Ötletek érdekes eseményekhez bármilyen alkalomra. Nyílt tanórán kívüli rendezvény: formák és típusok

És megint a szerelemről...

(filozófiai kerekasztal)

Cél: hívd fel a 9.-et, hogy gondolkodjon el a szerelemről, annak minden ember életében betöltött jelentőségéről; hozzájáruljon a megvitatott kérdéssel kapcsolatos saját egyértelmű álláspont kialakításához, valamint az erkölcsi értékek és a helyes életvezetési irányvonalak kialakításához; alakítsa ki a tetteiért való felelősségérzetet.

Felszerelés: számítógépes bemutató, kártyák a szerelemről szóló mondással, virágkép, írólapok, tollak

Az óra menete:

1. Szervezeti mozzanat

Jó napot, kedves vendégeim, srácok, örülök, hogy látlak titeket ma az órán. És remélem, hogy jó hangulatban, az aktív munkavégzés vágyával és a gondolatai nyílt kifejezésével érkezett az órára.

Arra kérek mindenkit, hogy jöjjön el hozzám és vegye el a felajánlott négyzetek bármelyikét: piros, sárga, zöld vagy kék. És most a piros négyzetesek az 1-es asztalnál ülnek, a sárgák a 2-es asztalnál, a zöldek a 3-as asztalnál, a kékek a 4-es asztalnál. Kérjük, hajtsa be a négyzeteit úgy, hogy a rájuk írt betűk mondatot alkossanak. Ki készen áll arra, hogy elolvassa?

1. A szeretet Isten nyelve, amely fenntartja lelkünket.

2. A szerelem ijesztő, de nagyon kívánatos érzés, hajlandóság arra, hogy az életét a másiknak szentelje.

3. Az igaz szerelem egy csoda, mert egy másik ember élete fontosabbá válik számunkra, mint a sajátunk.

4. Ha szeretünk, akkor megduplázzuk az életünket, mert mintegy két életet élünk: a sajátunkat és a kedvesünket.

Nos, ezek a bölcs mondások váljanak epigráfiává leckénknek, amelyet egy kerekasztal formájában vezetünk le, melynek témája: „És ismét a szerelemről...”. És szeretnélek emlékeztetni a kerekasztal megtartásának szabályaira:

1. Mielőtt vitatkoznál, gondold át, miről fogsz beszélni, és mit fogsz bizonyítani.

2. Ne torzítsd el társaid szavait, gondolatait, ne szakíts félbe, tanulj meg hallgatni.

3. Amikor vitatkozni kezdesz, világosan fogalmazd meg az álláspontodat, amelyeket be fogsz bizonyítani.

4. Ne feledje, hogy a bizonyítás legjobb módja a pontos tények, a meggyőző érvek és az állítások világos logikája.

5. Ha bebizonyosodott, hogy a véleménye téves, legyen bátor beismerni, hogy ellenfelének igaza van.

2. Érzelmi hangulat megteremtése.

Azt, hogy kerekasztalunk témája érdekes számodra, egy tanórán végzett szociológiai felmérés bizonyítja. Olvassuk el, mit gondolnak iskolánk tanulói erről a témáról.

Mit mondanak ezek a kijelentések? (A szerelemnek megvan a maga jelentése mindannyiunk számára, attól függően, hogy mi a fontos az életben, milyen értékeket fektettek le a családban)

Teljesen helyes, gondolatait megerősítheti A. P. Csehov orosz író kijelentése:"Eddig csak egy tagadhatatlan igazságot mondtak el a szerelemről, mégpedig azt, hogy ez a rejtély nagyszerű."

És most egy példázatot szeretnék bemutatni, amely párbeszédünk kezdeteként szolgál, és talán segít megválaszolni a kérdést: Mit hoz a szerelem az embernek?

A szerelemről (példabeszéd)

Azt mondják, valamikor minden emberi érzés és tulajdonság a föld egy szegletében gyűlt össze. Amikor az Boredom harmadszor is ásított, Madness azt javasolta: „Játsszunk bújócskát!” Az érzések örültek ennek a javaslatnak. A lustaság bújt el először, az út legközelebbi kő mögé bújt. A hit a mennybe emelkedett, Envy pedig a Triumph árnyékába bújt, akinek saját erejéből sikerült felmásznia a legmagasabb fa tetejére. A nemesség nem rejtőzhetett sokáig, hiszen minden talált hely ideálisnak tűnt barátai számára: kristálytiszta tó - Szépségnek, rés a fán - Félelemnek, pillangószárny - Örömnek, leheletnyi szél - Szabadságért! Szóval álcázta magát egy napsugárban. Az egoizmus éppen ellenkezőleg, csak magának talált meleg és hangulatos helyet. A hazugságok az óceán mélyén rejtőztek, a Passion pedig egy vulkán kráterében.

Amikor az Őrület 999 999-ig számolt, Love még mindig keresett egy helyet, ahol elbújhat, de már mindent elfoglaltak. De hirtelen meglátott egy csodálatos rózsabokrot, és úgy döntött, hogy menedéket keres a virágai között.

