Scenár klubového rozhovoru ku Dňu ochrany zvierat. Scenár Deň zvierat pre deti

Udalosť pre mladších školákov na Deň domácich zvierat „Sme zodpovední za tých, ktorých sme domestikovali“


Autor: Malevannaya Natalya Nikolaevna
Popis: Scenár tohto podujatia môžu byť užitočné pre učiteľov dodatočné vzdelanie, ako aj učitelia základných tried.
Cieľ: podporovať starostlivý prístup k domácim miláčikom, zodpovednosť za ich údržbu a pochopenie, že sú „našimi malými bratmi“ a nie predmetom zábavy.
Úlohy:
Vzdelávacie:
- poskytnúť predstavu o pôvode sviatku „Deň ochrany domácich zvierat“;
- predstaviť rôzne plemená mačiek a psov
Vzdelávacie:
- rozvíjať kognitívna aktivita deti.
- rozvíjať reč a myslenie.
Vzdelávacie:
- pestovať humánne univerzálne vlastnosti - starostlivosť, súcit;
- pestovať zmysel pre zodpovednosť za skrotené zvieratá;

Vybavenie: notebook, žetóny v podobe kostí a rýb, obrázky s rôznymi plemenami psov a mačiek, vyfarbovacie obrázky s rôznymi plemenami psov a mačiek, farebné ceruzky alebo fixky, dva obrázky (so šteniatkom a s mačkou), nastrihané na rovnaké číslo kúsky - „puzzle“.

Predbežná príprava: Deti sú rozdelené do 2 tímov a vyberú si meno „Mačky“ alebo „Psy“.

Priebeh podujatia:

1.Informácie o Dni ochrany domácich zvierat. Zobraziť prezentáciu.
Prvá snímka.
Učiteľ: Dobrý deň, chlapci! Motto našej dnešnej akcie: "Sme zodpovední za tých, ktorých sme si skrotili." Túto vetu povedal veľký francúzsky spisovateľ Antoine de Saint-Exupéry. Ako chápete túto frázu?


Druhá snímka.
Každý rok 30. novembra mnohé krajiny oslavujú Svetový deň domácich zvierat. Myšlienka zaviesť tento sviatok zaznela na medzinárodnom kongrese priaznivcov hnutia na ochranu prírody, ktorý sa konal vo Florencii (Taliansko) v roku 1931. V mnohých krajinách sa v tento deň konajú akcie na ochranu domácich zvierat. Pamätajte na slová Saint-Exuperyho: "Sme zodpovední za tých, ktorých sme si skrotili." Mali by mať právo na dobrý život. Sviatok je venovaný všetkým zvieratám domestikovaným ľuďmi, aby opäť pripomenuli celému ľudstvu zodpovednosť za „našich malých bratov“.


Tretia snímka.
V Rusku sa Deň domácich zvierat oslavuje od roku 2000 z iniciatívy Medzinárodného fondu pre dobré životné podmienky zvierat, aj keď, žiaľ, ešte nebol oficiálne schválený.


Štvrtá snímka.
- Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo si človek zaobstará do domu mačku, psa, papagája, rybu alebo iné domáce zvieratá?

Piata snímka.
1. Domáce zvieratá sú naši dobrí priatelia.
2. Domáce zvieratá sú našimi liečiteľmi.
3. Domáce zvieratá sú našimi pomocníkmi a ochrancami.
4. Dávajú nám radosť a šťastie.


Šiesta snímka.
Ľudia, ktorí majú domáce zvieratá, žijú dlhšie ako tí, ktorí ich nemajú. Ide o prakticky potvrdený výsledok výskumu. Ošetrenie s pomocou zvierat je teda oficiálne schválené v mnohých krajinách. Domáce zvieratá, ktoré pomáhajú chorým ľuďom, sú psy, mačky, kone.




Siedma snímka.
Sú deti, choroba, keď sa ruky a nohy človeka nemôžu dobre pohybovať a každý pohyb je ťažký a bolestivý. Toto ochorenie sa vyskytuje aj u detí. Takéto deti zvyčajne trávia svoj život v invalidný vozík. Teraz existuje technika na zmiernenie priebehu takýchto ochorení. Špeciálne lekcie prebiehajú pod vedením o skúsených špecialistov- cvičáky, kde deti komunikujú so psíkmi - hrajú sa s nimi, hladkajú ich.
V prvom rade je dôležité, čo chalani dostanú pozitívne emócie od komunikácie so psami. Koniec koncov, pre psa nezáleží na tom, či je človek vedľa nej chorý alebo zdravý, pekný alebo škaredý, je s každým šťastná a s každým je poslušná. Vedľa nich stoja deti plnohodnotných ľudí a prvýkrát v živote majú pocit, že majú situáciu pod kontrolou. Okrem toho, keď sa dieťa hrá so zvieratkom, jazdí na ňom, objíma ho, hladka mu srsť, osvojuje si pohyby svalov psa a jeho ochrnuté svaly sa začínajú rozvíjať. Pozitívne emócie sú teda sprevádzané ďalšou fyzickou aktivitou.
Bežným cvikom je povel „aport“: dieťa hodí loptu a pes ju musí aportovať.


Ôsma snímka.
Canisterapia- liečba so psami.
Vykonáva sa za účasti špeciálnych vycvičených psov. Chvostoví lekári pomôžu pri: fyzickej nečinnosti spojenej s sedavým spôsobomživot, nespavosť, autizmus, nervové napätie, zmierňuje arytmiu, psie sliny liečia rany. Produkty vyrobené zo psích chlpov pomáhajú zmierniť bolesti kĺbov, chrbta, artritídu a artrózu.


Deviata snímka.
Felinoterapia– liečba zahŕňajúca mačky.
Pradenie mačky má upokojujúci účinok na psychiku pacientov, ktorí podstúpili liečbu. Mačky liečia: Ochorenie srdca, hypertenziu. Mrkanie a pazúry ihly priaznivo pôsobia pri zlomeninách a znižujú bolesti kĺbov. Aktivovať imunitný systém, zmierniť stres a únavu, zachrániť pred osamelosťou.


Desiata snímka.
Hipoterapia– ošetrenie týkajúce sa koní. IN V poslednej dobe sa začali používať kone o liečba detskej mozgovej obrny, detský autizmus. Pri priestupkoch pomáhajú aj kone duševný vývoj a detské prejavy.


Jedenásta snímka.
V Alpách je stále malý kláštor s názvom Saint Bernard. V nej kedysi mnísi chovali plemeno psov, ktoré sa stalo predkami moderného svätého Bernarda. Obrovské psy boli zvyknutí zachraňovať cestujúcich stratených v horách, obete lavín. Mnísi si všimli, že psy vycítili človeka počas búrky vo vzdialenosti 300 – 400 metrov, v hĺbke 2 a viac metrov pod snehom, a mali tiež výborný zmysel pre lavíny. Títo psi môžu zostať v extrémnom chlade celé hodiny a usilovne vykonávať svoju náročnú prácu. Cestovateľa v chladných podmienkach premôže únava a ospalosť. Psy vyhrabávali ľudí spod snehu a zahrievali ich telami. A keď búrka utíchla a lavína zmizla, mnísi vyšli do hôr, aby pomohli svojim domácim miláčikom a ľuďom a odovzdali ich do kláštora. Takto zvieratá pomohli zachrániť tých, ktorí sa ocitli v problémoch.


