Конспект НОД із малювання нетрадиційним способом у середній групі на тему: «Зимові птахи».

Завдання. Викликати емоційний відгук на образ птахів, закріплювати прийоми малювання фарбами, розвивати уяву та естетичне сприйняття.

Попередня робота. Спостереження птахів, читання казок, розгляд ілюстрацій.

Хід заняття.
Звучить запис із голосами птахів
Вихователь:
Хлопці, ви чули! Наче злетіла пташина зграя і все стихло.
Ой, а там хтось плаче, ходімо подивимося.
(Діти йдуть з вихователем до групи, там лежить аркуш паперу з намальованим птахом)
- Подивіться, хто це? (Відповіді дітей)
— Спитаємо, чому вона плаче? Я трохи знаю пташиний язик та розповім що вона мені прощебетала…
Перелітаючи з казки в казку зграя птахів потрапила до казки Г.Х. Андерсена "Снігова королева". Ви чули про таку казку. Там дуже холодно. Своїм крижаним подихом снігова королева перетворила всю зграю на крижинки. А ось ця пташка дивом залишилася такою гарною. Тепер пташка не бачить свою зграю, а лише чує. Вона просить нас допомогти знайти своїх подруг і повернути їм їхню красу.

- Давайте пошукаємо. Але за якими ознаками ми шукатимемо?
Д.і .»Назви ознаки птахів..»
(Діти йдуть шукати птахів та знаходять їх у своїх альбомах.)

Вихователь: Хлопці, подивіться вони і в правду схожі на крижинки. коментарі дітей)
Що нам зробити, щоб повернути їхню красу? (Відповіді дітей)

— Давайте візьмемо наші чарівні кисті, фарби та розфарбуємо птахів
(Діти беруть кисті та розфарбовують тулуб, голову та крила жовтою фарбою)

— А зараз давайте встанемо біля своїх столів та відпочинемо
Фізкультхвилинка:

Підніми долоні вище і склади над головою
Що ж сталося? Вийшов дах, а під дахом ми з тобою.
Підніми долоні вище і трохи помахай
Що ж сталося? Вийшла пташка, птахи теж гарні

Потім запропонувати дітям закінчити розпочату роботу.
(Червоний - розфарбувати дзьоб, кінчики крил, хвіст і намалювати чубчик на голові)

(Зеленою - розфарбувати шию, нанести візерунки на тулуб, крила та хвіст)

(Можна запропонувати зробити фон акварельними фарбами)



(Малюнок готовий)

Казковий птах дякує дітям за допомогу та запрошує дітей разом з нею потанцювати (звучить музика П.І.Чайковського з балету «Лускунчик»).

Назва: Конспект заняття з малювання в середній групі «Казковий птах»
Номінація: Дитячий садок, Конспекти занять, НОД, малювання, Середня група

Посада: вихователь першої кваліфікаційної категорії
Місце роботи: МДОУ дитячий садок №183
Місце розташування: м. Ярославль

НОД з малювання «Зимові птахи» у середній групі.

Мета: Формувати узагальнені уявлення дітей про зимуючих та перелітних птахів, вчити дітей розрізняти птахів за суттєвими ознаками, вчити класифікувати на зимуючих та перелітних птахах, вміти передавати в малюванні свої враження та спостереження за птахами, виховувати любов до птахів, бажання допомагати у зимових умовах.

Види діяльності: ігрова, пізнавально-дослідницька, комунікативна, рухова, продуктивна.

Попередня робота: Спостереження за птахами на годівниці та на деревах. Читання творів. Заучування віршів. Розмови.

Обладнання: Предметні картинки із зображенням птахів (горобці, синиці, снігурі, склянки непроливайки, пензлі, фарби, прості олівці, альбомні листи, клейонка).

Хід заняття: Психогімнастика "Пташки"

Ніч. Пташки сплять, сховали свої голови під крильця. Їм сняться приємні сни: про літо, про тепле сонечко, як вони співають. Вранці коли промені сонце стосуються ним, птахи прокидаються, розправляють спочатку одне крило, потім друге, струшують ними і летять до річки. П'ють воду, закидаючи голову і озираючись довкола. А потім беруться за справу: літають, співають, шукають зернятка.