Millió – mondta Madness, és kutatni kezdett. Az első dolog természetesen Lenya volt. Aztán meghallotta, hogy Faith vitatkozik Istennel, és a vulkán remegése révén értesült a szenvedélyről. Aztán Madness meglátta Envy-t, és kitalálta, hol rejtőzik Triumph. Nem kellett önzést keresni, mert az a hely, ahol elbújt, egy méhkaptár volt, akik úgy döntöttek, hogy kiűzik a hívatlan vendéget. Szóval, mindenkit megtaláltak... De nem találták a Szerelmet. Az őrület minden fa mögött, minden patakban, minden hegy tetején kutatott, és végül úgy döntött, benéz a rózsabokrok közé. Miután elválasztotta őket, sikolyt hallott. A rózsák éles tövisei bántják Szerelem szemét. Őrültség nem tudta, mit tegyen, bocsánatot kérni kezdett, sírt, könyörgött, bocsánatot kért, és engesztelésül bűne miatt megígérte, hogy a Szeretet lesz a vezető. És azóta, amikor először játszottak bújócskát a földön, a szerelem vak, és az Őrület kézen fogva vezeti...

3. Az óra fő része.

- A példázatból milyen érzéseket tudsz a szerelem fogalmához kapcsolni??

A szerelmes ember minden érzést megtapasztalhat az örömtől, a boldogságtól az irigységig, a gyűlöletig és a hazugságig. Hiszen a szerelem egy rejtély, amit senki sem oldott meg teljesen... De uralja a világot. Másképpen szabályozza őket... Legyen ez a kijelentés kerekasztal-beszélgetésünk középpontjában. Egyesítse az optimistákat és a szkeptikusokat (szereposztás: 2 asztal - optimisták, 2 - szkeptikusok)

A szerelem területei végtelenek, de hogy ne vesszen el bennük, ne vesszen el irányzatot, azt javaslom, hogy időnként nézze meg az utat a bölcsekkel, akik megértettek valamit ebben az életben.

Reflexióra javasolt vélemények megerősítése és cáfolata.

Így, első vélemény: "Talán ebben a világban csak egy ember vagy, de valaki számára az egész világ"(Gabriel Marquez)

Kedves kerekasztal résztvevők! Bizonyítsd vagy cáfold ezt az állítást. Mondjon olyan ismert példákat, amelyek megerősítik a létezéshez való jogát. 5 percet vesz igénybe egy szakdolgozat megírása, amely ezt az állítást megvédi vagy cáfolja.

(A kerekasztal résztvevői ismertetik álláspontjukat a jelenlévők előtt, majd az ellenzők elmondják véleményüket a hallottakkal kapcsolatban)

A diák üzenete „Azokról, akik egymás egész világává váltak”

Második vélemény: „A szerelem első lehelete a bölcsesség utolsó lehelete” (A. Bret)

Diáküzenet: Luxus ajándékok és meggondolatlan cselekedetek

Harmadik vélemény: „Ha megmented a szeretetet, és félsz hiába költeni, akkor az elsorvad a tétlenségtől. És ha alkalom adódik is, leveszed a szerelmedet a távoli polcról, lerázod róla a port... és szinte semmi sem marad belőle” (K.G. Paustovsky)

Négyes vélemény: „Azt a férfit, aki egész életében egy nőt szeret, orvoshoz kell küldeni...” (B. Shaw)

Ötödik vélemény: "Ha nem szerettél, az azt jelenti, hogy nem éltél és nem lélegzel." (V. Viszockij)

Beszélgetésünk összefoglalójaként azt javaslom, hogy több lehetőség közül válassza ki azt, amelyik megfelelőnek tűnik:

V. Számomra szeretni azt jelenti, hogy szeretve vagyok.

B. Szeretni mindenekelőtt azt jelenti, hogy adni, és nem venni.

B. Szeretni azt jelenti, hogy érdeklődsz annak élete iránt, akit szeretsz.

Néhányan úgy gondoljátok, hogy a szerelemben a legfontosabb az adakozás képessége, nem önmagával, hanem a másikkal való törődés, az önfeláldozás képessége.Mit adhatsz a kedvesednek, mit tudsz feláldozni?

Azt javaslom, hogy készítsen egyfajta erkölcsi kódexet a szerelmesek számára. Egyetértesz?

Írd le röviden papírlapokra azokat a törvényeket és szabályokat, amelyeket a szerelmeseknek be kell tartaniuk. (A táblán egy kijelentés található: „A szerelem a legszebb érzés a világon, a legmagasabb erkölcsi érték.” Alatta egy virág (szív) figura, amelyre a tanulók felragasztják állításaikat, hangosan kimondva.

4. A kerekasztal záró része.

Ezzel véget ért a kerekasztal-beszélgetésünk... köszönjük ezt az érdekes eszmecserét, amelyben mindannyian őszinték voltak önmagukkal és tisztességesek másokkal szemben. Egy pap azt mondta: „Jönnek az idők, amikor csak a szeretet ment meg minket; tanulj meg szeretetet növeszteni önmagadban, mert szeretet nélkül elveszünk...”. Hallgassuk meg a legbölcsebbek tanácsát.


