Materiál na tému: „Momenty nádherného sna“ Scenár hudobnej rozprávky na dovolenku „Školské narodeniny. Kresťanské zdroje

Ukončenie základnej školy. Scenár

Scenár absolventskej dovolenky Základná škola"Základná škola je zlatý čas"
"Rozlúčka so základnou školou."


Autor-kompilátor: Nechaeva Elena Nikolaevna, učiteľka základných tried KSU" stredná školač. 21 str. Saryozek" Osakarovsky okres Karaganda región Kazachstan
Popis materiálu: Prázdninové písmo „Základná škola – zlatý čas“ je užitočné pre učiteľov základných škôl. Posledné prázdniny na základnej škole, zhrnutie všetkého, čo sa deti počas štúdia na základnej škole naučili. Na oslavu sú pozvaní rodičia, učitelia a hostia. Sála je krásne vyzdobená. Dobrú prázdninovú náladu.
Cieľ: zhrnutie učenia na základnej škole.
Úlohy: predstaviť tvorivé schopnostištudenti; rozvíjať schopnosť sebarealizácie v kreativite; pestovať úctivý prístup k rodičom, učiteľom a priateľské vzťahy medzi spolužiakmi.
Dekor: fotografie detí pre 1. – 4. ročník, kvety, farebné balóny, soundtracky k pesničkám, rekvizity do scénok.

Priebeh udalosti.

študent:
Je to tu, posledný deň školy.
A máj je kúzelník, obdivuj sa sám,
Sprchované jemné orgován
Lilac voňavé kvety.
učiteľ:
Milé deti, milí rodičia, učitelia, naši hostia! Prichádza hodina rozlúčky so základnou školou. Boli sme spolu päť rokov. Áno, áno, presne päť rokov, pretože naša pani učiteľka nás učila od predškolskej triedy a štyroch ročníkov základnej školy. Za ten čas sme sa stihli spriateliť, zvyknúť si na seba. Všetci sme sa spolu naučili čítať, písať, spoznávať priateľov. Letné mesiace utečú a do školy prídeš 1. septembra, ale už budeš v piatom ročníku a budeš mať iných učiteľov. A chcem vám zaželať, aby ste potešili svojich rodičov, milovali školu, radi študovali, nebáli sa ťažkostí a samozrejme nezabudli Základná škola. Pamätáte si na 1. september, keď ste prišli do 1. ročníka?
Študent
Držiac sa za ruku mojej matky,
Potom sme najskôr išli do triedy
Pre tvoju prvú lekciu v živote,
Kto nás stretol ako prvý?
Deti (zborovo) Školský zvonček. (dieťa zazvoní na zvonček)
Každý má len jeden čas v živote
Je tu jeho prvá, nezabudnuteľná trieda.
A nové knihy a prvá lekcia,
A prvé bujaré školské zvonenie.
Študent
Boli sme vtipné deti
Keď sme prvýkrát vstúpili do svetlej triedy,
A keď som dostal kus papiera s ceruzkami,
Prvýkrát v živote sme si sadli za stôl.
Študent
Všetko tu bolo nové, ako v nádhernej rozprávke:
A obrovská trieda a trik zvonu,
A prvé slovo, ktoré som prečítal,
A prvý riadok nie je rovný.
Hrajú pieseň „School, School“(na hudbu V. Shainského „Chunga - changa“)
Škola, škola - biely strop,
Škola, škola - znova zvoní,
Škola, škola - nemôžem bez teba žiť,
Škola, škola - sú tam moji priatelia.
Refrén:
Aký druh ostrova (2 krát)
Nie je veľmi ľahké tam žiť.
Ale zároveň je to veľmi vzrušujúce.
Aký druh ostrova (2 krát)
Ale keď sa stanete dospelým
Na tieto roky si určite spomeniete
Je tu toľko rôznych lekcií
Telesná výchova, hudba a práca.
Aj keď nám učiteľ niekedy vyčítal,
Ale vieme, že je pre nás horou.
Študent 1
Pamätáme si to veselé volanie,
Čo nám prvýkrát zazvonilo,
Keď sme vošli do školy s kvetmi,
Do vašej najlepšej prvej triedy.
Študent 2
Ako ma učiteľ privítal pri dverách -
náš naozajstný priateľ na mnoho dní
A veľká hlučná rodina
Nové priateľky a kamarátky.
Študent 3
Opatrne si sadni za stôl,
Takže to školská uniforma nemačkaj sa,
Otvorili sme naše knihy ABC,
Otvorili prázdny zošit.
Študent 4
Slnko v ten deň prudko svietilo.
A jeseň zašumela za oknom,
Učiteľ mi položil ruku na rameno a povedal:
"No, kamarát, poďme!"
Študent 5
Viedol si nás po cestách poznania,
Dal nám veľa sily a práce,
Koľko úsilia ste vynaložili?
Aby sme sa vždy dobre učili!
Študent 6
Naučili ste nás krásne písať,
Ako riešiť problémy, ako sa správať,
Vždy pokojný, citlivý, trpezlivý
Vedela sa priblížiť ku každému.
Hranie piesne „Detstvo“ na hudbu L. Beckmana "V lese sa narodil vianočný stromček."
Tu končí vaše detstvo
Tu sme spolu vyrastali
Zábava v zime aj v lete
Strávili sme svoje dni.
Teraz ste všetci oblečení
Prišli na našu dovolenku
A veľa, veľa radosti
Priniesli to v srdciach.
Prejdú roky a my budeme spomínať
Tento májový deň
A tento sviatok je malý,
A veľa hostí.

Všetkým blahoželáme k sviatku
A prajeme vám
Prineste veľa radosti
Mojim učiteľom.