А зараз ми з вами поговоримо про птахів, що ви про них знаєте. Де живуть птахи? (у лісах, садах). Чому вони там мешкають? (На деревах собі будують гніздо, там не їздять машини, ніхто не заважає їм). Коли починають морози, куди зникають багато птахів? (Відлітають у теплі краї). Як називаються птахи, які відлітають на південь? (Перелітні). Як називаються птахи, які залишаються у нас? (Зимові) .Чим харчуються птахи, що зимують? (Насінням і плодами дерев). З настанням зими, птахи, що залишилися зимувати, перебираються ближче до людей, до людського житла. Чому? (Їм холодно та голодні) .

Птахам холод не такий страшний, як голод. У лісі взимку мало корму, тому вони прилітають до нас. Просять про допомогу. А як ви допомагаєте птахам узимку? (Зробимо годівниці, годуємо птахів) Які птахи прилітають на годівниці? (Горобці, граки, синиці, ворони). Ось вони наші друзі. (Вішаю картинки птахів). А зараз я вам загадаю загадки, а ви відгадайте та покажіть потрібну птицю.

Хоч поменше горобця,

Не боюся зими і я,

Всім відома вам пташка.

А звуть мене (синичка).

Скаче жваво доріжкою

Підбирає із землі крихти.

Не боїться голубів.

Що за пташка?

(Горобій)

Випав сніг, але цей птах зовсім снігу не боїться

Цю птицю ми кличемо червоногрудим ... (Снігур)

Снігур – перший вісник зими, свою назву отримав від слова – сніг. Середовище проживання сніговиків хвойні ліси. Це мало рухливий птах, що по землі стрибає короткими стрибками, пірнає і купається в снігу. Крила птиці великі, тому політ у снігу плавний, хвилеподібний. Снігур дуже красиві птахи, своїм зовнішнім виглядом прикрашають зимову природу. Немов червоні яблука висять на деревах і кущах. Живляться снігурі насінням шишок, рослин, ягід горобини, виймають дзьобом насіння, а м'якоть викидають.

Пальчикова гра:

Пташки в гніздечках сидять

І на вулицю дивляться.

Політати всі захотіли.

Вітер дунув – полетіли.

А зараз ми з вами малюватимемо птахів. Давайте пригадаємо, що є у птиці та якої форми (Туловище – овал, голова – коло, крила – підлозі овал, хвіст, очі, дзьоб). Чим вкрите тіло птахів? (Перами). Як називаються пір'я, що зігрівають птахів? (Пух). Яке пір'я допомагає птахам літати? (Хвіст, крила).

Хлопці, чи потрібно годувати птахів взимку? Скажіть, які птахи ми сьогодні з вами зустріли? А який птах ми намалювали? Давайте подивимося всі разом, які снігирі у вас вийшли.

Муніципальна бюджетна загальноосвітня установа

«Братський навчально-виховний комплекс»

муніципальної освіти Красноперекопський район Республіки Крим

Конспект НОД (безпосередньо освітньої діяльності)

з використанням нетрадиційної техніки малювання

«Зимові птахи»

Розробила та провела:

вихователь середньої групи

Березюк Ірина Володимирівна

Конспект НОД з малювання в середній групі на тему: «Птахи, що зими».

Інтеграція освітніх галузей:

    Пізнавальний розвиток

    Мовленнєвий розвиток

    Художньо-естетичний розвиток

    Фізичний розвиток

Форма проведення: безпосередньо освітня діяльність.

Форма організації:групова.

Ціль:Формувати узагальнені уявлення дітей про зимуючих та перелітних птахів.

Завдання:

Освітні.Вчити дітей розташовувати зображення по центру паперу та домальовувати пензликом голову та дзьоб. Формувати вміння розрізняти птахів за суттєвими ознаками та класифікувати їх на зимуючих та перелітних.

Розвиваючі.Розвивати естетичний смак, уяву, логічне мислення, зорову пам'ять.