Minden oktatási intézménynek megvannak a saját hagyományai és szokásai, a matematika iskolában valószínűleg nagy tudósok ünnepe van; az irodalomkritikusok nem tartják lehetségesnek megfeledkezni Puskinról. Az iskolai rendezvények eldöntésekor nem szabad megfeledkeznünk az iskolások hazafias neveléséről, ideértve a hazájuk történetének ismeretét sem.

Ismeretes, hogy az általános iskolákban tartott rendezvények célja, hogy a gyerekek megismerjék egymást, elkezdjenek kommunikálni, barátkozni. Az első osztályban teaesteket tartanak, ahol a gyerekek az osztálytársak születésnapját ünneplik, különféle játékokat játszanak. Aztán eljön a különböző osztályok közötti versenyek ideje, mindez összehozza a tanulókat, és lehetővé teszi számukra, hogy részt vegyenek az iskolában zajló eseményekben.

A tanév során a tanárok több tematikus estet is szervezhetnek az összoroszországi ünnepeknek, például a győzelem napján félkatonai előadást szerveznek a Nagy Honvédő Háború veteránjainak részvételével és virágok elhelyezésével az emlékműveknél. Számos forgatókönyv létezik az ilyen ünnepekre, de minden szervező hozzáfűzheti a saját ötleteit, és életre keltheti azokat.

Természetesen az iskolában tartott rendezvényekre előre tervet kell készíteni, hogy ne fedjék egymást, hanem többé-kevésbé egyenletesen oszlanak el időben. A tanár-szervezőknek mindenekelőtt figyelembe kell venniük az általánosan elismert ünnepeket, amelyeket minden évben ugyanazokon a napokon tartanak, ezek az újév, a győzelem napja, a tudás napja és mások. Bizonyára minden iskolának megvan a maga emlékezetes napja, amelyet minden évben meg is ünnepelnek.

Középiskolások számára tematikus esteket szervezhet, például nagyon érdekes lesz egy a klasszikusok munkáinak szentelt est, ahol a lányok a megfelelő korszak gyönyörű ruháit öltik magukra, a fiúk pedig úriemberként jelennek meg. Az ünnepre készülve a diákok Puskin és Lermontov verseit tanulják meg, számos jelenetet készítenek híres regényekből, valamint megtanulnak keringőt és menüettet táncolni. Szép és érdekes irodalmi est lesz, amely után néhány diák komolyan érdeklődik a klasszikus művek iránt.

Célszerű a matematikának, fizikának és programozásnak szentelt estéket felvenni az iskolában egész évben megrendezett rendezvények sorába. A modern élet lehetetlen számítógép használata nélkül, erre építhető az egész ünnepi program. A modern technológia segítségével a középiskolás diákok haladó tanárokkal együtt csodálatos előadást készítenek, amely minden diák számára érdekes lesz. A végzős osztályokban valószínűleg okos srácok és lányok lesznek, akik kitalálják, hogyan rendezzenek fényshow-t, válasszanak zenét tánchoz, sőt jelmezeket is a rendezvény résztvevőinek.

Az iskolában népszerűsíteni kell egészséges kép az életben, így a sportversenyek nagyszerű eseményei lesznek a fiatal futóknak, sportolóknak és tornászoknak. Akár miniolimpiát is készíthet, amelyen minden sporttal foglalkozó iskolás megméretteti magát. Egy ilyen ünnepet nem lehet egy napba csomagolni, ezért legalább egy hetet kell adni, amelynek első napján a játékok megnyitója, az utolsó napon pedig a nyertesek díjátadója lesz. és egy nagy ünnepség koncerttel, diszkóval és tűzijátékkal.

Articsóka

Az ünnepségek a gyermek életében nem korlátozódhatnak az iskolán kívüli tevékenységekre. Ahhoz, hogy az iskolai élet örömet és elégedettséget szerezzen a tanulóknak az elsajátított új ismeretek és készségek miatt, minden tanórát ünnepnapként is meg kell tartani.

Miniatűr „Az AIDS ellen vagyunk”

Karakterek: Lány, Lány éneklő tartalék, Két fiú rapper (megfelelő ruhában), Jó (világos ruhában, fehér kabátban), Gonosz (fekete kabátban).

Mondjunk nemet a rossz szokásokra

Vezető: A rossz szokások alattomos ellenségeink, örömet okoznak és lassan megmérgezik az életünket, nagy károkat okozva az egészségünkben.

1. előadó: A mai koncert „Azért élünk, hogy jót és szépséget vigyünk a világba” szlogennel. Miért élünk ebben a világban? Természetesen azért, hogy minden embernek jót és fényt vigyen. Milyennek kell lennie egy igazi embernek?

Az „Én és a hazám jövője” fesztivál forgatókönyve az iskolában

Ezt a fesztivált az iskolákban tantárgyként, szabadon választható vagy retorikaként tartják meg. A retorika, mint akadémiai diszciplína, biztosítja az etikusan gondolkodó, gondolatait bizonyítani és kifejezni képes egyén átfogó fejlődését.

A találkozó forgatókönyve „A természet barátai vagyunk”

A természettel való találkozás céljai: a tanulók kognitív tevékenységének fokozása; fejleszteni a gyermekek kreatív képességeit; gondoskodó magatartás kialakítása a természet iránt; családi nyaralások szervezése; bevonni a szülőket az iskola nevelési problémáinak megoldásába, a családi szabadidő megszervezésébe.