Dvanásta snímka.
- Toto sú psy plemena Svätý Bernard.


Trinásta snímka.
Svätý Bernard Barry priniesol kláštoru slávu a zachránil viac ako 40 ľudí. Každý deň hľadal pocestných, ktorí zablúdili, vyhrabal ich spod snehu, zohrial teplom svojho tela a ak sa mu to nepodarilo, vybral sa na pomoc do kláštora. Barrymu po jeho smrti postavili pamätník.


Štrnásta snímka.
- Chlapci, pozrite sa na tieto fotografie a povedzte mi, ako ešte psy pomáhajú ľuďom?






Pätnásta snímka.
- Ale nielen psy pomáhajú ľuďom. Existuje veľa prípadov, keď mačky zachránili ľudí.
Táto pamiatka je venovaná mačke Panteleimonovi, ktorý žil v reštaurácii v Kyjeve, ktorá sa nachádza oproti Zlatej bráne. Keď v reštaurácii vypukol požiar, mačka sa správala nezvyčajne: ponáhľal sa po miestnosti od stola k stolu, hlasno kričal a chytil návštevníkov za nohy. Ľudia zmätení odchádzali zo sály a až keď sa ocitli na ulici, všimli si, že v reštaurácii horí. Pantyusha zomrel. Udusil sa v dyme.


Šestnásta snímka.
Ľudia z vďaky stavajú zvieratám pomníky. Oveľa dôležitejšie je však zachrániť život živého tvora, ako postaviť pomník ako vedomie vlastnej viny pred ním. Sú ľudia, ktorí vyhadzujú zvieratá na ulicu. A ich život sa stáva bolestivým. Nemajú jedlo, teplo ani náklonnosť. Musia bývať v pivniciach a na ulici. Chorobia a zomierajú. Musíte zodpovedne zaobchádzať so zvieraťom, ktoré sa stane členom vašej rodiny, ak si ho vezmete do svojho domova.


Sedemnásta snímka.
"Túlavá mačka"
- Jedného dňa som stretol túlavú mačku.
- Ako sa máš?
- Nič, kúsok po kúsku.
– Počul som, že si vážne chorý?
- Bol som chorý.
- Takže si ležal v posteli?
- Bezdomovci... Nemám si kam dať posteľ...
"Aké zvláštne," pomyslel som si.
-Čo vo veľkom svete
Pre psov a mačky bez domova nie je miesto.
Počuješ mačka, poď so mnou?
Už sa stmieva, a to znamená, že je čas ísť domov!
Kráčali sme s ňou po ulici hrdo a smelo
-Bol som ticho a mačka potichu spievala.
O čom spievala?
Možno o
Že každý potrebuje svoj vlastný domov!
(Alexej Dmitriev)

Chlapci, o čom je táto báseň? Správny! Každý potrebuje svoj vlastný domov! Dokonca aj mačka!


Osemnásta snímka.
Túlavé zvieratá. Bolestivý bod pre mnohé štáty a mestá. Aj v našom meste je veľa túlavých psov a mačiek. Aké spôsoby ochrany zvierat bez domova poznáte? Ako by sa malo rozhodnúť o ich osude? Veď už je celému civilizovanému svetu jasné, že zabíjanie túlavých zvierat je v prvom rade kruté.
Zamyslime sa chlapi nad tým, čo je to útulok pre psov a mačky. Jedná sa o čisté a pohodlné klietky pre zvieratá, ktoré musia mať k dispozícii vodu a jedlo, teplo zimný čas. Klietky treba vyčistiť, zvieratá vyšetriť a liečiť, zaočkovať ich proti rôznym chorobám, aby neboli epidémie. Zvieratá treba chodiť. Ich útulok vám umožňuje vziať si zviera domov. Rodokmeň psa je drahá, no v útulku si psíka či mačičku môžete adoptovať zadarmo. V útulku sa človek mohol naučiť cvičiť psa, počúvať rozhovory o tom, ako sa oňho starať. Ak sú rodičia proti držaniu zvierat v dome, môžete prísť a porozprávať sa so zvieraťom do útulku.



Devätnásta snímka.
V našom meste a v mnohých iných funguje Spolok na ochranu zvierat. Členovia spoločnosti sa správajú dobrá práca chrániť zvieratá bez domova a vytvoriť pre ne útulok. Na internete je veľa stránok na ochranu zvierat. Čo ak ešte stále nie sú žiadne útulky a na ulici narazíte na zvieratá bez domova? Čo mám robiť? V prvom rade ich neurážajte. Nebojte sa, ale buďte aj opatrní. Ak sa stretnete so svorkou štekajúcich, agresívnych túlavých psov, snažte sa jej vyhnúť. Ak hladkáte zviera bez domova, umyte si ruky.


Dvadsať snímka.
Je dobré, ak viete zistiť, či sa zviera stratilo alebo si zvyklo na ulicu. Ak sa stratí, správa sa neisto, vystrašene a hľadá pomoc u človeka. Ak môžete, pomôžte mu. Napíšte inzerát alebo si všímajte inzeráty o stratených zvieratách. Uveďte oblasť, kde ste zviera videli, znaky psa alebo mačky - farbu srsti, plemeno, ak viete.



Dvadsaťjeden snímok.
- A samozrejme, chlapci, musíme sa postarať o tie zvieratá, ktoré žijú v našom dome. Kŕmiť, chodiť, umývať, ošetrovať včas.
- Ak oči zvieraťa slzia alebo je v očných kútikoch hnis. Zviera má hnačku, vracanie alebo zápchu. Zviera si ľahne, neochotne reaguje na volanie a kríva. Ak sa u vášho domáceho maznáčika prejavia akékoľvek príznaky choroby, kontaktujte ho čo najskôr. zverolekár.



Dvadsaťsekundová snímka.
- Mnohé choroby psov a mačiek sú rovnaké ako u ľudí. Napríklad u psov sa to môže stať úpal, ak ho necháte v teple dlhší čas na slnku. Je veľa prípadov, kedy bol pes ponechaný dlhší čas v uzavretom aute zaparkovanom na slnku. To spôsobilo smrť zvieraťa. Ak pes v horúcom dni chodí dlho s náhubkom, mal by byť priestranný, aby pes mohol dýchať vyplazením jazyka, keďže nemá potné žľazy, a dýchanie s vyplazeným jazykom slúži ako ochrana pred prehriatím zvieraťa.



Dvadsiata tretia snímka.
Domáce zvieratá potrebujú správne kŕmenie, venčenie a správne miesto na odpočinok – nie napríklad v prievane. A vtáka v klietke nemožno držať pri sporáku v kuchyni.


Dvadsiata štvrtá snímka.
Musíte byť zodpovední za ich obsah a pochopiť, že sú „našimi malými bratmi“ a nie predmetom zábavy. Myslím, že všetci chápete, že nemôžete týrať zvieratá. Cítia bolesť, chlad, hlad rovnako ako my ľudia. Nemôžete spôsobiť ani najmenšie utrpenie všetkému živému. Odsudzujeme tých bezcitných ľudí, ktorí vyhadzujú mačky a psy do ulíc a odsudzujú ich na mučenie a dokonca na smrť. Chlapi, prejavte záujem o zvieratá bez domova, kŕmte ich, pomôžte im prežiť.