Виховні.Виховувати доброзичливе ставлення до птахів інтерес та позитивне ставлення до нетрадиційної техніки малювання – відбитком долоні.

Матеріали та обладнання:

Фарба гуаш, фон для зображення птиці (А4 формату), пензлики, підставки для пензликів, ганчірочки, вологі серветки, склянки з водою, картинки із зображенням птахів (горобець, ластівка, синиця, дятел, сніговик, сова)

Попередня робота:

Спостереження за птахами, читання творів, заучування віршів, бесіди про птахів, що зимують, дидактичні ігри, відгадування загадок.
Словникова робота:

Зимові, перелітні, сніговик, горобець, синиця, ворона.

Хід безпосередньо освітньої діяльності:

1.Сюрпізний момент.

Вихователь.Діти, сьогодні вранці біля дверей, я знайшла листа. Цей лист від лісового

гнома, послухайте, що він пише:

«Здрастуйте, діти! Вирішив написати вам листа, бо мені в лісі взимку так нудно. Не чути пташиних голосів, одні птахи полетіли, інші залишилися, нічого не зрозумію. Може ви знаєте, в чому річ?».

2.Введение у тему заняття.

Вихователь.Коли починають морози, куди зникають багато птахів?

Діти.Відлітають у теплі краї.

Вихователь.А як називаються птахи, що відлітають на південь?

Діти.Перелітні.

Вихователь.Правильно, а ті, які залишаються у нас зимувати?

Діти.Зимуючі.

Вихователь.Молодці.

Вихователь.Хлопці, ви любите відгадувати загадки?

Діти. Так.

Вихователь. Це добре, бо лісовий гномик не лише написав нам листа, а й приготував для вас цікаві загадки.

Загадки про птахів.

При відповіді дітей вихователь виставляє на дошку картинку із зображенням названого птаха.

    Спинкою зеленувата,

Животиком жовтувата,

Чорненька шапочка, смужка шарфика. (Синиця)

Вихователь. А чим харчуються синиці?

Діти. Синиці харчуються зернятками, крихтами, улюблені ласощі-сало.

    Весь час стукає,

Дерева довбає.

Але їх не калічить,

А лише лікує. (Дятел)

Вихователь . А чим харчується дятел?

Діти. Дятел харчується, в основному комахами. Взимку- насінням сосни та їли.

Вихователь. А як його називають?

Діти.Санітар лісу.

    Червоногрудий, чорнокрилий,

Любить зернятка клювати,

З першим снігом на горобині

Він знову з'явиться.(Снігур)

Вихователь. Чим харчується сніговик?

Діти. Живиться сніговик насінням, нирками та ягодами горобини.

Вихователь. Правильно, годуючись ягодами, виїдає їх насіння, залишаючи м'якоть.

    Маленький хлопчик

У сірому вірмені

По дворах шастає,

Крихітки підбирає,

Ночами кочує -

Коноплі краде. (Горобій)

Вихователь. А що ми знаємо про горобців. Чим вони харчуються?

Діти. Горобці харчуються зернятками, крихтами хліба.

Вихователь.Горобці - всеїдні птахи, вони харчуються не тільки зернятками і крихтами хліба, вони з великим задоволенням склюють шматочок сиру або вареної ковбаси, готову кашу.

    Усю ніч літає -

Мишей добуває.

А стане світло -

Спати летить у дупло.(Сова)

Вихователь. А чим харчуються взимку сови?

Діти. . Взимку вони харчуються мишами та дрібними птахами.

Вихователь . Усі сови – хижаки.

    Вона під дахами живе,
    Гніздо своє з глини в'є,
    Цілий день метушиться,
    На землю не сідає,
    Високо в хмарах літає,
    Мошек на льоту поїдає,
    У чорному фраку лапочка,
    А зветься?…..(Ластівка)

Вихователь . Молодці всі загадки відгадали. Подивіться уважно, яка пташка зайва і чому?

Діти . Зайва -ластівка, тому що вона перелітна птиця.

Дихальна гімнастика.