Az „Az én erdőm” találkozó forgatókönyve

Az erdei találkozó céljai: a természet szépségének bemutatása; bemutatni az erdők fontosságát az emberek életében; tanítsa meg a gyerekeket az ország vagyonáról való gondoskodásra; viselkedéskultúra; bevezetés a szakmába.

„Egyedül otthon” találkozó forgatókönyve

A találkozó céljai: az életbiztonsági kérdések megismertetése; gyermekek felkészítése az ünnepi szezonra; a tanulók kognitív és kreatív tevékenységének aktiválása; családi ünnepek szervezése.

A „Tudd és legyél képes” (SDA) találkozó-verseny forgatókönyve

Az előadó mindenkit szeretettel vár és átadja a szót az ülés vendégének, a közlekedésrendészeti felügyelőnek. Ellenőr: Az emberek szorongó és nyugtalan lények. Mindig mennek valahova, sétálnak, repülnek - általában állandóan sietnek, sietnek, futnak.

Ilyen tevékenységet célszerű a tanév elején, bármelyik általános osztályban lebonyolítani. A nyári szünetben sok gyerek lakott a városon kívül, pihent a természetben, és talán elfelejtette, hogyan kell helyesen átkelni az utcán, milyen helyen stb.

A találkozó forgatókönyve „Ha egészséges akarsz lenni!”

A dal hangzik: Mérsékeld magad, ha egészséges akarsz lenni!
Próbáld meg elfelejteni az orvosokat
Mossa meg arcát hideg vízzel,
Ha egészséges akarsz lenni!

Az egészségünnep forgatókönyve „Ha egészséges akarsz lenni”

Vezető: Ma arról fogunk beszélni, hogy mennyire fontos vigyázni az egészségére. Schopenhauer azt is mondta: „Az egészség annyira felülmúlja az élet minden más áldását, hogy egy igazán egészséges koldus boldogabb, mint egy beteg király.”

A „Családi körben” találkozó forgatókönyve

Bemutató: Már tudod, hogy mindannyian egy társadalomban élünk. Közös célok, tervek és tettek kötnek össze bennünket. A mi klubunk is egy társaság. Közös a vágyunk, hogy találkozzunk, megbeszéljünk különféle problémákat, választ kapjunk a minket érdeklő kérdésekre, megmutassuk tehetségünket.

A találkozó forgatókönyve „Kedvenceink”

Bemutató: Srácok, az ember már régen elkezdte háziasítani az állatokat. A tudósok primitív rajzokat vizsgáltak, számos ásatást végeztek, és arra a következtetésre jutottak, hogy az állatok háziasítása 15 ezer évvel ezelőtt kezdődött. Az elsők farkasok voltak, majd disznók, birkák, kecskék.

A találkozó forgatókönyve „Jó tudni” (OBZh)

Bemutató: Egyetértünk abban, hogy amikor süt a nap, mindig boldogok vagyunk. Vidámak és erővel telivé válunk. A napsugarak ultraibolya sugárzást tartalmaznak. Amikor a bőrünkre kerül, D-vitamint termel, ami nagyon hasznos a szervezet számára.

A találkozó forgatókönyve „Hogyan viselkedjünk helyesen”

Bemutató: Az embernek sokat kell tudnia: milyen távol kell lennie, amikor különböző emberekkel beszél, és hogyan kell megszólítani őket, és hogyan kell viselkedni az asztalnál, hogyan kell öltözni, milyen magatartást kell tanúsítania nyilvános helyeken.

A tanulók kikérdezése az órán is elvégezhető. Az őszinte válaszok biztosítása érdekében ígérje meg, hogy mindenkivel személyesen közli a teszteredményeket.

A szeretet fénye az a vezércsillag, amely segít lelkünknek levetkőzni az önzés, az irigység, az önzés bilincseit és elnyerni a szabadságot. A szeretet ereje akkora, hogy ragyogásával elpusztítja a sötétséget, áthatja a földet a tisztaság és az öröm fényével, az örök szerelem himnuszával...

Minden jelenlévőt két csapatra osztanak a „Stream” játék segítségével az alábbiak szerint. A szülők és a gyerekek véletlenszerűen párba állnak és elkezdenek játszani, egy idő után a vezető összecsapja a kezét, a párban lévők pedig kimennek a különböző csapatokba.

A nyílt tanórán kívüli rendezvény a haladó pedagógiai fejlesztések bemutatásának formája, a gyakorlati megvalósítás és a pedagógusok képzettségének javításának módja. A nyílt órák lebonyolításának legfontosabb feltétele a nyilvánosság, amelyen keresztül a fenti célok megvalósulnak.

A tanórán kívüli tevékenységek sajátossága a szokatlanságuk, úgymond a megvalósítás típusainak és formáinak szokatlan megválasztása, amely segít felkelteni a gyerekek érdeklődését a tanulási folyamat iránt, és motiválni őket egy adott tantárgy önálló tanulására.

A tanórán kívüli tevékenységek osztályozása

A tanórán kívüli tevékenységek fő típusai az oktatás, a szabadidő és a sport.

A tanórán kívüli oktatási tevékenység az iskolások kognitív tevékenységének fokozására, ismereteik elmélyítésére, látókörük bővítésére, a tanulók állampolgári helyzetének fejlesztésére irányul.