Dvadsiata piata snímka.
- A na konci prezentácie sa opäť pozrime na našich obľúbených a usmievajme sa!





2. Herný moment.
1. Hádanky o domácich miláčikoch.
1) Nehovorí, nespieva, ale kto ide za majiteľom, dá mu to vedieť. (Pes)

2) Žije pokojne, neponáhľa sa,
Noste štít pre každý prípad.
Pod ním, bez poznania strachu,
Chôdza... (korytnačka)

3) Papuľa má fúzy,
Pruhovaný kožuch,
Časté umývanie
Ale o vode neviem. (mačka)

4) Nesie vozík.
Jedáva seno a ovos. (kôň)

5) Malý, šedý,
S dlhým chvostom.
Beží po syr
Hlasno to škrípe. (myš)

6) Tigrica má tigrované mláďa,
Koza má kozliatko,
Mačka má mačiatko,
Ovca? (jahňacie)

7) Červené mlieko
Denné a nočné žuvačky:
Koniec koncov, tráva nie je taká jednoduchá
Premeňte to na mlieko! (krava)

8) Kto má prasiatko,
Nie zaťatý v päsť?
Jeho nohy majú kopytá.
Jedáva a pije z koryta. (prasa)

9) dlhé ucho,
Guľôčka páperia,
Šikovne skáče
Miluje mrkvu. (králik)

10) V miestnosti visí klietka,
Sedí v ňom zázračný vták,
Prenikavo to kričí
Vezme to a prehovorí.
No premýšľajte, hádajte
Aký druh vtáka?...(papagáj).

11) Červené malé zvieratko
Začal som pripravovať jedlo na budúce použitie:
Chytro to zariadil
Za lícom je odkladací priestor.(škrečok)

12) Žijeme vo vode,
Bez vody sa stratíme. (ryby)

3. Hra „Ako kto?“

Chlapci, každý deň používame rôzne frázy, v ktorých sa navzájom porovnávame s rôznymi zvieratami, čo naznačuje, že osoba, ktorej to hovoríme, je trochu podobná tomuto zvieraťu, napríklad: hladný, ako vlk. V druhej hre prečítam začiatok takýchto fráz a budete to musieť dokončiť pomenovaním zvieraťa, ktoré by malo byť v tejto fráze.

1) Nahnevaný ako... (pes)
2) Tvrdohlavý ako... (baran)
3) Ticho, ako... (myš)
4) Hardy, ako... (kôň)
5) Nafúknutý ako... (morka)
6) Špinavý, ako... (prasa)

3. Kreatívna súťaž „Rôzne plemená psov a mačiek“.
Učiteľ: Na tabuli máme obrázky s rôznymi plemenami psov a mačiek. Teraz vám dám vyfarbovacie kresby rôznych plemien psov a mačiek. Vašou úlohou je správne vyfarbiť obrázok, ktorý ste dostali. Súťaže sa zúčastňujú všetci členovia každého tímu. Za každý krásne, úhľadne a správne namaľovaný výkres dostanú tímy žetóny. Túto súťaž vyhrá tím, ktorý získa najviac žetónov.

Rôzne plemená mačiek.
Maine kun


siamský


Sfingy


perzský


Devon Rex


singapurský


Bombaj


Omaľovánky do súťaže - rôzne plemená mačky.



Prázdninový scenár

"Tieto smiešne zvieratá."

Ciele:

1. Predstaviť druhovú rozmanitosť živočíchov a charakteristiku ich správania.

2. Podporovať humánny prístup k zvieratám.

Dizajn, vybavenie a rekvizity:

Stoly a stoličky pre študentov;

Multimediálny projektor

prenosný počítač;

Video o zvieratách;

Zvukový záznam programu „Vo svete zvierat“

Multimediálne aplikácie;

Výstava kresieb o zvieratách;

- „čarovná skrinka“

Foto - výstava zvierat.

Hostiteľ: Dobré popoludnie, milí chlapci! Dobré popoludnie, milí hostia! Pozývam všetkých, aby sa zapojili do súťaže - zábavné podujatie. "Tieto zábavné zvieratá"

Šetrič obrazovky "Vo svete zvierat"

Moderátor: Zvieratá žijú takmer všade na Zemi: v dusnej púšti a močiarnej tundre, v mohutnej tajge a širokej stepi, vysoko v horách a v hlbinách vôd. Modrá obloha je prerezaná krídlami vtákov. Dnes je známych asi jeden a pol milióna živočíšnych druhov. Príbeh objavenia nových druhov zvierat na Zemi sa však dnes nekončí. Každý rok sa tento zoznam aktualizuje o nové tituly. A koľko zaujímavých a vtipných vecí sa dá vidieť ich sledovaním. Takže na našej dovolenke sa dozviete niečo nové pre seba a niekto sa pochváli svojimi znalosťami o svete zvierat. Začnime naše súťažný program"Tieto smiešne zvieratá." Na našom festivale je porota, ktorá pomôže zhodnotiť vaše vedomosti.

Fauna našej rodnej krajiny je bohatá a rozmanitá. Môžete tu stretnúť lesné zvieratá, obyvateľov stepí a polopúští. Poďme si chlapci zapamätať mená týchto zvierat.

Je tu pre vás jedna hra

Teraz začnem báseň,

Ja začnem a ty skončíš,

Odpovedzte unisono

Chlapci, počúvame hádanky až do konca, potom odpovieme jednotne.

Zborové hádanky:

Lopta, ale nie nadýchaná,

Špinavý a drsný

Keď sa ho dotkneš, pochopíš

Že toto nie je lopta, ale... (Ježko)

V blízkosti duba, s ostrým ňufákom

Usilovne kopal zem

Zrejme hľadal žalude

Nevystrašil som ho

Môj Polkan ma tiež nevystrašil,

Bol veľmi impozantný... (BOAR)

Hrbatý, dlhonohý

Vetvovorohý obr,

Žerie trávu a výhonky kríkov

Je ťažké s ním súťažiť pri behu,

Ak sa toto stalo

Stretnúť sa, vedieť, toto je... (ELK)

Počas dlhej zimy spí v diere

Ale slnko začne trochu hriať,

Na ceste za medom a malinami

Odlieta... (BEAR)

Biela bola v zime zasnežená,

V lete sa prezliekol,

Šikmé zviera zosivelo

Kto to zistí, nech pomenuje... (ZAJAC)

Vchod zatarasil hrádzou

Má dobrú srsť so sivými vlasmi

Je pracovitý, ale prefíkaný

Poznáte ho... (BOBER)

Vyzerá ako pastier

Čo nie je zub, je ostrý nôž

Beží s odhalenými ústami

Pripravený zaútočiť na ovcu... (VLK)

Jej prístup k obetiam je klamlivo jednoduchý:

Som tvoja sestra kura...