Aj my vás chceme
Teraz si želáme:
Nezabudni na svojho priateľa,
Obľúbená táto trieda.

učiteľ: Milí otcovia a mamy! Tieto slová vďačnosti vám! Spolu s deťmi ste sa učili násobilku, riešili príklady a úlohy. Všetky tie roky a dni, od hodiny k hodine, od štvrťroka ku štvrťroku, spolu s vami, vašou rodinou a priateľmi, vašimi rodičmi, ste sa znovu učili školskú vedu.
Študent
Dnes ďakujeme
Samozrejme aj svojim rodičom.
Vaša starostlivosť, pozornosť a trpezlivosť
Vždy nám takto pomôžu!
Študent
Ale s ľútosťou priznávam:
Niekedy sme hluchí
Sme na vašu žiadosť a obavy,
Pochybnosti, trpké výčitky.
Študent
stena nedorozumenia
Zrazu to medzi nami rastie,
A niekedy sa zdá, že ona
Nemôže skolabovať s cunami.
Študent
A my ťa milujeme. Ľúbim ťa!
Ale svoje pocity často tajíme,
A obmedzovať sa len niekedy
Bráni nám to priznať.
Študent
Tu sú tí, ktorí s nami sedeli nad knihou,
Tu sú tí, ktorí nám pomáhali písať a počítať...
Za trpezlivosť, vytrvalosť a pracovitosť
Teraz vám blahoželáme!
učiteľ: Teraz dajme slovo rodičom. (slovo rodičom)
učiteľ: Pre vás, milí rodičia, náš malý koncert.

Deti predvádzajú tanec „Malý muž s akordeónom“

učiteľ: Škola je veľmi nezvyčajná, zaujímavá krajina. Vypočujte si pieseň o malej krajine.

Zaznie pieseň na hudbu I. Nikolaeva „Little Country“.
Neďaleko, za lesmi, Malá krajina
Stretneme sa s ňou v našej roztomilej základnej škole.
Tam deti šantia celý deň, nie je tam zlo a smútok,
Deti sa sem prišli učiť a poradiť si.
Refrén:
Malá krajina (2 krát)
Na našej milej základnej škole
Ona sa s tebou stretne.
Malá krajina (2 krát)
Kde je svetlo a jasno po celý rok,
Kde je vždy jar.

Roky letia ako vtáky a príde svetlá hodina -
Poletíme z Malej krajiny do Veľkej.
Znovu privítame jar, rok čo rok, ako doteraz,
A túto malú krajinu si navždy zachováme v našich srdciach.
Refrén:
Neďaleko, za lesmi je malá krajina,
Stretnete sa s ňou v našej milej základnej škole.
Refrén:

učiteľ: Teraz sa pozrite a počúvajte, aké príbehy sa dejú študentom.

učiteľ: Alebo je to možno tento prípad.
Scéna "Sen"
Moderátor: V určitom kráľovstve, v určitom štáte, žila Váňa, najobyčajnejšia študentka najobyčajnejšej školy.
A Vova sníval o tom, že bude aspoň raz jeho kráľom. A potom sa jedného dňa... Vanya zobudí a má na sebe kráľovské šaty.
Vova: Som to ja? (štipne sa) Ja! Naozaj kráľ! (tancuje) Oh! Nemeškajte do školy! Áno, som kráľ! A teraz nemusím chodiť do školy.
Mama: Vova, Vova, zobuď sa! Prídeš neskoro do školy! Ach, aký si zaujímavý, ako kráľ!
Vova: Už som kráľ!
Mama: Nevymýšľaj si veci! Pravdepodobne vystupujete v školskom divadle? Viem, že ste Vova, nie kráľ.
Vova: Povedal som - kráľ!
Mama: No dobre - kráľ, kráľ... No, sadni si sem a ja som utekala do školy, do práce.
(mama odchádza, Vova zostáva sama)
Hostiteľ: Vova si myslel. Nemusíte chodiť do školy, ale nechcete zostať ignorantom: ste predsa prvý človek v štáte.
Vova: Zrazu sa objavia zahraniční hostia a ja som ignorant. Samozrejme, že budem študovať! Nechcem mať zlé známky. Ako byť? Nechajte ma učiť dievčatá z našej triedy. A to je to, čo si predstavovali - vedia všetko. Nechaj to tak! Napíšem - aký dekrét! (píše)
Luda: Nie si to ty, nie?
Vova: Nekričal som. Myslel som.
Luda: Nie! Hovoríme - si to ty, Vova, alebo nie?
Vova: Áno, som. Len nie Vova, ale Jeho Veličenstvo. No tak, aké je iné meno pre kráľov?
Luda: Jeho pokojná výsosť, jeho výnimočnosť!
Vova: Výborne! Ak zabudnem, pripomenieš mi to. A to je dôvod, prečo som vás zhromaždil. Ehm... zabudol som. Ty...my...ty...ja....
Natasha: Sme umytí. Ráno si umyjeme tvár a umyjeme zuby.
Vova: Áno, nie umyté, ale vy a my, všetci spolu, vo všeobecnosti počúvame môj dekrét.
„V určitom kráľovstve, v určitom štáte, ja, kráľ - najchytrejší a najdôležitejší, menujem za svojich učiteľov tieto predmety: Luda, Natasha, Christina, aby ma naučili inteligencii. A ak budú dobre učiť, s radosťou budem jesť sladkosti, a ak budú učiť zle, budem jesť syr od smútku.“
Vova: Počul si? Teraz začni moje učenie - tvoje trápenie. (sadne si za stôl)
Christina: Naučím ťa čítať a písať. Ako sa píše CHA – SHA? Cez A alebo cez...
Vova: Prostredníctvom E.
Christina: Oh! Páči sa ti to?!
Vova: A takto: nenapíšem slovo THOOK, ale napíšem slovo LES.
Dievčatá: Aké múdre!
Christina: Ako sa píše ZHI_SHI? Cez I alebo Y?
Vova: Také slovo vôbec nenapíšem!
Christina: Prečo?
Vova: Pretože slovo LIVE nie je v mojom slovníku!
Dievčatá: Aké múdre!
Luda: Naučím ťa matematiku. Tu vo vrecku (vytiahnem a spočítam) osem žuvačiek a sme štyria. Koľko žuvačiek dostane každý človek?
Vova: Jeden pre každého z vás.
Luda: Ach, mýlila som sa! Mám päť žuvačiek, nie osem, a sme štyria.
Koľko žuvačiek dostanete vy a my každý?
Vova: Pre teba vôbec nie! Vezmem si ich všetky pre seba.
Luda: Aký chamtivý!
Vova: čo si povedal?
Dievčatá: Aké múdre!
Vova: To je ono! Teraz ma nauč zemepis.
Natasha: Naša Zem má tvar gule.
Vova: A to sú všetky lži! Zem je ako miska a tri veľryby ju držia, takže nespadne.
Natasha: No, zopakujme si...
Vova: (zíva) No, to je dosť, to je dosť! Som unavený a chcem spať!
Vova zíva, dievčatá mu vyzlečú kráľovské šaty a odchádzajú. Vova ide spať. Mama príde.
Mama: Vova, Vova, zobuď sa! Už som prišiel domov z práce.
Vova: (zobudí sa, pozrie na hodinky) Zaspal!
Moderátor: Vova sa zobudil ako obyčajný chlapec, pozrel sa na hodinky a uvedomil si, že dnes mešká do školy.
Vova: Čo poviem učiteľovi? Pravdupovediac, že ​​som bol kráľ, tomu sa nebude veriť, ale klamať akosi nie je dobré. Je lepšie mlčať a nechať ich nadávať.