A szabadidős tevékenységek lehetővé teszik a tanulók érdeklődésének pontosítását bizonyos készségek és képességek elsajátítására, valamint az iskolai élet változatossá tételét szórakoztató pillanatokkal.

A sport- és szabadidős tevékenységek biztosítják az iskolások testi fejlődését, segítik egészségük javítását és megőrzését.

A tanórán kívüli tevékenységek típusainak javasolt osztályozásában a hangsúly a rendezvény célján van. Ez a szempont határozza meg a magatartási forma megválasztását.

A tanórán kívüli tevékenységek formái

Minden tanórán kívüli tevékenységtípusnak megvannak a maga megvalósítási módjai. Természetesen a lista nem statikus és korlátozott: a benne lévő objektumok változhatnak, metsződhetnek és kombinálhatók.

A tanórán kívüli oktatási tevékenységek a következő formákban ölthetnek: beszélgetés, beszélgetés, találkozás érdekes emberekkel, vetélkedő, színház, képzés, konferencia, olimpia, műsor, verseny, kirándulás.

A szabadidős tanórán kívüli tevékenységeknek több alkalmazott célja van - tanítási készségek, amelyeket a következő didaktikai modellekben valósítanak meg: műhely (vágás és varrás, kulináris, képzőművészet, fotózás, modellezés), plein air, mesterkurzus, színházi stúdió. Ezen túlmenően a szabadidős tevékenységeket szórakoztató céllal folytatják, ami hozzájárul a gyermekek szórakoztató szabadidős tevékenységeinek - versenyek, játékok, színházi előadások - egységesítéséhez.

A sport és szabadidős nyílt tanórán kívüli tevékenységeket sportjátékok és túrák formájában tartják.

A tanórán kívüli foglalkozások tartalmának és formáinak megválasztásakor a tanulók életkori sajátosságai meghatározóak. Vizsgáljuk meg a probléma ezen aspektusát.

Általános Iskola

Különös jelentőséggel bír a nyílt tanórán kívüli foglalkozások megtartása az általános iskolákban. Az általános iskolás gyerekek a legérzékenyebbek az új dolgok elsajátítására, megkövetelik a javasolt tudás egyértelmű bemutatását, emellett a fiatalabb iskolások tanulási szintje is nagyon magas.

Ennek alapján az 1-4. évfolyamos tanulók tanórán kívüli foglalkozásainak tervezésénél előnyben kell részesíteni a testmozgás elemeit, játékokat, versenyfeladatokat, kirándulásokat tartalmazó foglalkozások lebonyolítását. A 2. osztályos nyílt tanórán kívüli foglalkozásnak figyelembe kell vennie az ebbe a korosztályba tartozó gyermekek kisebb gyakorlati tapasztalatait, és kialakítani az alapvető ismereteket, készségeket és képességeket.

Gimnázium

A felső tagozatos korú gyermekek képesek hosszabb statikus anyagérzékelésre, nagyobb mennyiségű szöveg reprodukálására, stressztűrőek, ami meghatározó szerepet játszik a tanórán kívüli foglalkozások formájának megválasztásában. Ilyenkor érdemes előnyben részesíteni a színházi előadásokat, KVN-t, agygyűrűt, turistautakat, pályaorientációs kirándulásokat.

Oktatási tanórán kívüli tevékenységek

Tekintettel arra, hogy az iskola elsődleges feladata a tanulás, nézzük meg közelebbről az oktatási nyílt rendezvényeket.

Az oktatási jellegű nyílt tanórán kívüli tevékenységek elősegítik az egyes tantárgyak tananyagának elmélyült tanulmányozását, a megszerzett ismeretek rendszerezését a nem hagyományos információközlési formák segítségével.

Tanórán kívüli tevékenység a matematikában

A matematika tanórán kívüli lebonyolításának fő célja az órán megszerzett ismeretek gyakorlati alkalmazása. Az ilyen rendezvények leghatékonyabbak játékok, utazások, versenyek, kirándulások, színházi előadások, tárgyhetek formájában. Különféle tanórán kívüli tevékenységek léteznek.

A játék kognitív funkciói nagyon szélesek. A játék fő előnye a tanórán kívüli tevékenységek más formáival szemben az akadálymentesítés. A matematikai charádok, rejtvények, keresztrejtvények megoldása egy nagyon izgalmas folyamat, amely lehetővé teszi a megszerzett ismeretek rendszerezését, a logikus gondolkodás és a találékonyság fejlesztését.

Az utazás a matematika földjére lehetőséget ad a gyerekeknek, hogy közelebb kerüljenek a matematikai kifejezésekhez, felismerve azok valóságát és szükségességét az életben.

Verseny

A matematika tanórán kívüli nyílt tevékenységeinek versengő formái nemcsak tisztán tantárgyspecifikus problémákat oldanak meg, hanem csapatot is alkotnak, valós kapcsolatokat mutatva be az osztályteremben.

A matematika tanulását célzó kirándulások lebonyolítása lehetővé teszi a gyerekek számára, hogy a könyvismereteket az őket körülvevő világra vetítsék.