Jej zuby a ohnivý chvost svietia

Áno, to je ono... (FOX)

Kope jamy, je slepý

Zubov najakútnejšia je plnáústa

Odpoveď je, samozrejme, jednoduchá.

Uhádli ste... (KRTEK)

Výborne chlapci

Vyriešili sme všetky hádanky

Hádanky sú zložité, ale vy ste šikovní.

A teraz vám dávam do pozornosti kvíz "Úžasné zvieratá"

Pozor na obrazovku. Zobrazí sa vám otázka a tri možnosti odpovede, vašou úlohou je pomocou čísel ukázať číslo správnej odpovede.

Prečo si medveď v zime saje labku?

1 saje tuk

2 Pokojne spať

3 Pomáha odstraňovať starú kožu z chodidiel labiek

Prečo je pre zajaca ľahšie bežať do kopca ako z kopca?

1 má zadné nohy dlhšie ako predné

2 lebo skáče

3 uši prekážajú

Prečo ježko na jeseň napichuje jablká?

1 robí zásoby na zimu

3 na kŕmenie ježkov

Prečo los na zimu zhadzuje ťažké parohy?

1, aby ste sa vyhli priľnutiu na konáre

2 na uľahčenie pohybu v hlbokom snehu

3 už ich nepotrebuje

Aké je hlavné jedlo pre líšku v zime?

3 hrabošové myši

Komu dáva vlk svoju korisť ako prvému?

1 vlčiak

2 vlčica

Prečo potrebuje divoké prasa pruhy?

1, aby sa lepšie skryl

2, aby sa navzájom líšili

3, aby mama videla z diaľky

Prečo si bobry stavajú priehrady?

1, aby to bolo krásne

2, aby bola chata vždy vo vode

3 na presun z brehu na breh

Ako sa volajú králiky narodené na jeseň?

1 nastovichki

2 listnaté rastliny

3 klásky

Aké huby jedáva los, keď je chorý?

1 líšok

2 hríby

3 muchovníky

Vedeli ste, že ježkovia môžu bezpečne jesť zmije: ich jed ich neovplyvňuje. Okrem toho sa ježkovia živia chrobákmi, červami, slimákmi, žabami, ropuchami, myšami a vajíčkami a mláďatami z hniezd, ktoré sú na zemi.

Teraz na vás čaká prekvapenie.

Zaznie melódia hry „Čo, kde, kedy“ a spustí sa „Magic Box“.

Táto čarovná krabička obsahuje živého tvora. Podľa mojich rád

hádajte, kto sa ukryl v čarovnej skrinke.

"Živý hosť"

1. V indických mýtoch toto zviera, podobne ako Prometheus, kradne oheň z „ vypaľovať ľudí“ a odovzdá to ľuďom.

2. Toto je tiché zviera, ale v žiadnom prípade nie hlúpe. Vŕzga a chrápe.

3. Toto je pokojné, zábavné a aktívne zviera.

4. Priemerná dĺžka trvaniaživotnosť 8-10 rokov.

5. Dokáže bežať rýchlosťou 35 km/h a je známe, že je dobrým skokanom. Toto zviera môže ľahko vyskočiť meter alebo aj vyššie, pretože má veľmi silné zadné nohy.

6. Sú to rýchlo sa rozmnožujúce zvieratá, s plodnosťou od 2 do 12 mláďat.

7. Toto zvieratko má veľmi citlivé uši, ktoré otáčajú v ľubovoľnom smere a tiež regulujú telesnú teplotu.

8. Predátor ich dokáže vydesiť na smrť (doslova).

9. Je to bylinožravec, živí sa kôrou stromov, trávou a chutným jedlom: mrkvou a kapustou.

10. V rozprávke sa tento prefíkaný, vynaliezavý hrdina postaví bratovi Foxovi.

11. B domácnosti chované ako domáce zviera, mäso sa používa na jedlo, kožušina sa cení a veci sa pletú z páperia.

Výborne chlapci, vystihli ste to správne. Toto je králik, volá sa Khrutik. Náš Khrutik nie je obyčajný králik, vie uhádnuť myšlienky. Chcete si to overiť? Teraz zisťujeme, na čo tento chlapec myslí. Dám si mikrofón k hlave a všetci uvidíme, na čo ten človek myslí (prístupy, zaznie pieseň).

Páčil sa vám Khruštík? (Áno). Teraz je čas, aby sa vydal na cestu, zaželajme mu dobrú cestu. Oslávme to potleskom.

Vedeli ste, že v Austrálii sú divé králiky jedným z najnebezpečnejších škodcov, priniesli ich so sebou kolonisti v 19. storočí. Králiky obývali celú Austráliu. Dôvodom bola králičia plodnosť a nedostatok prirodzených nepriateľov. Králiky jedli vegetáciu, ktorou sa živili. miestne druhy zvieratá a vyhnali ich z ich dier, čo viedlo k zmiznutiu mnohých predstaviteľov miestnej fauny, ako aj lesov, pretože jedli mladé výhonky a bránili stromom v raste. Austrálska vláda bola nútená vyčleniť značné finančné prostriedky na boj proti týmto zvieratám.

Prechádzame na ďalšiu súťaž .

Zima sa skončila, snehu bolo veľa, čerstvý sneh so stopami zvierat sa zvykne nazývať biela kniha. Vychádza raz ročne, keď padne prvý prášok a prvé zvieratá, veľké i malé, doň vtlačia svoje stopy. Nové sneženie znamená novú stránku, obyvatelia lesa na nej píšu nové príbehy o skrytých lesných záležitostiach. Ale nielen na zimnom snehu môžete vidieť stopy zvierat, možno ich nájsť na piesku a mokrej zemi.

Na účasť v súťaži „Nájdi moju stopu“ pozývam jedného zástupcu z každej školy.

Každý si zo stola vyberie kartičku s obrázkom zvieraťa.

Úlohou hráča je určiť, pod akým číslom sa nachádzajú stopy tohto zvieraťa. A zoberte zodpovedajúce číslo z tabuľky.

Stopy zvierat:

Medveď 1; Pižmoň 5; Lynx 9;

Srnčia zver 2; Vlk 6; Bobor 10.

Zajac 3; Fretka 7;

Veverička 4; Los 8;

Vedeli ste, že zvieratá, rovnako ako deti, sa radi hrajú a bavia, navrhujem, aby ste sa s nimi bavili. Pozor na obrazovku.

Spoločne v zbore spievame pieseň „Chunga-Changa“.

Zatlieskajme si navzájom!

Ďalšia súťaž je „Crazy Hands“.

Aplikáciu „Cat“ musíte urobiť za 3 minúty.

Každý tím dostane hárok a obálku s podrobnosťami. Hodnotí sa rýchlosť, presnosť a úplnosť práce.

Nezabudnite podpísať číslo školy.

Na príkaz 1,2,3 začneme pracovať.

Ďalšou súťažou je „Kúzelné slovo“.

Z písmen daného slova musíte urobiť čo najviac slov za 1 minútu. Slová v I. p., jednotky. číslo. neuvádzaj správne mená..

Podpíšte číslo školy.

Ktovie, čo je aligátor.

Aligátor- rod krokodílov.

Na svete sú len dve krajiny, kde žijú zástupcovia tohto rodu – Spojené štáty americké a Čína.