Руки-крила піднімаємо

Через носик ми вдихаємо

Руки-крила опускаємо

Через дзьобик видихаємо.

Дидактична гра «Що змінилося?»

Перед дітьми картинки із зображенням птахів: синиця, дятел горобець, ластівка, сова, сніговик. Дається сигнал, щоб вони заплющили очі, і в цей час забирається одна картинка або міняються місцями. Розплющивши очі, діти повинні вгадати, із зображенням якого птаха не стало картинки.

Пальчикова гра «Горобці»

Горобці – горобці,

Сіренькі пір'їнки!

Клюйте, клюйте крихти

У мене з долоні!

Ні, з долоні не клюють

І погладити не дають.

Як би нам порозумітися,

Щоб погладити?

Пальці в кулак, вказівний та великий витягнуті – дзьобик.

Ворушать випрямленими пальцями рук.

Стукають вказівним пальцем правої руки по лівій долоні і навпаки.

Подуть на розкриті долоні.

Погладити тильні сторони рук по черзі.

Бавовни в долоні.

Потерти долоні один про одного

Методика виконання.

А зараз і ми з вами малюватимемо незвичайним способом зимуючих пташок, а саме – долонькою.

(Спочатку показує вихователь, а потім виконують діти.)

Перед тим як малювати, ви повинні добре подумати, яку б ви хотіли намалювати птаха, що зимує (снігиря, синичку або горобця). Для того, щоб намалювати горобця нам знадобиться якась фарба?

Діти.Коричневого кольору.

Вихователь. Правильно. А якщо ми захочемо намалювати синочку?

Діти. Жовтого та зеленого.

Вихователь.А хто захоче намалювати сніговика, тому знадобиться фарба.

Діти.Червоного та чорного.

Вихователь.І так ті діти, які вирішили намалювати синичку.

Беремо пензлик у руки і намазуємо всі пальці та половину долоні чорною фарбою, решту – червоною. А тепер посадіть свою пташку в центр листа. Для цього ви повинні широко розкрити свої пальчики і прикласти долоню до аркуша паперу. Притиснули міцно і різко підняли вгору. Ось і вийшли пташки (витерли руки вологими серветками). Домалюємо голову та дзьоб. Голова якоїсь форми?

Діти.Кругла.

Вихователь.Правильно. Ми візьмемо пензлик і вмочнемо його в чорну фарбу. Намалюємо коло. Зафарбуємо його, залишивши невелику білу круглу пляму для ока. І дзьобик. Ось який гарний сніговик вийшов. Хто захоче намалювати синичку, то наносять на всі пальці і половину долоні зелену фарбу, решту половини жовтої. Домальовуєте голову круглої форми та дзьобик. Ну а ті хлопці, які вирішили намалювати горобця, наносять на всю долоню коричневу фарбу і домальовують голову, дзьобик.

Самостійна діяльність дітей.

3.Підсумок заняття.

Що ми робили на занятті? (Малювали птахів).

Яким чином ви малювали своїх птахів? (Ладошкою) .

Яких птахів ви намалювали? (Снігур, синичок, горобців).

Інтернет сайти:

1.rutvet. ru .

2.nspotal. ru .

Види дитячої діяльності:

Завдання:

Пізнання (ФКЦМ):

Пізнання (ФЕМП):

Комунікація:

Соціалізація:

Хід заняття:

Психогімнастика:

Ти - дрізд, я - дрізд,

У тебе ніс, у мене ніс,

Ми з тобою друзі,

Ми міцно любимо одне одного.

Який птах схожий на яблуко?

Який птах співає синь-синій?

Ходити не вміє.

2. Порівняння перелітних птахів.

А ви допомагаєте птахам?

Першими повертаються граки, шпаки, а коли з'являються перші листочки на деревах – прилітають солов'ї, зозулі, ластівки.

3. Фізмінутка.

Звучить музика.

Весною до нас з півдня мчить

(махають руками і крутиться)

Чорна, як ворон птах

Для дерев наших лікар,

Комах їсть всіх грак.

Діти сідають на стільці.

