
А в бочці солоний. (Огірок)

Цікавий червоний ніс
По маківці в землю вріс.
Лише стирчать на грядці
Зелені п'яти. (Морква)

Сидить Єрмошка
На одній ніжці,
На ньому сто одягу
І все без застібок. (Капуста)

Як слива, темна,
Як ріпа, кругла.
На грядці силу копила,
До господині до борщу догодила. (Буряк)

Кругле, рум'яне
Я зростаю на гілці.
Люблять мене дорослі
І малі дітки. (Яблуко)

Я виріс грядці,
Характер мій бридкий:
Куди не прийду, всіх до сліз доведу. (Цибуля)

Круглий, круглий, солодкий, солодкий,

Зі смугастої шкірою гладкою,

А розріжеш – подивися:

Червоний, червоний він усередині. (Кавун)

Червона дівчина,

Кам'яне серце. (Вишня)

Лежить на грядці зелений
здоров'ячок, а ім'я йому ... (кабачок)

Кругла. А чи не місяць.

Жовтий. А не олія.

Солодкий, а не цукор.

З хвостом, а не миша. (Ріпка)

Огірки вони начебто,

Тільки зв'язками ростуть,

І на сніданок ці фрукти

Мавпам подають. (Банани)

Синій мундир,

біла підкладка,

у середині – солодко. (Слива)

Відгадати не дуже просто –

Ось такий я фруктик знаю-

Мова йдене про кокос,

Не про грушу, не про зливу,

Птах є ще такий,

Називають також – … (Ківі)

Ні в полях. Ні в садах.

Ні у вас, ні у нас,

А в тропічних лісах

Виростає …. (Ананас)

Учень читає вірш:

Вітаміни – просто диво!

Скільки радості несуть:

Усі хвороби та застуди

Перед нами відвернуть.

Ось тому завжди

Для нашого здоров'я

Повноцінна їжа -

Найважливіша умова.

А хто знає інші загадки про овочі, фрукти та ягоди? Загадайте.

7. Д/і «Розподіли овочі та фрукти».

Беруть участь дві групи учнів (два ряди). Учні отримує набір картки (лото) із зображенням овочів та фруктів. Картки (лото) потрібно розподілити на дві стоси (овочі, фрукти).

Які фрукти ви любите?

А овочі?

8. Дидактична гра для третьої групи:

Д/Гра «Поварята».

Кухар повинен вибрати овочі на картках-лото, необхідних для борщу.

Як ви думаєте, овочі та фрукти – корисні продукти? Чому?

В овочах та фруктах дуже багато вітамінів. Овочі як би «запрошують апетит», тому що в організмі починається виділення шлункового соку. Таким чином, інші страви краще засвоюються. Обід тому рекомендується починати із салатів, а потім обов'язково перша страва.

9. Оздоровча хвилина.

Д/гра «Вірки і коріння».

Якщо їмо підземні частини продуктів, треба сісти, якщо наземні – стати на весь зріст і витягнути руки вгору. (Картопля, квасоля, морква, помідор, буряк, огірок, ріпа, гарбуз, горох, патисон, редис, кабачок, редька.)

10. Це цікаво!

Слово "вітамін" вигадав американський учений - біохімік Казимір Функ. Він відкрив, що речовина ("амін"), що міститься в оболонці рисового зерна, життєво необхідна. Поєднавши латинське слово vita ("життя") з "амін", вийшло слово "вітамін". Дітям треба з'їдати на день 500 – 600 г овочів та фруктів.

Недарма йдеться у прислів'ях:

Овочі комора здоров'я”, “Овочі та фрукти - корисні продукти”

11. - Хлопці, прочитайте прислів'я і поясніть їхній зміст:

А) Гарного потроху, солодкого недосить.

Б) Солодкий мед, та не дві ложки в рот.

в) Гречана каша– матінка наша, а хлібець житній – батько наш рідний.

Г) Якщо багато з'їси, то і мед гірким здасться.

Д) Наївся, як бик, не знаю, як бути.

Е) Коли я їм, я глухий і німий.

Ж) Овочі - комора здоров'я.