Zvieratá sa vedia hrať a zabávať, ale kde žijú zvieratá?

Pre živé bytosti bez domova je to veľmi ťažké.

Vtáky, zvieratá a hmyz potrebujú bývanie. . .

Pre šikovné a rýchle lesné mravce

Vo veľkom mravenisku je jedlo a prístrešie.

Líška a jazvec žijú v tmavých dierach,

A vtáky si stavajú útulné hniezda.

Živé bytosti bez domova majú problémy,

A ľudia bez domova nie sú absolútne nikde.

Domov je miesto, kde žijú ľudia alebo zvieratá.

Akú funkciu plnia domy? Kto vie?

(Odpovede detí)

Zvyčajne sa obydlie používa na úkryt pred nepriaznivým počasím, spánok, výchovu potomstva, skladovanie zásob a odpočinok.

Navrhujem nasledujúcu súťaž, ktorá sa volá: "Kto býva v dome?"

Každá škola dostane obrázok domova. Vašou úlohou je vybrať majiteľa zo zoznamu zvieratiek a pomenovať dom.

Žrebujeme tímy.

Pozor na obrazovku.

Kto má číslo jedna?

Ako sa volá dom a kto v ňom býva?

Rookery- pobrežné pláže, kde sa tvoria veľké koncentrácie živočíchov. Tento výraz sa zvyčajne používa na opis biológie morských cicavcov. Napríklad pobrežné hniezda sú tvorené severnými kožušinovými tuleňmi.

Najjednoduchšia stavba, ktorú si cicavce stavajú, či skôr kopú, je Nora. Nory si vyhrabáva ptakopysk a líška, svišť a jerboa, škrečok a jazvec a mnoho ďalších zvierat, obyvateľov všetkých kontinentov.

Najvýraznejším staviteľom medzi cicavcami je bobor. Mnoho ľudí pozná jeho slávu chatrče, priehrady, priehrady. Bobor stavia búdu z konárov, kúskov kmeňov mladých stromov, ktoré držia pohromade bahnom. Bobrie lóže dosahujú značné veľkosti - môžu mať priemer až 10 metrov a výšku až 3 metre. Bobry ich zvyčajne umiestňujú do plytkej oblasti rieky alebo jazera.

Najprimitívnejším typom prístrešku je brloh. Nachádza sa v malej priehlbine v pôde medzi opadanými listami, v diere, vo vetre, pod koreňmi stromov a pňami vyvrátenými zo zeme.

Zajace a kopytníky spravidla nemajú trvalé domovy, majú jednorazové. postele.

Viete, kde žijú veveričky? (V dutine).

· Pozrime si video o tom, kde tieto zvieratá žijú.

Ako sa volá domček veveričky? (dutý, dutý)

Zvieratá aj ľudia majú svoje domovy. Ale pre všetky živé bytosti existuje spoločný Domov. Čo je to za dom? (Naša planéta Zem).

Možno budete prekvapení

Keď sme sa dozvedeli, že Zem je náš domov!

Žijú v ňom zvieratá, vtáky,

A ty a ja žijeme.

Zem je náš obrovský domov,

Má veľa poschodí

Pre obyvateľov pod vodou

A pre lesných hadov.

Pre všetky byty bolo dosť:

Pre byvoly a kozy,

Pre sovy a krokodíly,

Pre zajace a vážky.

Zem je náš obrovský domov

A nech sa stavia

Nie je vyrobený z betónových dosiek,

Ale o to tu vôbec nejde.

A faktom je, že sme susedia,

A musíme šetriť

Jelene a medvede.

To je to, o čom hovoríme!

Planéta Zem je spoločným domovom všetkých živých bytostí. Ale nie vždy vieme, čo je pre našich malých bratov dobré a čo zlé. Teraz budeme hovoriť o tom, ako sa musíte správať, aby ste si navzájom neublížili.

Zaznie pieseň a objaví sa Dyudyuka.

Ahojte chalani! Vidím, že sa tu zišli veselé, milé deti, ktoré milujú zvieratká. Mala som aj mačku, jedného dňa ochorela, začala jej vypadávať srsť, na koži sa jej objavili ranky, súrne som ju zobral z domu, aby ma nenakazila.

· Mal som psa a začala žuť a poškodzovať nábytok, vyhnal som ju z domu.

· Urobil Dudyuka správnu vec?

· Ako bude správne?

Jedného dňa som bol v lese a uvidel som ježka pod kríkom, bol chladný a osamelý a zobral som ho k sebe domov.

· Urobil Dudyuka správnu vec?

· Ako bude správne?

· Zajac rád navštevoval moje dačo v zime, keď tam nikto nebol, obhrýzal mladé stromčeky, nastražil som pascu, aby som ho chytil.

· Urobil Dudyuka správnu vec?

· Ako bude správne?

Pri prechádzke v lese sa snažím nahlas smiať a kričať, aby som videl veľa zvierat a vtákov.

· Urobil Dudyuka správnu vec?

· Ako bude správne?

Po obede v lese vždy nechávam konzervy a rozbité fľaše vlkovi, aby si prepichol labku.

· Urobil Dudyuka správnu vec?

· Ako bude správne?

· Dyudyuka, pochopil si, ako sa správať k našim menším bratom? Zbohom.

Slovo poroty.

Ďalšou súťažou je „Funny Squirrel“.

Za minútu zistite, koľko veveričiek sa skrýva na tomto obrázku. Zakrúžkujte každú veveričku.

Kým porota zhrnie výsledky, my sa trochu pohráme.

Slovo poroty.

Na záver nášho stretnutia vám chcem pripomenúť slová Malého princa

"Sme zodpovední za tých, ktorých sme skrotili."

Prázdniny v materskej škole "Vo svete zvierat". Senior predškolskom veku

Maltseva Elena Mikhailovna, učiteľka-logopéd, Stredná škola Severokommunarsk, Severokommunarsky MATERSKÁ ŠKOLA» Obec Severny Kommunar, okres Sivinsky, kraj Perm
Popis práce: Dovolenka „Vo svete zvierat“ rozšíri vedomosti detí a rodičov o zvieratách horúcich krajín a severu. Súťaže pomôžu deťom zapamätať si zvieratá a ich biotopy. Deti získajú skúsenosti hovorenie na verejnosti. Tento materiál bude užitočný pre logopédov v predškolských a školských zariadeniach, študentov defektologických oddelení, pedagógov a učiteľov základných škôl.
Cieľ: dosiahnutie partnerstva medzi rodičmi, deťmi a učiteľmi pri spoločných aktivitách na rozvoj reči.
Úlohy:
1. Rozvíjať fonematické uvedomenie, vnímanie, tvorivá predstavivosť založená na materiáli zvierat horúcich krajín a severu.
2. Upevniť a rozšíriť vedomosti detí o zvieratách horúcich krajín a severu.
3. Zlepšiť interakciu medzi rodičmi, deťmi a učiteľmi.
4. Upozorňovať rodičov na reč svojich detí.
5. Pestujte si dobrú vôľu, schopnosť vypočuť si koniec posolstva iných.
Vybavenie:
hudobné centrum, fixky, kartičky s úlohami, diplomy, certifikáty, ceny, protokol pre porotu.
Hudobný sprievod:
Hudobná kompozícia „Dospelí a deti“.
Hudobná kompozícia "Hymn of Dunno and Friends."
Prípravné práce:
Pripravuje sa nariadenie „Dieťa-rodičovský projekt „Vo svete zvierat“, uskutočňuje sa konzultácia pre rodičov, kde logopéd zoznámi rodičov so situáciou, ukáže štruktúru novín, možnosti novín o zvieratách, je stanovený termín obhajoby projektov rodič-dieťa a je pozvaná porota.
Učiteľ logopéd:
Dobré popoludnie, účastníci hry, milí rodičia a hostia. Som rád, že vás dnes môžem privítať na obhajobe projektov „Vo svete zvierat“. Dnes sa s vami zahráme, vyriešime hádanky a dozvieme sa veľa o zvieratách zo severu a horúcich krajín.
Učiteľ logopéd:
Vašu prácu zhodnotí férová porota: logopéd predstaví členov poroty
Úloha č. 1: Hádajte hádanku.
v zoo,
Ver či never,
Býva
Úžasné zviera.
Má ruku na čele -
Tak podobný fajke! (slon)