A színházi produkciók, amelyek egy olyan tantárgyra épülő forgatókönyvre épülnek, mint például a matematika, egyértelműen bemutatják az ok-okozati összefüggések mintázatát, fogalmakat alkotnak geometriai formákról, méretekről stb.

A matematika tantárgyi hetek nyílt tanórán kívüli tevékenységek összessége, amelyek a következő formákban zajlanak: nyílt óra - tanórán kívüli foglalkozás, játék, verseny, vetélkedő.

A matematikai tanórán kívüli tevékenységek aktivizálják a tanulókat és elősegítik a logikus gondolkodás kialakulását. Az interdiszciplináris kapcsolatokat kialakító órák lebonyolításának leghatékonyabb módja: matematika tanórán kívüli nyílt rendezvénye színházi előadás formájában, amely a humán és matematikai ismeretek szintjét emeli; kirándulás a természetbe, hogy megszilárdítsák a természetrajz- és matematikaórákon elsajátított ismereteket.

A tanórán kívüli tevékenységek gyakorlati jelentősége a technológiában

A kérdésnek ez a megfogalmazása különösen releváns az új „Technológia” tantárgy esetében, melynek tananyagba való bevezetésének fő célja az iskolában megszerzett ismeretek gyakorlati alkalmazása volt.

Tekintettel arra, hogy az iskolai tanterv kritikusan kevés tanítási órát szentel a „Technológia” tantárgy tanulmányozásának, a tanórán kívüli tevékenységek létfontosságú szerepet játszanak e tudományág elsajátításában.

A tantárgy célorientáltsága az elmélet és a gyakorlat egymáshoz közelítésére lehetővé teszi, hogy beszéljünk a tanórán kívüli technológiai tevékenységek végzésének sajátosságairól.

A tanulók munkakészségének fejlesztése az iskola legfontosabb eleme. A munka olyan személyiségtulajdonságokat fejleszt, mint a függetlenség és a meghozott döntésekért való felelősség, ami hozzájárul a teljes értékű állampolgár kialakulásához.

Egy nyílt, tanórán kívüli technológiai rendezvény bemutatja a tanulók önálló gyakorlati készségeit, amelyeket az osztályteremben sajátítottak el, és motiválják munkatevékenységüket. Ezen túlmenően a technológiai órák lehetővé teszik a gyerekek egy bizonyos típusú tevékenység iránti hajlamának azonosítását, ami viszont segíti őket a jövőbeni szakmaválasztásban.

A technológiával kapcsolatos tanórán kívüli tevékenységeket különféle formákban tartanak: workshop, mesterkurzus, kvíz, játék, verseny.

Összesít

Bármely nyílt óra (tanórán kívüli tevékenység) lehetővé teszi a tanulók számára, hogy megszilárdítsák tudásukat egy adott tantárgyban. Ezen túlmenően ez a foglalkozásvezetési forma nagy érdeklődést vált ki a gyerekek körében. A tanárnak előre meg kell terveznie a tanórán kívüli tevékenységeket. A felkészülés során segítséget kérhet a tanulóktól.

Amikor kezdődik a szünidő, mindegy, hogy tél vagy nyár van, az iskolásoknak sok szabadidejük van, melynek nagy részét a számítógép és a tévé előtt töltik. És nem biztos, hogy olyan egyszerű elszakítani gyermekét a képernyőtől és a monitortól. Milyen tevékenységeket lehet ajánlani az iskolásoknak az érdeklődés fenntartására az elektronikus szórakozás helyett? Elég sok van belőlük.

Mi fog érdekelni egy fiatalabb diákot?

Az ünnepek alatti kulturális és szórakoztató rendezvények közül sokat saját maga is megszervezhet, egy kis fantáziát hozzáadva.

A városi állatkertbe való kirándulás érdekes esemény a fiatalabb iskolások számára, különösen akkor, ha az állatkert különféle ünnepeknek ad otthont, vagy állatok születésnapját ünnepli. Minden alkalommal ajándékba adhatod a következő születésnaposnak.

Gyűjtsd össze az unatkozó gyerekeket, és játssz a szülők és nagymamák gyerekkorának legnépszerűbb játékaival: gumiszalag, kidobó, elefánt, lánc, ehető-ehetetlen és egyebek.

Hogy a gyerekek ne unatkozzanak, a szülők az alábbi tevékenységeket szervezhetik meg az ünnepek alatt. Meghívhatja gyermeke barátait a szüleikkel együtt. Ezután családi focimeccset, darts csatát vagy zsákugrást rendezhet.

A gyermek bármilyen csoportban való részvétele és társaival való játék elősegíti a kommunikációs készségek fejlesztését, a közös érdeklődési körök megtalálását és a legjobb barátok megtalálását.

És ha a tanárok megállapodnak a különböző vállalkozások vezetőivel, és oda viszik a gyerekeket, a gyerekek ennek nagyon örülni fognak. Ilyen rendezvények lehetnek kirándulások egy cukrászgyárba, fagylaltgyártásba, karácsonyfadíszgyárba, pékségbe és még sok más. A gyerekek saját szemükkel láthatják majd, hogyan születik a frissen sült zsemle, hogyan folyik a karamell- vagy csokoládémassza, milyen ügyesen dolgoznak a gépek és a szakemberek az ilyen gyárakban. Az üvegfúvók pedig művészekkel együtt ámulatba ejtik a gyerekeket ügyességükkel és kreativitásukkal, karácsonyfadíszeket készítve.