З) Поганий обід, коли хліба немає.

І) Без хліба – не буде й обіду.

К) Якщо про кашу не забудеш – здоровим будеш.

Л) Гречана каша – матінка наша.

Що поєднує всі ці прислів'я?

Давайте зробимо висновок.

Я вам пропоную послухати листа, який вам передала доктор нашої школи, Олеся Володимирівна:

“Здрастуйте, хлопці! Від правильного харчування людини залежить його нормальне зростання, розвиток та здоров'я. Організм пручається краще різним хворобам, у тому числі інфекційним, якщо правильно харчуватися. Їжа має дати організму все необхідне для того, що відбувається в ньому посиленого зростаннята розвитку. Необхідно, щоб вона містила в собі речовини, з яких складається людський організм: білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінеральні речовини та воду. Багато про що ви дізнаєтеся на наступних заняттях».

Діти, ви хочете дізнатися, як вирости сильним, красивим, здоровим? (Відповіді дітей)

Для цього треба дотримуватись режиму дня, стежити за чистотою свого тіла, займатися гімнастикою та є корисні продукти.

Подивіться на екран. Давайте разом прочитаємо питання Айболита і спробуємо відповісти на них. (Слайд або на дошці)

12. Питання для дітей на екрані (дошці):

1. Які продукти корисні?

2. Як правильно їсти?

3. Чому краще їсти в один і той же час?

4. Чи знаєте ви, з чого варять каші та як зробити кашу смачною?

5. Що таке меню?

6. Чому не можна переїдати?

7. Які напої корисно пити?

Людина на 70% складається із води. Найпоширеніший напій – це чай. Чаю вже понад 5000 років. Він прийшов до нас із Китаю. А на Русі пили – морси, розсоли, квас, киселі. Нещодавно люди навчилися зберігати соки, отримані з фруктів і овочів.

13. Проведення досвіду "Вулкан"

- Для того щоб продемонструвати, яку шкоду може завдати вживання шкідливих продуктів вашому організму, пропоную провести такий досвід. Перед вами напій Пепсі, підніміть руку, хто часто вживає цей напій? А ось це звичайна цукерка, Ментосе, її ви теж любите. Давайте опустимо цю цукерку в пляшку з напоєм (дитина виходить і допомагає). Подивіться, яка реакція може статися в нашому організмі за умови вживання цих продуктів.

- Який висновок можна зробити? ( Потрібно вживати лише корисні продукти).

14. Робота у групах.

а) Одна група відновлює приказку та пояснює її зміст.

б) Інша група працює зі словником і шукає позначення слова «апетит».

Хлопці, міра потрібна і в їжі,

Щоб не трапитися несподіваній біді,

Потрібно харчуватися у призначену годину,

На день потроху, але кілька разів.

Цей закон дотримуйтесь завжди,

І стане корисною ваша їжа.

У харчуванні також важливий режим, тоді від хвороб ми втечемо.

Треба ще про калорії знати,

Щоби за день їх не перебрати!

Плюшки, цукерки, печиво, торти

У невеликих кількостях дітям потрібні.

15. Музична пауза: пісенька Обжор (зі спектаклю «Леопольд та інші»)

16. Фізкультхвилинка

Я з гори на лижах їду,
Ведмедик стрімголов летить.
Прибігли ми до обіду
І прийшов до нас Апетит.
Разом із ним за стіл ми сіли,
З Апетитом ми всі з'їли.
Приходь до нас, Апетит!
Наша мама каже,
Що гарний апетит
Нікому не зашкодить .

Що таке апетит? Послухаймо хлопців, які знайшли інформацію у словнику.

Апетит – це…

17. Гра «З'єднай початок прислів'я про харчування з її кінцем»(Робота в парах).

1. Кожному потрібен ........................ і обід, і вечеря.

2. Голодному Федоту.................. будь-які борщ у полювання.

3. Якщо щи хороші..................... іншої їжі не шукай.

4. Житній хлібець................................. калачу дідусь.

5. Хворому допомагає лікар, ........ а голодному – калач.