Pomoc ka: Viete, že slon dokáže zdvihnúť zápalku chobotom a niesť obrovské poleno. Slonie kly sú prerastené zuby.
Učiteľ logopéd:
Ochrana vášho projektu" Úžasný svet slony“ predstaví rodina (zastúpenie rodiny)
Učiteľ logopéd: Na ďalšiu súťaž je pozvaných 6 ľudí.
Cvičenie №2: Postav zvieratko z písmen
Pomoc ka: Pruhy na čele pripomínajú tigra čínsky znak"Kráľ".
Učiteľ logopéd:
Rodina bude obhajovať svoj projekt „The Wonderful World of Tigers“ (zastúpenie rodiny)
Učiteľ logopéd: Pozývame vás na ďalšiu súťaž manželské páry (matka a dieťa)
Cvičenie №3: Zapíšte si prvé písmeno do názvov obrázkov a spoznáte zvieratko.

Pomoc ka: KROKODÝL - krokodíly nosia v žalúdku kamene, aby rozdrvili potravu, skáču 2 metre do výšky
Učiteľ logopéd:
Rodina bude obhajovať svoj projekt „The Wonderful World of Crocodiles“ (zastúpenie rodiny)
Učiteľ logopéd: Hádajte hádanku.
Úloha č. 4:
Je silný, je rýchly,
Jeho rohy sú rozvetvené,
Medzi tundrovými močiarmi
Roztrháva machový lišajník.
- Kto je to?
Pomoc ka: Presne tak, uhádli ste správne. Sob alebo „taba“ v Yakut. sobov dobre prispôsobené drsným životným podmienkam v tundre. Ich predné nohy majú široké kopytá s priehlbinami vo forme lyžičiek alebo naberačiek, ktoré sú vhodné na hrabanie snehu alebo vyhrabávanie lišajníka – machu soba.
Učiteľ logopéd:
Rodina bude obhajovať svoj projekt „The Wonderful World of Reindeer“ (zastúpenie rodiny)
Cvičenie №5: Spojte čísla v poradí a zistíte, o akom zvierati hovoríme?


Referencia: Ťavy dokážu naraz vypiť až 200 litrov vody.
(Hudba hrá počas súťaže)
Učiteľ logopéd:
Úloha č. 6:
Doplňte písmená a spoznáte zvieratko
Učiteľ logopéd:
Rodina bude obhajovať svoj projekt „The Amazing World of Pandas“ (zastúpenie rodiny)

Učiteľ logopéd:
Na ďalšiu súťaž je pozvaných 6 detí. Musíte vybrať ďalší obrázok.
Úloha č. 7:
Hra "4 extra"

Referencia: Ľadový medveď je najviac veľký dravec medzi cicavcami. Viete, že koža je biela Medveď je čiernej farby a dobre priťahuje teplo.
(Hudba hrá počas súťaže)

Učiteľ logopéd:
Rodina predstaví svoj projekt „Nádherný svet ľadových medveďov“ (zastúpenie rodiny)
Učiteľ logopéd:
Naša dovolenka sa skončila. Kým naša porota zhŕňa výsledky, pozývam na pódium vašich rodičov.
Úloha č. 8: Treba si prečítať jazykolam o zvieratku.
Hroch - čižmy,
Čižmy pre chipmunka.
Na Kurilských ostrovoch si gorila podmanila každého -
Varil som ryby v kráteri sopky!
Slon v salóne sa predviedol
xylofón sólo.
Korytnačie mláďa má korytnačinovú košieľku na korytnačkovom chrbte z kostených plátov.
Papagáj hovorí papagájovi: "Budem ťa papagájovať, papagáj." Papagáj mu odpovedá: Papagáj ma, papagáj!

(Porota sumarizuje výsledky, rodičia sa zúčastňujú súťaže)
Učiteľ logopéd:
Takže hra sa skončila
Páčilo sa vám, priatelia?
Študovať zvieratá
Poď a hraj sa so mnou znova!

Všetci radi navštevujú ZOO: od detí po študentov. Keď sa staneme rodičmi, opäť prichádzame do ZOO s vlastnými deťmi. Ale teraz naše deti vyrastajú a návšteva ZOO ich už nudí, všetky zvieratá a umiestnenie výbehov poznajú naspamäť. Môžeme urobiť tieto prechádzky vzrušujúcejšími a poučnejšími pre školákov!

Zoologická záhrada má rozsiahly program prednášok, ktorý možno nájsť na webovej stránke http://www.moscowzoo.ru/get.asp?id=C45 Prednášky na mieste sa konajú aj v školách, kluboch a iných detských inštitúciách; Je možné si zakúpiť triedne predplatné a zoznámiť sa s viacerými programami počas celého roka. Konajú sa tu prednášky o zvieratách vo veľkých mestách, o živote zvierat v rôznych ročných obdobiach, o zvieracích hrdinoch rozprávok a fikcia, mýty a legendy, o tých zvieratách, s ktorými sa spája množstvo povier a predsudkov. Môžete sa dozvedieť o Červenej knihe, o faune nádrží alebo púští, tropických krajinách alebo koralové útesy.

Okrem prednášok treba venovať pozornosť aj exkurziám po ZOO. Sú tiež oddaní rôzne témy. Okrem prehliadok ZOO a jednotlivých pavilónov sú zaujímavé úzko zamerané exkurzie o pôvode domácich zvierat, živočíšnom svete kontinentov a samostatne aj Ruska; pre deti (6-8 rokov) sa uskutočňuje cyklus štyroch exkurzií „Sezónne javy v živote zvierat“ (zima, jar, leto, jeseň). Viac informácií o programe exkurzie je popísaný na stránke http://www.moscowzoo.ru/get.asp?id=C36

Ale dnes by som chcel hovoriť o návšteve ZOO na vlastnú päsť a ako ju premeniť na skutočnú dovolenku pre deti. Nižšie navrhovaný program je vhodný na oslavu narodenín dieťaťa alebo jednoduchý vzdelávací výlet s viacerými deťmi v školskom veku.