študent:
Päť dlhé roky naučil si nás
Veli in obrovská krajina Dobro a poznanie.
Pamätáme si, keď sme prvýkrát vstúpili do triedy,
Ale dnes povieme "Dovidenia"

Pozdravili ste deti s úsmevom,
Naučili ma usilovne písať a čítať.
A pamätaj na úsmevy od ucha k uchu,
Kedy sme dostali prvé známky?

Aké ťažké bolo pre nás písať slová -
Písmená nás neposlúchli a spadli.
Niet divu, že hovoria: "Je ťažké začať."
Pozri, všetci sme sa poučili.

Ďakujem, náš prvý učiteľ,
Ďakujeme za skvelú prácu, ktorú ste do nás vložili.
Samozrejme, sme vaše prvé vydanie
A zamilovali sme sa do seba.
Každý má svojho učiteľa,
Každý to má dobré
Ale najlepšie je moje! (spolu)

Kto ti vždy pomôže?
Podporiť milým slovom?
Čomu nerozumiem, vysvetlí...
Za úspech budete chválený...
Kto nemá rád hádky a hluk?
Kto neznesie klamstvá?
Kto sa nahnevane mračí
Prečo sa nepoučíš?
Kto dá s úsmevom
Dlho očakávaná päťka?
Kto je vždy naštvaný
Čo ak dostaneš D?

Toto je náš učiteľ. (všetci)

Prvý učiteľ, ako jasná jar,
Budeme si ju pamätať snáď do konca života.
A ťažké úlohy a radosť zo svetlých dní.
Veľa šťastia, neúspech zdieľaný s ňou.

Zaznie pieseň „Prvý učiteľ“. na hudbu piesne „Sorry“ od A. Pugacheva
Zrejme sa to stalo, je to osud,
Bez učiteľa nemôžeme žiť.
A v našej rozlúčkovej hodine vás žiadame:
Nezabúdaj na tých, ktorí si ťa pamätajú.
Kto je ona? Povieme vám to bez skrývania, -
Náš prvý učiteľ
Náš dobrý učiteľ.
Spasiteľ pred urážkami a problémami.
Refrén:
Povedz jej
A to aj po mnohých dňoch
opäť ju
Všetko si zapamätáte
A teraz jej ďakujem
Nezabudnite, koľko práce to bolo.
Aby nás naučil písať listy
A ako Lermontov píš poéziu.
Kto nás naučil riešiť problémy,
Pridať čísla, spočítať všetko v hlave?
Toto všetko urobila tiež...
Náš prvý učiteľ.

učiteľ: A teraz chcem dať slovo vašej budúcnosti triednemu učiteľovi. Povedie vás po ďalších krokoch poznania, stúpajúc vyššie a vyššie, stane sa pre vás milou, starostlivou „školskou matkou“, v to naozaj verím.

Hrá sa pieseň na hudbu V. Shainského „Blue Car“
Skončili sme základnú školu,
Presuňme sa na strednú úroveň
Dokonca aj všetci vynikajúci študenti sú vystrašení,
Koniec koncov, je to asi zložité.
Refrén:
Dobrá jazda, dobrá jazda
Dlhá cesta sa plazí
A spočíva na modrej nebeskej klenbe.
Každý, každý verí v to najlepšie,
Koleso života sa valí a valí.