У нас у гостях птахи з дитинчатами. (картинка: у сови - совенок, у горобця - горобців, у грака - граченя, у ворони - воронятко)

Дитина читає вірш:

Годуйте птахів узимку!

Нехай з усіх кінців

До нас злетяться на ганок,

Зграйки, як додому.

Скільки гине їх не злічити

Бачити важко!

Адже в нашому серці є

І для птахів тепло.

Привчайте птахів у мороз

До вікна.

Щоби без пісень не довелося

Нам зустрічати весну!

5. Підсумок заняття.

Перегляд вмісту документа
«Конспект НОД у середній групі «Як допомогти птахам узимку?»

Конспект НОД у середній групі «Як допомогти птахам узимку?»

Узагальнююче заняття на тему «Птахи».

Інтеграція освітніх галузей:пізнання, музика, соціалізація, комунікація, фізична культура.

Види дитячої діяльності:ігрова, комунікативна, рухова, пізнавально – дослідницька.

Завдання:

Пізнання (ФКЦМ):

Вчити дітей порівнювати зимуючих та перелітних птахів.

Закріплювати знання дітей про назви птахів, їх значення.

Формувати розуміння та викликати бажання допомагати птахам вижити у морози.

Продовжувати роботу над формуванням уміння співвідносити назви птахів із назвою їх дитинчат.

Розвивати вміння розпізнавати сліди птахів за характерними ознаками.

Пізнання (ФЕМП):

Комунікація:

Вправляти у використанні форм однини і множини.

Соціалізація:

Розвивати допитливість, зорову пам'ять, спостережливість, кмітливість

Хід заняття:

1. Організаційний момент. Діти заходять, стають у коло.

Психогімнастика:

Ти - дрізд, я - дрізд,

У тебе ніс, у мене ніс,

У тебе червоні губи, у мене червоні губи,

Ми з тобою друзі,

Ми міцно любимо одне одного.

Хлопці, нам сьогодні надійшов лист. Дуже хочеться дізнатися, від кого воно. Намагайтеся загадки розгадати.

Який птах схожий на яблуко?

Який птах співає синь-синій?

Весь час стукає, дерева довбає,

Але їх не калічить, а лише лікує?

Ходити не вміє.

Хоче зробити крок, а виходить стрибок.

Діти, про кого ці загадки? Звісно ж, про птахів.

Та й лист це від наших друзів птахів. Вони пишуть, що їм добре жилося, жили, вони не тужили, весело грали, співали. Але з настанням зими їм стало холодно та голодно. І вони просять у нас допомоги.

А ви, як думаєте, чому треба допомагати птахам, що зимують?

Допоможемо птахам перезимувати зиму?

2. Порівняння перелітних птахів.

Хлопці, які птахи називаються зимуючими? (Вони не відлітають у теплі краї)

З холодних країв до нас прилітають червоногруді снігурі, сопілці (показати). Ближче до людської оселі переселяються ворони, сороки, галки, синиці. Тут вони знаходять більше корму: у корі, у землі птахи видобувають жуків.

Що вам відомо про життя птахів у зимовий час? До зими птахи замовкають, ховаються, тіло вкривається пухом, ночують на гілках дерев. Їм важко знаходити корм, треба їм частіше допомагати, розвішувати годівниці та насипати в них пшоно, хлібні крихти, несолоне сало, насіння, сушені ягоди.

А ви допомагаєте птахам?

Погляньте на цю зграйку і скажіть, які птахи залишилися зимувати з нами? (намальована годівниця, на ній виставлені у прорізі кола: коричневий, білий, чорний, червоний, жовтий, блакитний, триколірний. І окремо лежать птахи, які вставляються у прорізи, на коло, що відповідає кольору кола. Дитина бере птицю та вставляє на коло. Я думаю, що це горобець, тому що він коричневого кольору і т. д. Проходить характеристика зовнішніх ознак)

Я згодна з вами. Це все, які птахи? (зимуючі)

А які птахи називаються перелітними? Ті, які не можуть взимку знайти корм, збираються у великі зграї та відлітають у теплі краї.