Snažte sa prísť do ZOO nie cez deň voľna, aby hojnosť návštevníkov nerušila súťaže, kvízy a pozorovania. Mnohé z úloh môžu deti ponúknuť nielen v ZOO, ale aj v detskom tábore alebo jednoducho na chate.

Takže úlohy pre deti.

Kedy bola podľa vás založená prvá zoologická záhrada?

Prvá zoologická záhrada známa z histórie bola postavená 2 000 pred naším letopočtom. na dvore čínskeho cisára. Existoval takmer štyri tisícročia a bol zničený počas povstania len pred 100 rokmi.

Kde je najväčšia zoologická záhrada na svete?

Najväčšia zoologická záhrada na svete, Bronx Zoo v New Yorku, má rozlohu 1060 metrov štvorcových. km. - to sa takmer rovná oblasti Moskvy! Nie je prekvapujúce, že prostredie zvierat je podobné ich času vo voľnej prírode. Zoologická záhrada v New Yorku ponúka rôzne klimatickými zónami a pásy obývané viac ako 4 000 zvieratami, z ktorých mnohé sú uvedené v Červenej knihe.

Pri návšteve zoologickej záhrady napíšte čo najviac mien jej obyvateľov, ktorí sa nachádzajú v Rusku. Na konci spočítame, koľko sme ich dostali a porovnáme svoje pozorovania.

(Na dokončenie tejto úlohy musíte dať deťom listy papiera a perá; ešte lepšie je, ak ich vyzbrojíte tabletom s klipom, na ktorý bude list pripevnený).

Príslovia o zvieratách

Vyplniť chýbajúce slová. Túto a nasledujúce úlohy je možné vytlačiť a distribuovať každému účastníkovi alebo ich možno hrať ústne; v tomto prípade prednášajúci prečíta príslovie a bod dostane ten, kto ako prvý správne pomenuje slovo.

Bez problémov nemôžete ani vytiahnuť ________ z jazierka.
__________ neboj sa - nechoď do lesa.
Položte __________ na stôl - ona a jej nohy sú na stole.
Jeden __________ nerobí jar.
________ hnije od hlavy.
Žiť s ________ znamená vyť ako vlk.
S mizerným ___________ dokonca aj chumáčom vlny.
__________ nájde špinu.
___________ nekŕmte bájkami.
Cíti ________ ktorého mäso jedla.
Koho ___________ by bučalo a tvoj by bol ticho.

Hádanky o zvieratách

Aké zviera, povedzte mi, bratia, sa môže dostať do seba? (slimák, korytnačka)
Často sa umýva, ale neosuší sa uterákom. (mačka)
Existuje nikel, ale nič nekúpi. (prasa)
S bradou, nie starec, s rohmi, nie býk, dojí, nie krava, vyťahuje kly, nepletie lykové topánky. (koza)
Kto má fúzy dlhšie ako nohy? (rakovina, sumec)

Nie oráč, nie tesár,
Nie kováč, nie tesár,
A prvý robotník v dedine. (kôň)

Nie bojovník, ale s ostrohami, nie stráž, ale kričí. (kohút)

Vtáčí kvíz

Prečo ďateľ „bubne“?
A) čistí zobák;
B) niekomu niečo hovorí; (+)
C) má záujem o hudbu.
(signál slúži ako pozvánka pre ženu)

Ktorý vták je potápačský šampión?
Kačka;
B) loon;
B) tučniak. (+)
(Potápka sa ponorí do hĺbky 80 m, tučniak - 200 m).

Prečo má žeriav iba jedno mláďa?
A) žeriav znesie iba jedno vajce;
B) silné mláďa zabije slabé; (+)
C) mláďa, ktoré sa vyliahne ako prvé, vyhodí zvyšné vajcia z hniezda.
(Žeriavy znesú dve vajcia, ale zostane len jedno mláďa. Vyliahnuté mláďatá okamžite začnú zúrivý boj, kým jedno nezabije druhé a rodičia stoja neďaleko a pokojne sledujú túto akciu).

Súťaž „Živé synonymá“

Pamätajte si, ako a o kom hovoria naši ľudia pomocou mien zvierat a vtákov. Táto súťaž bude zábavnejšia, ak ju urobíte verbálne a nie na papieri.
Zdravý ako... (býk)
Voľný ako... (vták)
Špinavý ako... (prasa)
Dôležité ako... (hus)
Bdelý ako... (sokol)
Chatujte ako... (straka)
Hlúpy ako... (osol)
Rýchly ako... (jeleň)
Prefíkaný ako... (líška)
Tichý ako... (ryba)

Hudobná súťaž

Spievajte pieseň, kde sa nájde akýkoľvek vták alebo zviera.

Slovné úlohy

Preusporiadajte písmená, aby ste získali obyvateľov zoo
pohár ______________
čipka _______________
manželstvo ____________
kŕdle ___________
vládnuci _________________
dedina ___________________

Odstráňte jedno písmeno a získajte zviera
manželstvo ______________
vrkoč _____________

Odstráňte jedno písmeno a preusporiadajte zvyšné, aby ste získali zviera
vodný melón _______________
kaput _______________

Vyplňte krížovku výslednými menami zvierat (napíšte ich zvislo)

Prechádzku a bilancovanie výsledkov môžete ukončiť v kaviarni, ktorých je na území ZOO niekoľko. Ceny môžu byť suveníry zo ZOO alebo len zmrzlina. Nech nikto neodíde urazený!

Moderátor 1 Prečo sa problém zvierat v meste stal takým aktuálnym a dôležitým?

Moderátor 2 Myslím, že mnohí to poznajú z prvej ruky. Takmer každý dvor má svojich vlastných Bugs a Murki, ktoré sú kŕmené súcitnými obyvateľmi.

Nie každý si môže vziať domáce zvieratko. Hladné blchy prenikajúce z pivníc obytných domov do bytov sú však už vážnym problémom, ktorý sú nútení riešiť zástupcovia hygienickej a epidemiologickej stanice.

Moderátor 3 A kŕdle túlavé psy ktoré žijú v parkoch, v blízkosti skládok, trhovísk?

Môžu reprezentovať veľmi veľké nebezpečenstvo, keďže niekedy prejavujú agresivitu voči ľuďom, sú časté prípady útokov túlavých psov na ľudí.

Moderátor 4 Motoristi sa občas ocitnú v situáciách, keď musia prudko zabrzdiť pred zvieratami prechádzajúcimi cez cestu. Koľko mačiek a psov zomrie pod kolesami?

Moderátor 1 Prečo zvieratá končia na ulici?

Moderátor 5Ľudia si často neuvedomujú mieru zodpovednosti, ktorú na seba musia vziať, keď si kúpia nádherné mačiatko alebo šteniatko. Ukázalo sa, že tento „zázrak“ dokáže rozhrýzť topánky, poškriabať drahý nábytok a niečo zničiť alebo rozbiť. Alebo možno urobiť mláku. V noci "plače"... Nie je čas vychovávať nerozumné stvorenie a ja to nechcem. Kúpili to pre zábavu, nie pre vzdelávanie...

Moderátor 6 Roztomilé zvieratká tak skončia na ulici, kde ak nezomrú v prvých dňoch, začnú sa nekontrolovateľne množiť a šíriť rôzne choroby.