Самоперевірка на слайді (дошці).

Які продукти завдають шкоди?

Якої шкоди вони завдають здоров'ю?

"Все корисно, що в рот полізло" (на слайді або на дошці)

Як ви ставитеся до цієї думки? Подивіться уважно на корисні та шкідливі продукти. Все те, що люблять діти, що ви їсте з великим задоволенням, виявляється дуже шкідливим та небезпечним продуктом.

Тому зараз хлопці, я запрошую вас до науково-дослідної лабораторії «Правдиво про різне». Наші дослідники розкажуть вам багато цікавого (учні наперед готують матеріал на задані теми).

Учень-дослідник 1.

Чи знаєте ви, що до складу газованих напоїв входять різні консерванти, ароматизатори та барвники, які несприятливо впливають на шлунково-кишковий трактшколярів. Цукор, в велику кількістьприсутній у газованій воді, сприяє розвитку карієсу.

Звичайна солодка газована вода не містить ні вітамінів, ні мінеральних речовин, так необхідних організму, що росте.

Дорогі дослідники, а що ви можете сказати про жувальні гумки, які люблять багато дітей?

Учень-дослідник 2.

Уважно вивчивши етикетки жувальних гумок, які продаються в магазинах, ми з'ясували, що до складу жуйок входять підсолоджувачі, барвники, ароматизатори. Давно вже доведено, що чим довше контакт цукру із зубами, тим вищий ризик розвитку карієсу. І тут у жуйки, а також у жувальних цукерок просто немає конкурентів. У практиці дитячих лікарів були випадки, коли у дітей, які скаржилися на біль у животі, знаходили в кишечнику гумові “камені” з різнокольорових грудочок, що злиплися, утворилися від жуйки.

Шановні дослідники, а тепер я хочу запитати у вас, чи не шкідливі для здоров'я чіпси та картопля фрі?

Учень-дослідник 3 .

Я хочу сказати, що в картоплі фрі та чіпсах вчені виявили цілий ряд шкідливих речовин, у тому числі речовини, які використовуються при виробництві різних пластмас та фарб. Доведено, що ці речовини мають токсичну дію на нервову системутварин та людини.

У дітей, які харчуються переважно чіпсами, цукерками, газованими напоями, може розвинутися вітамінна недостатність. Вчені вважають, що нестача вітамінів у харчовому раціоні школярів може спричинити порушення дисципліни та низьку успішність.

Хлопці, я сподіваюся, що ви прислухаєтеся до порад наших консультантів і намагатиметеся не вживати цих шкідливих продуктів.

Висновок:Їжа має бути корисною.

18. Д/гра «Шкідливо – корисно»

Клас ділиться на 2 команди (КОМАНДА Хлопчиків та ДІВЧАТОК). Гравці повинні розподілити картки з продуктами на 2 групи: корисні та шкідливі: риба, пепсі, кефір, фанта, чіпси, геркулес, жирне м'ясо, соняшникова олія, торти, Снікерс, морква, капуста, шоколадні цукерки, яблука, груші, хлібсир, чіпси, олія, фанта, виноград, яйця, хліб, варення, лимонад, молоко, гірчиця, капуста, сир, кава) .

Їжа наших предків з давніх-давен завжди була легкою, необтяжливою, вони ніколи не переїдали. У щоденному раціоніпереважали овочі, фрукти, зелень, молоко та молочні продукти, мед, рослинні продукти.

Учень читає вірш:

Отриманий від природи в дар

Чи не м'яч і не повітряна куля

Чи не глобус це, не кавун

Здоров'я – дуже тендітний вантаж.

Щоб життя щасливе прожити,

III. Рефлексія

Що ми з'ясували на цьому занятті? Продовжіть:

Я зрозумів …

Я не буду …

Прочитайте та закінчіть пропозиції:

"Щоб бути здоровим потрібно...".

Як ви розумієте ці слова?

Сьогодні на занятті я дізнався(ла)…

Заняття закінчується, і я хочу сказати…

Вчитель:

Лікарю Айболіту дуже сподобалося наше заняття і те, як ви працювали сьогодні. Він вирішив почастувати вас самим корисним фруктом.