A tábor isteni ajándék az elfoglalt szülők számára

Egy gyereket el lehet küldeni egy táborba, ahol biztosan nem fog unatkozni társai között, és a szülőknek sem kell aggódniuk a szabadidejéért. Az iskolai napközis táborok gyakran megtelnek a nyár folyamán. Gondosan átgondolt kulturális és szórakoztató események, kirándulások, tematikus forgatókönyvek minden gyermek személyes és kreatív fejlődéséhez, aktív és intellektuális játékok - mindez segít abban, hogy hasznosan és szórakoztatóan töltse el idejét.

Az iskolások mellett ma már rengeteg más tematikus tábor is működik, a sporttól a nyelvi táborig. Bennük a gyerekek nemcsak kényelmes körülmények között pihennek, fizikailag megerősödnek, hanem idegen nyelveket is tanulnak, sikeresek, társaságkedvelőek, sok új és érdekes dolgot tanulnak. A különböző korosztályú iskolások számára teljes eseményforgatókönyveket dolgoznak ki. Sok srác a tábor után is barátok maradnak, kommunikálnak egymással, és jövő nyáron igyekeznek visszatérni kedvenc helyükre.

Mesterkurzusok hete

Az iskolai rendezvények között nagyon érdekes lesz egy ilyen hét vagy akár egy nap eltöltése. A rendezvény célja, hogy ezen a héten vagy néhány napon belül neves emberek, mesterségük mesterei, kiváló szakemberek tartanak majd néhány órát az iskolában. Híres sportolót vagy edzőt hívhatsz meg testnevelés órára, egy igazi idegenvezető tart történelemórát, egy igazi gyakorló fizikus mesél a fizikai jelenségekről, egy vegyész pedig a legérdekesebb kísérleteket mutatja be.

A cukrászmester megtanítja a lányokat a torták díszítésére, a fiúknak pedig egy tapasztalt asztalos mesterkurzust tart, hogyan lehet csodákat készíteni fából. Meghívhatja a legérdekesebb szakmák dolgozóit. Az ilyen leckékre kivétel nélkül mindenki emlékezni fog, és talán befolyásolják a jövőbeli szakma kiválasztását.

Levél a jövőnek

Remek ötlet végzős osztályhoz. A középiskolások készítsenek kreatív levelet jóslatokkal és jövőbeli kívánságokkal, amelyeket aztán az iskolában hagynak, vagy pecsételnek le, és 5-10-20 év múlva egy bizonyos időpontig elrejtenek. A levél kollázs, újság formájában készült, fényképekkel és rajzokkal díszítve. A lényeg az, hogy rögzítse rajta az osztály teljes összetételét annak jellemzőivel, kívánságaival és álmaival. Érdekes egy ilyen levelet olvasni egy jubileumi találkozón, és összehasonlítani a valódi sikereket a tervezettekkel. Ez nagy motiváció lesz minden résztvevő számára.

A halványuló gyermekkor sikátora

A leghasznosabb és legnemesebb tevékenység az iskolások számára. Egy tavaszi napon a középiskolások az erdészeti tagozattal közösen beültetik múló gyermekkoruk sikátorát, és az osztály karakterét tükröző nevet adnak neki. A jövőben gyermekeit, sőt unokáit is magával viheti egy ilyen sikátorba.

Az iskolai évek csodálatos időszak az óvodai és a diákévek között. Az iskolásokat már nem lehet ámulatba ejteni és szórakoztatni, mint a naiv gyerekeket, csak kicsit megtréfálni őket. És mivel vidám emberek, és nem idegenkednek a barátokkal és tanárokkal való csínytevéstől, gyakrabban szervezhet olyan szórakoztató iskolai rendezvényeket, mint a KVN, szórakoztató fesztiválok, mindenféle verseny és vetélkedő. Például az április elsejei bolondok egy bizonyos forgatókönyv szerint megtarthatók.

Bolondok napjának forgatókönyve

Az egész iskola előre készül az eseményre, hogy április 1-jén lehetőség legyen a legviccesebb kollázsért folyó verseny győzteseinek megállapítására, a folyosók vicces plakátokkal, képregényes nyilakkal és rajzfilmekkel való díszítésére, valamint vicces nevek megadására. iskolai osztályok és termek.

Az iskola bejárati ajtajára kiragaszthatja a „Mosolytalanul ne lépj be” feliratot, az öltözőt „Az elveszett világ”, az igazgatói irodát - a „Pánikszobát”, az igazgatóhelyettesi irodát pedig a „Kifejezést” Szoba". A tanári szobát „hasongondolkodók terráriumára”, a kémiát „gyógyszerlaboratóriumra”, a földrajztermet „utazási irodára” kell átnevezni, és az elsősegélynyújtó állomásra írjuk rá: „Aki nem szökött meg, azt meggyógyítjuk. neki." Az edzőtermet át lehet nevezni "Eatery"-re. Az ebédlő bejáratánál írja be a „Tankolló csarnok” szót.