Očakávania nebudú zbytočné.
Pred nami je veľa objavov,
Všetci učitelia budú skvelí
Stačí ísť správnym smerom.

učiteľ:
Cítim sa akosi smutne a smutne
Prečo nás opúšťaš?
Keď ťa tvoje matky odprevadili,
Bol si veľmi malý,
Akí sú teraz dospelí?
Uplynú tri mesiace a opäť sa stretnete, prídete do školy, ale prídete ma len navštíviť. Starnete, ale nech vo vás vždy žije kúsok detstva a vaša budúcnosť nech je svetlá a čistá.
Nastal teda ten najslávnostnejší okamih. Dostávate prvý doklad – diplom o ukončení základnej školy.
(predkladajú sa diplomy a darčeky)

Slovo na blahoželanie dostáva riaditeľ školy.......

učiteľ: A teraz. Ako na všetkých plesoch...VALČÍK. Chlapci pozývajú dievčatá.
Deti tancujú valčík.

učiteľ: A teraz si zaspievame pesničku, ktorou sa chceme rozlúčiť so základnou školou.
Zaznie pieseň „Zbohom, Moskva“ na hudbu A. Pakhmutovej.
Kancelária sa stáva tichšou,
Môžete dokonca počuť tlkot srdca.
Dovidenia, základná škola,
Táto škola je cestou zázrakov.
Sme smutní, plačeme, lúčime sa,
Spomienka na šťastné dni
Ako sme sa sem ako deti dostali?
A ako sme ťa opustili.
Tu sme stretli našich priateľov,
Tu sme urobili objavy.
Nebuď smutný, náš milovaný učiteľ,
Pribehneme k vám viackrát,
Nech nás prídu nahradiť iní, sme jediní ako ty.
Priatelia sa rozchádzajú
Neha zostáva v srdci.
Starajme sa o svoje priateľstvo
Dovidenia, vidíme sa znova!

Študenti:
Príde jesenný čas,
A prejde pár dní,
Deti sa opäť zhromaždia
Pri dverách školy.
Príde jesenný čas,
Povedia nám: „Vstúpte,
Koniec koncov, ste v piatej triede,
čo stojíš?
Áno, pôjdeme bez teba,
A ty nám to odpustíš.
A trieda sa rozlúči:
"Ďakujem vám, učiteľ!"
učiteľ: Týmto sa náš koncert končí.

Hrá hudba z filmu „Mary Poppins“, „Color Dreams“ - začiatok koncertu. Zapnite blikač.

Raz do roka sa na Zemi stane čarovná noc, keď sa zázraky stanú skutočnosťou a do každého domova, kde sú malé deti, príde rozprávka... Práve v takú noc majú deti tie najčarovnejšie a najmilšie sny... A tieto sny si vážia brilantné víly z rozprávkovej krajiny.

Čarovná noc štedro rozhádzala hviezdy zo svojej drahocennej rakvy na čiernom zamatovom nebi... Žiarili ako drahé poklady, obdivovali maličkých, ktorí sa chystali do postieľky a starostlivo ukladali svoje obľúbené hračky do postieľky. Naša hrdinka bola jedným z týchto detí... A tak rozprávka dokončila pletenie prelamovaného šálu. Čarovná víla Opatrne ňou prikryla dievčatko a odišla do vedľajšieho domu, pretože všetky deti v ten večer čakala Rozprávka! A naše dievčatko sladko zaspávalo obklopené hračkami. Usmievajúc sa v spánku tancovala s neochvejným cínovým vojakom a okolo nej sa ako čestné slúžky pri princeznej trepotali krehké beztiažové víly, ktoré sa jemne chveli svojimi najtenšími krídlami...Máte záujem zistiť, ako funguje svet týchto nezabudnuteľných detských snov? O čom snívajú títo milí drobci? Potom sa pohodlne usaďte a užívajte si! Vitajte vo svete detských fantázií a snov, vo svete snov...

    Hudobné číslo (pieseň „Lullaby“)

Rozprávková noc sedí na tróne,

Hviezdy sú jasné v korune,

Plášť modrého ticha

A v čarovnom vrecku - sny!

Zavrieme oči

Budeme snívať rozprávky.

Myš má sen o žltom syre,

Pre červenú mačku - o kefíre,

Smejúce sa opice

Sen bude o banánoch.

Žriebä sníva o lúke,

A šteniatko je spoľahlivý priateľ.

Motýle snívajú o kyticiach,

Dievčatá snívajú o sladkostiach,

Chlapci snívajú o autách,

A pre Snow Maiden - snehové vločky.

Čajník sníva o čajových lístkoch,

A obálka sníva o známke.

Sny sa točia v okrúhlom tanci

A ľahnú si do našich postelí.

    Hudobné číslo (pieseň „Rainbow of Desires“)

Znie strašidelná hudba. Objaví sa zlodej snov.

Zlodej snov: Aké očarujúce sny! Nádherné deti... také sladké... A koľko veria v zázraky! Jedna vec však chýba... Kvapka strachu!

Sladké sny napĺňajte deti šťastím a inšpirujte ich nádejou. A všetci na mňa zabudli ako na nočnú moru. - "Ach, nie je sa čoho báť, zlodej snov neexistuje...", ale teraz sa všetko zmení. Deti prestanú veriť na zázraky. Ak deti prestanú veriť v zázraky, nádeje a sny, potom to zmizne. A už nebudú žiadne prázdniny! Nič nebude. Len strach, temnota, nuda a skľúčenosť...

A všetky tvoje sny sa stanú mojimi! HA-HA-HA!!! Prečo sa smeješ? No nevadí... uvidíme, kto sa bude smiať naposledy...“

Tu prichádzajú moje malé nočné mory!

Zlodej snov ukradne všetky sny a ide do haly (odíde).

Hudba ho nasleduje "My sme nočné hrôzy"

Na obrazovke je VIDEO z karikatúry.

(Na javisku sa objavia deti a sú pobúrené tým, čo sa stalo. Deti sa rozhodnú nasledovať zlodeja snov do čarovnej krajiny a vziať mu všetky sny.)

Moderátor 1: - Zmizol! Zlodej snov nemá nič dobré. Ale prečo potrebuje detské sny?