Який фрукт найкорисніший у світі? (Яблуко)

Вчитель пригощає дітей часточками яблук (або цілими).

Вчитель читає вірш:

Я бажаю вам хлопці

Бути здоровими завжди.

Але досягти результату

Неможливо легко.

Я відкрила вам секрети

Виконуйте всі поради

І легко вам житиме.

Використані джерела:

1. Безруких М. М., Філіппова Т. А., Макєєва А. Г. Розмова про правильне харчування / Методичний посібник. - М.: ОЛМА Медіа Груп, 2010.

2. А.К. Аксьонова, Е.В. Якубівська « Дидактичні ігрина уроках".

3. Журнал « початкова школа»№ 5 1991р.

4. Ілюстративний матеріал: набір карток-лото (овочі, фрукти, ягоди).

5. Лариса Шуфтайкіна, «Харчування школярів – здорове харчування», http://kedem.ru/, 2011р.

6. "Основи здорового харчування", http://www.uvelka.ru/, 2012 р.

7. http://lana-web.ru/zdorovie/pravila_zdorovogo_pitania.html 10 правил здорового та збалансованого харчування.

Обладнання:

Для вчителя: малюнок із зображенням Айболита, плакат із правилами. здорового образужиття, виставка книг «Про смачну та здорову їжу», презентація “Розмова про правильне харчування”, велике Яблоко(залежно від кількості дітей, можна 2 яблука), зубочистки або шпажки для продуктів.

Для учнів: два варіанти меню на картках із програми, тлумачний словник, картки-лото із зображенням фруктів та овочів.

Додаток №1

1 Сніданок:пряники, цукерки, локшина швидкого приготуванняз приправ, солодкий чай.

2 Сніданок

Обід:

Полудень:батончик «Снікерс», фанта.

Вечеря:

1 Сніданок:пряники, цукерки, локшина швидкого приготування з приправами, солодкий чай.

2 Сніданок: шоколадка, пепсі-кола (кока-кола, фанта, спрайт).

Обід: 2 шматочки торта, курячий стегенець (копчений), ріжки відварені з кетчупом, какао.

Полудень:батончик «Снікерс», фанта.

Вечеря:риба смажена, картопляне пюре, морква по-корейськи, кава, тістечко.

1 Сніданок:пряники, цукерки, локшина швидкого приготування з приправами, солодкий чай.

2 Сніданок: шоколадка, пепсі-кола (кока-кола, фанта, спрайт).

Обід: 2 шматочки торта, курячий стегенець (копчений), ріжки відварені з кетчупом, какао.

Полудень:батончик «Снікерс», фанта.

Вечеря:риба смажена, картопляне пюре, морква по-корейськи, кава, тістечко.

1 Сніданок:

2 Сніданок: груша.

Обід:салат з свіжих овочів, борщ зі сметаною, їжачки в сметанному соусіз відвареною картоплею, компот, хліб житній.

Полудень:йогурт, печиво.

Вечеря: сирна запіканказі згущеним молоком, чай з цукром, хліб пшеничний, кефір

1Сніданок:каша гречана з молоком, хліб пшеничний з олією, какао з молоком.

2Сніданок: груша.

Обід:салат зі свіжих овочів, борщ зі сметаною, їжачки в сметанному соусі з відвареною картоплею, компот, хліб житній.

Полудень:йогурт, печиво.

Вечеря:сирна запіканка зі згущеним молоком, чай з цукром, хліб пшеничний, кефір

1Сніданок:каша гречана з молоком, хліб пшеничний з олією, какао з молоком.

2Сніданок: груша.

Обід:салат зі свіжих овочів, борщ зі сметаною, їжачки в сметанному соусі з відвареною картоплею, компот, хліб житній.

Полудень:йогурт, печиво.

Вечеря:сирна запіканка зі згущеним молоком, чай з цукром, хліб пшеничний, кефір

КАТЕГОРІЇ

ПОПУЛЯРНІ СТАТТІ

2023 «kingad.ru» - УЗД дослідження органів людини