А яких перельотних птахів ви знаєте? (ластівка, зозуля, журавель)

Першими повертаються граки, шпаки, а коли з'являються перші листочки на деревах – прилітають солов'ї, зозулі, ластівки.

На дошці картинки перелітних птахів. Діти називають птахів та показують картинку.

Чим відрізняються перелітні птахи від зимуючих? Зимові птахи залишаються зимувати з людиною. І без допомоги людини їм не обійтись. А перелітні з приходом осені, коли стає холодно, збираються у зграї та відлітають у теплі краї.

А тепер пограємо у гру «Один-багато».

Діти встають у коло, вихователь показує або називає одного птаха, а діти у множині. (синиця-синиці, сорока-сороки, дятел-дятли)

3. Фізмінутка.

Звучить музика.

Весною до нас з півдня мчить

(махають руками і крутиться)

Чорна, як ворон птах

(стрибають, роблять рухи головою)

Для дерев наших лікар,

Комах їсть всіх грак.

4. Пізнавально-дослідницька діяльність.

Діти сідають на стільці.

Дидактична гра «Лист на снігу»

Діти, до вас приходять додому листи, хто їх пише?

Є листи, які пишуть вітер та мороз. Ви їх бачили? Де? (на вікнах)

Є листи, які пишуть птахи та звірі, їх називають слідами. Їх також можна прочитати. Давайте спробуєм. (викладаються сліди біля годівниці)

Визначте, які птахи залишили свої сліди біля годівниці?

Діти називають господаря сліду, показують ілюстрацію з його зображенням, уточнюють його поведінку (клював, ходив, стояв)

Ой, хлопці, до нас прилетіли птахи, спробуймо дізнатися їх по голосу. (аудіозапис: ворона, голуб, горобець, синиця, сова)

Гра на ознайомлення з дитинчатами птахів.

У нас у гостях птахи з дитинчатами. (картинка: у сови - совенок, у горобця - горобців, у грака – граченя, у ворони – воронятко)

А тепер порахуємо у сови пташенят (від 1 до 5: одна совенка, дві совенка, три совенка, чотири совенка, п'ять радять)

Як потрібно піклуватися про птаха взимку?

Дитина читає вірш:

Годуйте птахів узимку!

Нехай з усіх кінців

До нас злетяться на ганок,

Зграйки, як додому.

Скільки гине їх не злічити

Бачити важко!

Адже в нашому серці є

І для птахів тепло.

Привчайте птахів у мороз

До вікна.

Щоби без пісень не довелося

Нам зустрічати весну!

5. Підсумок заняття.

Хлопці, а ви як думаєте, як же ми повинні ставитись до птахів узимку? (підгодовувати птахів)

Якщо ми піклуватимемося про птахів, то ми допоможемо пережити їм зиму?

У нас є годівниця, навіщо вона?

Заповнимо годівницю кормом для зимуючих птахів. (Діти обирають корм: сало, пшоно, яблуко, ягоди, трава, листя)

За допомогу зимуючим птахам дітям дарують значки-емблеми «Врятуй птахів, що зимують».

Конспект НОД із пізнання

на тему «Зимові птахи».

Програмний зміст : Уточнити і розширити уявлення про птахів, що зимують. Формувати поняття «зимуючі птахи»; формувати уявлення про зимуючих птахів та роль людини в їхньому житті. Збагачувати словниковий запас та розширювати кругозір дітей.
Розширювати знання дітей про птахів рідного краю.
Виховувати дбайливе ставлення до птахів, бажання допомогти їм вижити у зимовий час.

Вихователь:Чуєте, Сорока цвіркоче, щось повідомити нам хоче. Сорока дуже балакуча.

Сорока:Сьогодні була у лісі. Чому одні птахи полетіли, а інші залишилися, що до чого, не зрозумію?

Вихователь:Діти, подивіться, як Сорока засмутилася. Вона не зрозуміє, що сталося у лісі. Чому одні птахи відлетіли, інші залишилися.

Що ж робити, як допомогти Сорокі?