Moderátor 2: - Sny dávajú deťom zázraky, prinášajú nádej... A teraz sú preč! Teraz sú deti v nebezpečenstve. Kto ho zastaví?...

Moderátor 3: - NÁPAD! Sami nájdeme svoje sny a deti opäť začnú veriť na zázraky!

Moderátor 1: -Kde nájdeme Zlodeja snov?

Lídri 2 a 3 spolu: - No, samozrejme, v čarovnej krajine!

4. Hudobné číslo (pieseň „Magic Country“)

Čarovná hudba znie...

Moderátor 2: - Ach, aké je to tu skvelé! Pozrite sa, aké nezvyčajné je tu všetko: hovoriace kvety, spievajúce kríky a pískajúce stromy a pozri, všetko je tu okrúhle! Och, aké zaujímavé.....

5. Hudobné číslo (pieseň „Round Song“)

6. Tanec "Papuáni"

Moderátor 1: - Pozri, kam sme prišli! Toto je skutočné jazero! Slnko svieti, motýle poletujú... A mne sa zdá, že tam niekto spieva... Poďme bližšie a počúvajme...

7. Hudobné číslo (pieseň „Amatérsky rybár“)

Prečo kvety lietajú
Medzi trávou bez stoniek,
Hrbia sa na oknách
V lesku slnečných svetiel,
A točia sa vo veselom tanci
Také elegantné a svetlé?
Toto je stretnutie motýľov
Dlho očakávané teplo.

8. Hudobné číslo (Tanec „Butterflies“)

Moderátor 2: - Aké úžasné!!! Aj ryby tu spievajú!

Moderátor 3: - Áno... A motýle tancujú! To sú zázraky!

Moderátor 2: - Ale kde nájdeme zlodeja snov? Nikde ho nenájde!

Moderátor 1: - Myslím, že sa musíme presunúť na druhú stranu jazera! Tam ho nájdeme! Nastúpte na loď!

Moderátor 3: - Počkaj minútu! Kto je to v diaľke???

Moderátor 2: - Áno, toto je... Toto sú PIRÁTI!

Moderátor 1: - Piráti? Na jazere? Ha ha ha! Zaujímalo by ma, ako sa sem dostali?

Moderátor 3: - Samozrejme, s pomocou mágie! To isté Krajina zázrakov!

Moderátor 2: - A toto sú naozaj piráti!!! Zachráňte sa kto môže!!!

9. Hudobné číslo (pieseň „Piráti“)

10. Hudobné číslo (Dance „Merry Party“)

Moderátor 1: Fíha! Trochu ďalej od týchto pirátov...

Moderátor 2: - Ach... som nejaká unavená...

Moderátor 3: - A ja…. Nebolo by na škodu dať si nejaké jedlo...

Moderátor 1: - To je skvelý nápad! Uvaríme... kašu! Je to chutné a hlavne veľmi zdravé! A ja viem SKVELÝ recept! (Prednášajúci si vytiahnu kuchárske čiapky a postavia sa pred zbor)

11. Hudobné číslo (pieseň „Variská kaša“)

Moderátor 1: - Áno... Kaša mala veľký úspech! (Olizujú a hladkajú si brucho rukou.) Ale stále sme nenašli zlodeja snov!? Ako to nájsť?

Moderátor 2: Prišiel som s nápadom! Potrebujeme sedemkvetý kvet, ktorý splní každú túžbu na svete! Poznám jednu malú vílu, ktorá nám povie, kde je tento kvet!

12. Hudobné číslo (pieseň „Tsvetik-Semitsvetik“)

(Na konci piesne prídu moderátori na pódium s kvetinou v ruke a spoločne povedia posledná veta: "Urob to po mojom!" Hrá magická hudba a na pódiu sa objaví zlodej snov.)

Tu je! Wow, také zlé a strašidelné... Ako môžeme vziať späť svoje sny?

Zaspievajme mu pieseň a hneď bude láskavejší!

Poďme!

13. Hudobné číslo (pieseň „Svetlo dobra“)

Zlodej snov: Myslela som si, že ak ťa pripravíš o sny a zázraky, tak budeš nahnevaný a smutný... Ale mýlil som sa, môžem ti ukradnúť sny, ale nemôžem ti vziať to najdôležitejšie - láskavosť, náklonnosť, priateľstvo, lásku .

Nech má každý z vás dnes rovnaké krásne, svetlé a magické sny! CHYŤ!!!

14. Hudobné číslo (Tanec)

Dobre. Je to škoda, ale naša cesta sa skončila a je čas, aby sme sa vrátili domov. Musíme sa poponáhľať, pretože čoskoro príde nový deň! A všetko zapadne na svoje miesto!

15. Hudobné číslo (pieseň „New Day“)

Náčrt „Čarovný sen učiteľa a študenta“:

Stredoškoláčka stvárňuje učiteľku – oblečenú v oficiálnom obleku, vlasy má „učesané“ a zviazané do staromódneho drdola, s okuliarmi, v rukách drží ukazovátko.

V mene učiteľky hovorí:

"Ach, aký sen sa mi sníval skoro ráno,

Bolo by skvelé, keby sa to splnilo:

Ako keby som prišla ráno do triedy

Do školy do práce

Pozrel som sa dovnútra a zamrzol,

Je tam toľko ľudí!

Všetci študenti prišli

Veľmi, veľmi skoro

A správali sa

Veľmi, veľmi zvláštne.

Nerobili hluk, nekričali,

A oni sedeli a písali.

Trieda svieti

Kvety zaliate

(Nepadol ani hrniec.)

Ivanov riešil problémy

Akoby to ani inak nemohlo byť

Rozhodol sa opraviť tri -

Možno len päťku.

Irina je skvelá študentka

Fyzika nabitá Marina,

Chcel som vidieť päť

A Marina prijíma.