Az iskolai közgyűlésnek is különlegesnek kell lennie ezen a napon. Minden osztály feladata lesz egy sorba állni speciális szabályok szerint:

  • súly szerint építenek;
  • a középosztályok hajhosszúság szerint sorakoznak fel;
  • felsőbb osztályok - ábécé sorrendben;
  • a végzettek építeni a vizsgák eredményeire;
  • a tanárok magasság szerint sorakoznak.

A feladatot gyorsabban teljesítő csapat jutalmat kap.

Bolondok napján rengeteg csínyt, versenyt, humort, vetélkedőt lehet kitalálni. A fesztivál végén a győztes osztályt a Fiatal Komikus Kihívás Kupával, a legjobb résztvevőket vígjátékra vagy vígjátékra szóló belépővel jutalmazzák. Egy feltétel - a viccek nem lehetnek sértőek, vidámak és viccesek.

Egy film az osztályodról

Bizonyára minden osztálytársának van videója vagy fényképe az iskolai élet érdekes eseményeiről, ballagásra pedig filmet is készíthet belőlük az egész osztályról és egyénről. Az összegyűjtött anyagból videót szerkeszthetsz arról, hogy mindenki felnő és felnő. Ehhez időre és kreatív, együttműködő megközelítésre van szükség, a filmet minden osztálytársadról meg lehet szólaltatni és elmondani. A munka nem könnyű, de az eredmény minden várakozást felülmúl, és mindenkit érdekelni fog - tanárokat, szülőket és természetesen magukat az érett diákokat is.

Menjünk kempingezni

Amikor a poros város irritációt okoz, a lélek pedig ismeretlen utakra vágyik, a gimnazisták túrázásra készülnek. Ezek felejthetetlen események az iskolások számára, és nem csak. Legyen szó egy 10 napos útról a végtelen Kárpátokon vagy egy hétvégi futásról a közeli erdőben, egy túra mindig a legjobb emlékeket hagyja emlékezetében, ha megfelelően felkészült rá. Összeolvadni a természettel, megismerni a világot, szélesíteni a látókört, fejleszteni a kitartást, a kölcsönös segítségnyújtást, az önállóságot - a turizmus előnyeit aligha lehet túlbecsülni. Gyakran maguk a tanárok szerveznek olyan iskolai rendezvényeket, amelyeket a gyerekek egyszerűen imádnak. Ha osztálytársaival vagy barátaival túrázni indul, vegye figyelembe a természettel való találkozásra való felkészülés főbb tényezőit:

  • Túrázáshoz megfelelő cipőre és ruházatra lesz szüksége.
  • Bármilyen szúnyog- és kullancsriasztót érdemes felhalmozni.

Túrázáskor ne feledkezzünk meg az elsősegélynyújtó készletről a legszükségesebb gyógyszerekkel, mint például jód és briliáns zöld, ammónia, kálium-permanganát, gumiszorító, steril kötszerek és vatta, lázcsillapító, validol, nitroglicerin, fájdalomcsillapítók, gyomorpanaszok és görcsök kezelésére szolgáló gyógyszerek.

Változatos események

Az iskolai rendezvényekre való felkészülés során emlékeznie kell arra, hogy mindegyikhez érdekes forgatókönyvet kell kitalálni. Napjainkban nagy népszerűségnek örvendenek az iskolai bulik, amelyek forgatókönyvei a kedvenc tévéműsorok, filmek és rajzfilmek érdekes sztorijain alapulnak, ahol ismert karakterek szerepelnek. Szórakoztató eseményeket kell szerveznie, olyan ünnepeket kell kitalálnia, amelyek nem szerepelnek a naptárban, flash mobokat és sok más táncversenyt kell szervezni különböző táncstílusokkal.

A KVN egy szórakoztató, izgalmas játék, amely nagyon alkalmas iskolásoknak. Ki más, mint az iskolások veszik észre az iskolai élet minden érdekes eseményét? Csak ők, fékezhetetlen képzelőerejükkel, veszik észre a körülöttük zajló legviccesebb tényeket. A KVN inkább egy életforma, és ha az iskolások elkezdenek vele játszani, akkor a legszórakoztatóbbnak és legleleményesebbnek érezhetik magukat.

A Quest az egyik érdekes tevékenység az ünnepek alatt, egy csapatjáték, amelyben a srácok egy izgalmas cselekmény főszereplői, akiknek egy szűk térből kell kiszabadulniuk, rejtvényeket megoldva, figyelmességet és találékonyságot mutatva.

Rengeteg rendezvény van iskolásoknak, felsorolni is lehetetlen, a fő feltétel az, hogy a gyerekek érdeklődjenek, mert mindegyik egyéniség, bár egyre növekvő. Mobil, aktív vagy asztali intellektuális - mindezek a szórakozások nemcsak feldobják a szabadidőt, és megakadályozzák az unatkozást, hanem új ismeretek elsajátításában is segítenek, amelyek hasznosak lesznek a felnőtt életben. A legfontosabb dolog az, hogy ne hagyd, hogy elméd és tested ellustuljon, és az iskola befejezése után a jövőben is fejlődj.

KATEGÓRIÁK

NÉPSZERŰ CIKKEK

2023 „kingad.ru” - az emberi szervek ultrahangvizsgálata