Діти:Потрібно всім вирушити в ліс, і допомогти Сорокі розібратися.

Вихователь:Але перш, ніж вирушити до лісу, треба згадати правила поведінки у лісі.

Основними правилами є

    Не можна розводити багаття

    Не можна розоряти гнізда птахів, що зустрічаються на шляху

    Не залишати сміття після себе

    Не ламати гілки дерев та чагарників

    Не чіпати і не завдавати шкоди тваринам, що зустрілися в лісі.

    Не можна брати дитинчат тварин додому.

    Не галасуй у лісі.

Вихователь:Раз, два, три, повернись, на лісовому узліссі опинися!

2.Діти повертаються навколо себе і опиняються на лісовому узліссі. Звучить музика «Голоси птахів».

Вихователь:Подивіться, хлопці, як довкола красиво, яке повітря! Уважно прислухайтеся до звуків та скажіть, що ви почули у зимовому лісі?

Вихователь:Це нас птахи зустрічають.

Діти підходять до ілюстрацій із зображенням птахів.

Надворі стало холодно. Деякі птахи відлетіли у теплі краї. Згадайте, які птахи відлетіли? Як ви вважаєте, чому? Як називають таких птахів? Перелітні.
Вихователь:Правильно, ці птахи перелітні. Вони збираються зграями і відлітають у теплі краї.
3. Вихователь: Сьогодні ми поговоримо про птахів, які нікуди не відлітають, а залишаються зимувати з нами Яка пора року зараз? (Зима). Як називають птахів, що залишаються з нами зимувати?

Діти:Таких птахів називають – зимуючі.

Вихователь:З настанням холодів птахи, що зимують, прилітають до житла людини. Для птахів настає найважчий час: вони не завжди можуть знайти корм. Урожай із полів прибрали, комахи зникли. Тому птахи прилітають ближче до людей, сподіваючись, що вони їх погодують.

Вихователь:Дізнатися птахів, що зимують, ви зможете, відгадавши загадки :
Ця маленька пташка
Носить сіру сорочку,
Підбирає швидко крихти
І рятується від кішки.
Відповідь дітей: Горобець.

Читання вірша для горобця. Настя Р.

Горобці – горобці,

Сіренькі пір'їнки.

Клюйте, клюйте крихти

У мене з долоні!

Ні, з долоні не клюють

І погладити не дають.

Як би нам порозумітися,

Щоб погладити.

Вихователь: Горобець – маленька пташка з коричневою спинкою та сірою грудкою. Живуть горобці зграйкою. Горобці корисні пташки. Влітку вони харчуються шкідливими комахами: метеликами, гусеницями, жуками. Взимку горобцям голодно. Вони прилітають до житла людей у ​​пошуках хлібних крихт, насіння, зерна.

Послухайте таку загадку:

Хоч поменше горобця,
Не боюся зими і я,
Всім відома вам пташка.
А звуть мене...
Відповідь дітей: Синичка.

Читання вірша про синочку. Сашко До.

Маленька пташка -

Жовтогруда синочка,

Двіром гуляє,

Крихітки збирає.

Вихователь: Цю пташку ми з вами, хлопці, щодня бачимо на вулиці. Синички дуже, рухливі та спритні пташки. Голова, шийка, смуга вздовж грудей у ​​них чорні, крила і хвіст блакитні, спинка жовто-зелена, черевце жовте, а щоки та пляма на потилиці білі. Як і горобці, синиці влітку харчуються комахами. А взимку вони збираються маленькими зграйками та шукають їжу біля будинків людей. Люблять синиці свиняче сало, насіння, хлібні крихти.

А ось ще одна загадка:

Випав сніг, але цей птах зовсім снігу не боїться

Цю птицю ми кличемо червоногрудим ... (Снігур)

Фізкультхвилинка «Снігурі»

1. Ось на гілках подивися

У червоних майках снігурі

Руками ляскають себе з обох боків. Показують грудки

2. Розпустили пір'їнки

Руки злегка убік

3. Гріються на сонечку

Ворушать пальчиками

4. Головою крутять, крутять

Повороти головою вправо, вліво

5. Відлетіти вони хочуть.