Škoda, že je to sen

Možno bude prorocký!"

Na javisku, sediac za stolom s perom v ruke, študent zaspí.

Jeden deň v triede

Študent zaspal - Sidorkin.

Videl zvláštny sen,

A pomyslel som si: Kiežby sa to splnilo!

Zdá sa, že chlapec sa prebudí, zíva a naťahuje sa, hovorí o svojom sne:

"Mary Ivanna meškala -

Kúpanie ráno

Bežal do triedy

Zvonček zvoní na obed.

Rýchlo som zjedol sendvič,

Nemal som čas otvoriť ústa,

Nič sa nepýtal-

Otočila sa a odišla.

Po pol hodine prišla,

Priniesol nám lístky

To bol pre nás vtip...

Všetci sme chodili na futbal.

Tam sme skákali, kričali,

Mary Ivanna je s nami.

Spartak vyhral ako vždy

Pre nás všetkých – Big Mac.

A potom tu máme Mary Ivannu

Práve som zabil všetkých...

Prineste nám to na hodinu

Povolené cheaty.

A potom ma napadlo:

Sny sa plnia a neplnia sa.

Občas k nám prichádzajú v snoch.

Ale nikdy sa na ne nezabúda

A všetko dobré je vo vašich rukách!

Počas spevu vyjdú na pódium všetci maturanti a všetci spolu (už za sprievodu hudby) začnú spievať pieseň na rozlúčku.

9. časť - Rozlúčková pieseň absolventov (s prerobenými slovami piesne „Dreams Come True“):

Pieseň začína refrénom:

V taký smutný deň

A veľmi radostné

Pamätajte na všetkých svojich priateľov

Nezabudni!

Nech si deň pamätáme

K tým, ktorí zostali

A tí, ktorí vstúpili do života,

Nezabudni!

Skončili sme 9. ročník

Staňte sa takmer dospelými

Mnohí sú tu

Dnes je to naposledy.

Veríme, že všetko dosiahneme,

Možno sa z nás stanú hviezdy

A bude si nás pamätať navždy

Celá naša úžasná trieda.

Všetky sny sa splnia

Alebo sa nesplnia

Naozaj ich musíme implementovať,

Skúsime,

Takže na konci cesty

Život nám dal

Elena Žuravleva
Scenár promócie"Magické sny"

Zaznejú fanfáry, vychádzajú 2 vychovávatelia.

Pedagóg 1. Ahojte mamičky, oteckovia a hostia!

Dobrý deň, naša milá škôlka!

Sme netrpezliví, so zvláštnym vzrušením

Čakali sme na naše veľký sviatok!

Učiteľka 2. Deti odchádzajú! Vieme, že je to potrebné!

A predsa mám hrču v hrdle.

Materská škola a bábiky zostali v minulosti,

A čoskoro im zazvoní zvonček.

Vychovávateľ 1. Nech dnes hrá hudba

Fanfáry sú radostné pre každého.

Rodičia – podporujú spoločne

Zoznámte sa so včerajšími predškolákmi!

Na slávnostnú hudbu vystupujú vo dvojiciach Absolventi.

Zvuky "Ding ding škôlka!"

Tancujte "Školská zmes"

Vypočujte si zvuk vetra a hudbu z filmu "Mary Poppins"

Dieťa: Je to samotná Mary Poppins! (Pribehli k nej deti).

Tancujte "Lady Perfection"

M.P. Dobré popoludnie! Volám sa Mary Poppins, som najlepšia učiteľka s najmenším platom. Severný vietor mi našepkal, že dnes sa ideš rozlúčiť so škôlkou a hračkami a pôjdeš do krajiny poznania. Toto je pravda? Takže potrebuješ len mňa.

Pamätajte si moje pravidlo - žiadne pravidlá. (vytiahne falošný teplomer)

Pýtate sa: „Prečo potrebujem teplomer? „Chcem určiť náladu v miestnosti.

(prikladá teplomer na deti jedno po druhom)

Mary: Veľmi zvedavý chlapec, aktívne dieťa, skvelá matka, znovu

vyživené dievča, úplná dokonalosť, čistý šarm...

Už chápeš, že sa so mnou nebudeš nudiť? Za tie roky strávené v škôlke

Zjedli ste 3 tony hrozienkových buchiet, pribrali ste 105 kg a teraz vážite 2,5 tony. A chalani získali aj inteligenciu, naučili sa kamarátiť, tancovať a keď spievate, dobrá energia z vašich pesničiek dokáže nahradiť silu niekoľkých elektrární.

milé deti, najnepokojnejšie na svete.

Fúkal východný vietor – a tu som s tebou, tu.

A mám pre vás veľa prekvapení.

Toto sú farebné sny, ktoré som ti dal.

O čom ste teraz snívali, povedzte nám.

Dieťa: Ďakujeme za sny, samozrejme, povieme vám,

Oni sú kúzelný, ukážeme im

Tanec s plátnami "Farebné sny"

M.P. Môžeme myslieť spolu, mágia.

Okamžite sa stane zázrak, čo znamená, že prišiel čas.

Je čas, aby sa stal zázrak, je čas, aby všetci neboli bojazliví

Tak sa len bavme a spievajme.

Dieťa: Môžem začať, chlapci, tým, že vám poviem môj sen.

Čo sa mi kedysi stalo, ukázal dnes.

Ako malé neinteligentné dieťa som prišla do škôlky.

A pri hraní na pieskovisku som si našiel kamarátov.

M.P. Tie roky a dni prešli, keď vstúpili maličkí

Si v škôlke a najprv si hlasno plakal, kričal,

Požiadali o stretnutie s mamou a ockom a silno dupali nohami...