Moderátor 1 A znova večné otázky: Kto je na vine a čo robiť?

Moderátor 7 Náš propagandistický tím bol vytvorený s cieľom nájsť odpovede na otázky, ktoré vyvstali. Nech sa každý podľa svojich možností a schopností podieľa na osude tých, ktorých sme kedysi skrotili...

Všetci opustia pódium (alebo niektorí odídu - zostávajú 4 moderátori.)

Moderátor 1
Koľko zvierat na svete trpí každý deň;
Umierať, mrznúť, chvieť sa, hladovať...
Učili nás dobre... Zrejme nás učili zle...
Sme zodpovední za každého, koho sme skrotili?
Moderátor 2
Pozreli ste sa zatúlanému psovi do očí?
Už ste niekedy videli toľko smútku?
Dve cestičky od očí „vyšliapali“ slzy.
Koľko bolesti a nešťastia má za sebou.
Moderátor 3
Neučili vás: „Sme zodpovední za tých...“
Alebo si na to možno len zabudol,
Keď ste unavení a po rozkoši.
Zavrel si za ňou dvere domu?
Moderátor 4
A stále verí ľuďom a čaká,
Hoci v nej už dlho hlodajú pochybnosti,
Že majiteľ (nech je akýkoľvek) PRÍDE!
A položí si ruku na hlavu...

Na pozadí piesne „Psy môžu hrýzť“ vychádza moderátorka so šteniatkovou čiapkou.

Šteniatko sedí vedľa lavičky. Pieseň končí (verš 1)
Šteniatko
Oh, je to zlé pre bezdomovcov,
Veľký hlad
Taký bezbranný
Tak kríženec!
Nikto nás nemiluje
Nikto nehladí
Nikto pri dverách
Nepustí nás dnu.

Šteniatko sedí vedľa lavičky. Objaví sa dievča a šteniatko sa k nej natiahne.

Dievča si chce šteniatko pohladkať.

Objaví sa matka dievčaťa.

matka. Čo robíš?

Stratila rozum?

Možno sa zbláznil?

Pozri, ako si sa usmiala?

Poďme rýchlo odtiaľto!

(Ťahá dievča za ruku)

Šteniatko Neodhalil som zuby, usmievam sa!

Nikdy som nikoho nepohrýzol a nikdy nebudem!

Prosím, vezmi si ma!

Okoloidúci s palicou prechádza po javisku z jedného rohu do druhého.

Zastavuje neďaleko od šteniatka.

Okoloidúci Oddeľte psov!

Treba ich držať v dedine!

V chovateľskej stanici! A v meste by som ich mal všetky... (hojdá sa palicou po šteniatku).

Šteniatko(skryje)

Aký zlý človek!

Nikoho nemiluje...

Objaví sa chlapec s kamerou.

Chlapec Aký smiešny pes!

Teraz to odfotím.

Neboj sa, neboj sa!

Poď sem!

Nič ti neurobím.

Si proste veľmi vtipný a dobre ti to pôjde!

Chlapcova matka sa blíži

matka Našiel som niekoho na streľbu!

Túlavý pes! (nespokojný)

Chlapec Mami, je veľmi dobrý!

Pozrite sa, aké má múdre oči.

Všetko chápe.

Vezmeme si ho?

matka koho?

Tento strašiak?
Chlapec Nebol strašidelný. Veľmi vtipné. Zobrazujú takýchto ľudí v karikatúrach: jedným uchom hore, druhým dole...

matka To je všetko! Skrížený kríženec!

Študujte bez známok C a my vás kúpime čistokrvné šteniatko s medailou.

Chlapec Nechcem medailu, chcem toto

matka Koho zaujíma, čo chceš!

Hovorím, že kúpime medailu!

Poďme! (ťahá bojujúceho chlapca za sebou)

Šteniatko(vzdych) Nikto ma nepotrebuje, nikto...

Objaví sa slepý starec na čele so svojím vnukom

Vnuk Dedko si sadne na lavičku (vnuk si všimne šteniatko). Ach, dedko, aké milé šteniatko! Kde je jeho majiteľ?

Šteniatko(odsúdene) Nie som nikoho...

Vnuk Dedko, počuješ? Nie je nikoho! Vezmime si to! Prosím!

dedko Kedy si spravíš domácu úlohu?

Máš so mnou dosť starostí...

A je mi ľúto toho šteniatka...

Šteniatko Vezmi ma! Pôjdeš na prechádzku a ja ťa vezmem.

dedko Wow, aké starostlivé!

A ty si dobrý pes, šikovný!

Ak to nie je nikoho, budeš náš! (hladkanie šteniatka).

Všetci odídu k piesni „Psy môžu hrýzť“

Všetci idú na pódium.

Moderátor 1 Chlapci, mám doma psíka, mám ju veľmi rád a napísal som túto báseň:
Mal som psa, miloval som ho,
Zjedla kus mäsa - miloval som ju,
Pocikala na koberec - miloval som ju,
Zjedla papuče - miloval som ju.
Povedal som tomu psovi: "Vidíš, ja vydržím všetko"
A pes odpovedal: "Milujem ťa!"

Moderátor 2 Mám aj psa

Moderátor 3 A mám mačku

Moderátor 4 Mám doma papagája

Moderátor 5 A mám škrečka

(všetci sa pozerajú na 6. moderátora)

Moderátor 6....aj ja mám..ryby

Moderátor 2
Postarajte sa o svoje mačky a psy,
Noste vodítko, keď idete na prechádzku!
Nezabudnite sa nakŕmiť a napiť včas,
Dajte ich zaočkovať a jednoducho ich milujte

Moderátor 3
Milujme všetko živé
To je úžasné, chlapci!
Aby boli vtáky priateľmi s vami a so mnou,
Aby škrečok neskryl svoj zvedavý nos,
Šteniatko bežalo po ceste bez rušenia,
A mačky boli dôverčivé
„Musíme byť za nich vždy zodpovední
Koho sme si skrotili"

Moderátor 4
Možno je to problematické
Ale aj v stiesnenom byte
S tvormi prírody
Život je pre nás zaujímavejší!

Moderátor 5
Mačka pradie na vankúši,
Pes šťastne máva chvostom,
Ryby majú v krmítku čerstvú potravu
Aký úžasný, láskavý domov!

Moderátor 6
Kvety na parapete,
Na lustri je papagáj,
Škrečok v útulnom dome -
Chlapci, toto je nebo!
Všetci spolu spievajú pieseň
Nedráždite psov, nenaháňajte mačky,
Nešetrite pre vtáky zrnom ani omrvinkami.
A potom ťa vrabce zobudia piesňou,
A nikto vás nebude škrabať ani hrýzť.
Ak máte radi pozemskú krásu,
Postarajte sa o ňu, ste unavení bez toho, aby ste o tom vedeli.
Potom sa určite staneme priateľmi,
A spievajte s nami o mačkách a psoch!

Zobrazenia príspevku: 3 597

KATEGÓRIE

POPULÁRNE ČLÁNKY

2024 „kingad.ru“ - ultrazvukové vyšetrenie ľudských orgánov