Киш! Киш! Полетіли!

Біжать по колу, махаючи руками.

Читання вірша про Снігура. Христина І.

На гілках, прикрашених

Сніговий бахромою,

Яблука рум'яні

Виросли взимку.

Яблука на яблуні

Весело снують,

Гусениць морозива

Яблука клюють.

Вихователь: Снігур – перший вісник зими, свою назву отримав від слова – сніг. Середовище проживання сніговиків хвойні ліси. Це малорухливий птах, що по землі стрибає короткими стрибками, пірнає і купається в снігу. Крила птиці великі, тому політ у снігу плавний, хвилеподібний. Снігур дуже красиві птахи, своїм зовнішнім виглядом прикрашають зимову природу. Немов червоні яблука висять на деревах і кущах. Живляться снігурі насінням шишок, рослин, ягід горобини, виймають дзьобом насіння, а м'якоть викидають.

Послухайте таку загадку

Забарвленням - сірувата, звичкою - злодійкувата,
Каркуня - хрипкувата. (Ворона)

Читання вірша про Ворону. Неллі І.

Ось під ялинкою запушеною

Скачуть двором ворони

Кар-кар-кар

Через скоринку побилися

На всю горлянку розорилися:

Кар-кар-кар!

Що за птах сидить? (Ворона)

Давайте розглянемо її:

Що можна сказати про розмір ворони? (велика, велика)

Які у неї крила? (Великі)

А лапки? (сильні, чіпкі)

Що можна сказати про фарбування їх оперення? (ворона срібляста, чорна головка, чорний хвіст і крила)

Як ворони пересуваються? (літають, стрибають, ходять)

Як вони кричать?

Чим харчуються ворони?

Без нашої допомоги птахи не зможуть пережити зиму. Я пропоную вам, хлопці, допомогти птахам і приготувати для них частування.

Дидактична вправа «Нагодуйте птахів взимку»
Поставити на стіл годівницю і розкласти на столі варіанти корму для птахів: цукерки, соняшникове насіння, пшоно, хліб, шоколад, картопля, морква.
Вихователь: Діти, будь ласка, допоможіть мені вибрати корм для птахів. (Діти вибирають тарілочки з потрібним кормом)

Вихователь: Молодці. Впоралися із завданням!

Індивідуальна робота

Д/гра « Чим пригостити птахів узимку?»

(Обвести в коло корм, що їдять птахів).

Пальчикова гімнастика

Скільки птахів до годівниці нашої(Ритмічно стискають та розтискають кулачки)

Прилетіло? Ми розповімо.

Дві синиці, горобець, (на кожну назву птахи загинають по одному пальчику.)

Шість щіглів та голубів,

Дятел у строкатих пір'їнках.

Усім вистачило зернят. (Ритмічно стискають та розтискають кулачки)

Вихователь:Діти, подивіться, скільки птахів прилетіло на дерево.

Д/гра: «Яких птахів багато на дереві?»

На дереві багато ... синиць,

На дереві багато ... горобців,

На дереві багато ... ворон,

На дереві багато...снігорів.

А зараз пропоную вам пограти у гру «Птахи на прогулянці».
Рухлива гра «Птахи на прогулянці»
Вихователь розкладає на підлозі кола великого діаметра сірого, жовтого та червоного кольорів. Сіре коло визначатиме годівницю для горобців, жовте – для синиць, червоне – для снігурів. Кожній дитині вихователь роздає маски птахів.

Діти під музику, зображуючи птахів, пересуваються групою. За командою «Їдальня відкрита!» пташки злітаються до відповідної годівниці. Вихователь і діти визначають найшвидшу і найдружнішу пташину зграйку.

Рефлексія:Хлопці! Як ви вважаєте, Сорока, зрозуміла, що трапилося в лісі? Яких птахів називають зимуючі?
Назвіть птахів, яких ви запам'ятали.

КАТЕГОРІЇ

ПОПУЛЯРНІ СТАТТІ

2023 «kingad.ru» - УЗД дослідження органів людини