Chceš vidieť, aký si bol malý?

Deti prichádzajú s učiteľkou

Vychovávateľ: Nečakali ste, že nás uvidíte? Prišli ste do krajiny bábätiek.

Keď ste boli malí, žili ste aj v krajine malých detí.

Teraz sa musíte rozlúčiť so svojou drahou škôlkou.

Z takýchto prvákov bude mať škola veľkú radosť.

Pieseň - tanec ml. gr. opúšťať

M.P. Kto nám ešte chce povedať o sne?

Alebo nám to možno aj ukážte.

Dieťa: Mal som veľmi zvláštny sen,

Videl som v ňom veľa hračiek.

Bolo to, ako keby všetky hračky ožili,

Rozlúčili sa s nami a odprevadili nás do školy.

Moderátor: Posledný deň v záhrade, posledná rozlúčka.

Povedzte svojim drahým hračkám...

deti: Zbohom!

Tanec s hračkami "Zbohom hračky"

M.P.: Teraz vám ukážem ďalší sen

O tom, čo sa stane, sa tu nemôže stať.

A ty sa pozri bližšie -

A tento sen zoberiete do úvahy aj sami...

(Deti idú von):

Rozprávač:

Pevná aktovka a slušný klobúk -

Otec príde vziať Vovochku do škôlky.

Prvýkrát po päť a pol roku

Otec nemá nikde stretnutie.

Náš úctyhodný otec stojí na parkete

A nápis znie: skupina "Mladšie deti"

Ocko:

Už od kolísky je taký bojazlivý a poslušný.

Podľa mňa je tento, môj syn, dieťa.

Vychovávateľ 1:

Prepáč, ale toto dieťa nie je tvoje,

Musíte ísť na ďalšie poschodie

Rozprávač:

A náš otec opäť stojí na podlahe,

A hore je napísané: „Priemerné“ deti.

Vovochkov otec sa chytí za srdce,

A potichu sa mu dvíha klobúk.

Ocko:

Teraz som prvý krát vo vašej škôlke

Moja Vovochka je zrejme niekde s tebou?

Moja Vovochka je zrejme niekde s tebou?

Vychovávateľ 2 -

Prepáč, ale toto je prvýkrát, čo ťa vidíme,

A chlapec Vova nie je v našej skupine!

Rozprávač:

A náš otec opäť stojí na podlahe

Pod nápisom „Staršie deti v škôlke“.

Vovochkinov otec sa chytí steny,

Jeho klobúk stúpa stále vyššie.

Ocko:

Teraz som prvý krát vo vašej škôlke

Moja Vovochka je zrejme niekde s tebou?

Vychovávateľ 3:

V skupine nie je žiadne dieťa menom Vova

A vaša tvár je pre nás úplne neznáma!

Príďte k nášmu manažérovi,

A budete tam hľadať dieťa na zoznamoch!

Rozprávač:

Otec stále lezie po podlahe,

Otcov klobúk sa kotúľa dolu schodmi.

Pomaly sa posadil a zašepkal:

Ocko:

Nastavenie.

Zabudol som... veď môj syn, Vovochka, už išiel do školy!

M. P: Áno, bolo toho veľa MATERSKÁ ŠKOLA radosti a prázdniny, tu si si našiel veľa priateľov a hoci občas došlo k hádkam, ešte dlho budeš spomínať na všetkých, s ktorými si bol kamarát. Ale už počujem, ako sa tri priateľky opäť začali hádať.

Pieseň "Tri priateľky".

(Hudba hrá, keď pani Andrew vychádza s píšťalkou)

Čo je to za demonštráciu? (Puší na píšťalku). Poď, všetko je na svojom mieste! (Keď všetci sedia, slečna Andrew arogantne pokračuje).

Radujte sa, mamičky a oteckovia, máte veľké šťastie.

Prišla najlepšia pestúnka na svete.

Naučím vaše deti byť múdrymi.

Žiadna Mary Poppins sa nedokáže vyrovnať s takýmito nevychovanými deťmi. Ja som kultúra sama!

M.P. A je to tu sporná otázka. (Oslovuje deti).

Čo slečna Andrew zabudla urobiť, keď vošla do sály?

deti: Povedz ahoj!

M.P. Správne!

Slečna Andrewová (píšťalky): Všetci buďte ticho! Pozri, hovoríme! Teraz ťa budem vzdelávať! Už viem, ako naučiť deti byť múdrymi. Nechám to deň alebo dva bez obeda a večere, potom uvidíme, ako začnú spievať. (pískanie).Mimochodom (Muz. Ruku, drahá, nepočuješ, že tieto deti vôbec nevedia spievať. Poď, daj mi miesto, ukážem im symfóniu. (Sadne si za klavír a snaží sa spievať a hrať)

Múzy rúk: Dovoľte mi poznamenať, slečna Andrewová, že tieto deti sú prekvapivo muzikálne.

POPOLUDNIE: A teraz budeme spievať, aby sa o tom pani Andrewová mohla presvedčiť.

Pieseň "Prvýkrát v prvej triede"

pani Andrewová: Takže tieto deti budú chodiť do školy? Ale potom potrebujete len skúsenú opatrovateľku, ako som ja, pretože takí sú neskúsení rodičia ťažké: treba si vybrať školu, všetky tieto hodiny, úlohy....

M. P: V tomto s tebou musím súhlasiť, pretože vybrať si môže byť naozaj ťažké. O tomto ešte budeme počuť...

Pieseň - adaptácia "Ako ma moja matka chcela"

pani Andrewová: A pre rodičov budúcich prvákov chcem spraviť skúšku školskej zrelosti. A tak, záverečný test, položím otázku – vy si vylosujete odpoveď.

Mary Poppins: Samozrejme, len ak dieťa cíti nablízku podporu a starostlivosť rodičov, čaká ho úspech. Takže naše mamy a otcovia sú vždy pripravení podporovať svoje deti vo všetkom. A dnes vám chceme povedať hlavné slová, ktoré postupne čítajú zamestnanci materskej školy):

Postarajte sa o svoje deti.

Dokonca radi spolu tancujú, pretože tanec otcov a dcér je jednoducho zázrak

Tanec otcov a dcér.

pani Andrewová: Oh, ako sa ma dotkli, je to také vzrušujúce... Pre ešte väčšiu presvedčivosť však pozývam rodičov budúcich prvákov na slávnostnú prísahu.

(Ukázalo sa, že 2 matky sa striedajú v čítaní prísahy a všetci rodičia hovoria áno)

My, rodičia skupiny "dúha" v prítomnosti detí a zamestnancov MŠ slávnostne prisahať msya:

1. Budeme vždy pomáhať deťom v štúdiu? - Áno!

2. Aby bola škola na deti hrdá? -Áno!

3. Bojíte sa preskakovacích úloh? -Áno!

4. Vzorce na zapamätanie sú pre vás nezmysel? -Áno!

5. Prisaháme, že nikdy nebudeme biť deti! -Áno!

6. Len občas trochu pokarhať? -Áno!

7. Buďme pokojní, ako voda v rieke? -Áno!

8. Budeme múdri ako hviezda na oblohe? -Áno!

9. Vstaneme ráno do mrazu, aby sme to sem tam stihli? -Áno!

10. Keď skončia prázdniny, pôjdeme potom s deťmi na prechádzku? -Áno!

Mary Poppins: A samozrejme ďalší nádherný sen-

Nech o ňom ešte dlho snívaš.

Naša milá škôlka

Je to ako keby to bol tvoj druhý domov.

Moderátor: Čas letí a nedá sa vrátiť,

Chlapci sa stali veľkými.

Zapálili sme hviezdy, posielame ťa na cestu,

Lúčite sa so škôlkou.

pani Andrewová: Priateľstvo ti v žiadnom prípade nepomôže,

Pomôže starostlivá práca.

Buďte len dobrými ľuďmi

Šťastnú cestu vám všetkým!

Moderátor: Radi sa o chalanov postaráme.

A spomienka na nás bude vašou odmenou!

Dieťa: Neprisaháme vám, ale takto sa to naučíme

Aby o nás konečne všetci vedeli.

Aby ste to počuli všade:

Od "deväť" myslíš to skvele!

pani Andrewová: Áno... Musím uznať, že táto škôlka používa tie najlepšie pedagogické technológie a moje metódy budú nanič. Idem si hľadať prácu niekde inde. Ale nechám vizitku. Ak potrebujete skúsenú opatrovateľku s odporúčaniami, zavolajte. (listy)

Mary Poppins: Ďalší mágia Som rád, že vám môžem dať sen - toto je kolotoč budúcnosti. (Deti krútia dáždnikom)

Bolo to večer

Nedalo sa nič robiť...

Téma spievala, Danil kričal,

Sashok korčuľoval na kolieskových korčuliach,

Nastya napísala SMS,

Vanya vzal novú hru...

Vo všeobecnosti začnime odznova

Čo, ako a prečo...

Moje roky pribúdajú

Budem mať sedemnásť.

S kým mám potom spolupracovať?

Usilujte sa o poznanie.

Aby ste sa stali veľmi inteligentnými,

Isť do zahraničia.

Budem obchodník

Nech ma učia

Kúpim mame kožuch

Otec - chladnejší džíp.

3. A chcem spievať ako Galkin,

Môžem, zvládnem to!

Možno Alla Pugacheva

Aj ja ťa budem mať rád!

4. Nemysli na ňu,

Zbytočne strácaš čas.

Ste pre Allu Pugachevovú

Už veľmi starý!

5. Stal by som sa učiteľom

Nech ma učia!

6. Premýšľali ste o tom, čo ste povedali?

Deti vás budú mučiť!

7. Budem pracovať

Náš prezident.

Zakážem to v celej krajine

Ja kašu z krupice!

8. Moja matka sníva o mne,

Otec, babka, priatelia...

Som len tvrdohlavý chlap...

Nevzdám sa im.

Ktokoľvek chcem, tým sa stanem

Mary Popins:

A teraz sa pozeráme 50 rokov do budúcnosti.

dramatizácia„Tak toto je stretnutie!

dedko: Anya, ahoj! si to ty?

Ako rád ťa spoznávam!

Tak často spomínam na našu milovanú škôlku!

babička: Dobrý deň, tiež som rád, že ste ma spoznali, priateľ môj,

Pamätajte, že sme sa nerozdelili mladšia skupina koláč?

dedko: Koláče boli skvelé, dobré, také dobré,

Stále na ne spomíname a jedli sme ich z celého srdca!

babička: Ach, aké sú to roky!

Nemôžeš ich priviesť späť, nemôžeš ich dobehnúť,

Aj v úctyhodnom starobe budeme spomínať na materskú školu.

dedko: Budeme na teba dlho, dlho spomínať, milá škôlka! (objímajú sa a odchádzajú)

Pieseň “Je veľmi smutné odísť”(diapozitívy)

Blahoželáme deťom zamestnancov.

Dieťa:

Valčík na rozlúčku

Trochu smutné

Nie je ľahké sa v ňom točiť.

Valčík na rozlúčku

Vidieť,

Trochu smutné

Valčík na rozlúčku

V ľahkých šatách

Promócie!

"Valčík na rozlúčku"

KATEGÓRIE

POPULÁRNE ČLÁNKY

2023 „kingad.ru“ - ultrazvukové vyšetrenie ľudských orgánov