Тема заняття у старшій логопедичній групі дитячого садка: "Перелітні птахи. Вживання прийменників В-НА в прийменниковому та знахідному відмінках".
Мета: розвивати лексико-граматичні засоби мови.
Мовні завдання:
1.Розширювати та активізувати словник на цю тему.
2.Вирабатывать вміння використовувати в мові іменники в прийменниковому і знахідному відмінках з прийменниками В-НА.
3. Будувати короткий вислів з предметної картинки.
Пізнавальні завдання:
1. Закріплювати уявлення дітей з вивченої теми «Зимові птахи».
2.Формувати уявлення дітей на тему «Перельотні птахи».

Обладнання: предметні та сюжетні картинки з вивчених тем, музичний запис пташиних голосів, фланелеграф, силуети птиці, гілки, шпаківні, дахи будинку.
Хід заняття.
1.Організаційний момент:
Логопед пропонує дітям приготуватися уважно послухати та сказати, що вони почули.
(Включається запис пташиних голосів. Діти кажуть, що це співають птахи).
2. Повторення пройденого матеріалу:
Логопед показує дітям предметні картинки із зображенням птахів, що зимують (ворона, горобець, синиця) і просить назвати кожну, потім згадати, як можна назвати їх одним словом. Повторюється тлумачення слова «зимуючі», вивчене минулих заняттях.
Логопед пропонує зобразити звуки, що видаються цими птахами (кар-кар, чів-чів, синь-синь), а потім просить розповісти по кожній картинці на зразок: це ворона, вона каркає; це горобець, він цвірінькає; це синиця, вона синькає.
3. Ознайомлення з темою «Перелітні птахи».
Логопед пропонує перевірити, хто пам'ятає, з чого розпочалося заняття. (Діти слухали спів птахів). Кому сподобалося слухати співи птахів? Хто хоче побачити цих птахів і дізнатися їх назви?
Логопед пред'являє почергово предметні картинки із зображенням солов'я, жайворонка, шпака, називаючи їх і розповідаючи про кожну:
Це шпак. Він прилітає до нас провесною, коли сніг ще не розтанув. Люди радіють прильоту шпаків і готують для них спеціальні будиночки-шпаківні.
Це соловей. Він прилітає в наші краї наприкінці весни, коли на деревах вже почали розпускатися листочки.
Це жайворонок. Його можна побачити в наших краях на початку літа, коли стає зовсім тепло і дерева вкриті зеленим листям.
(Кожен оповідання логопед супроводжує показом сюжетної картинки з пори року).
Озвучується висновок: птахи, спів яких ми сьогодні слухали, живуть у нас тільки в теплу пору року, а на зиму перелітають у теплі краї, тому соловей, жайворонок, шпак – перелітні птахи.
Фізхвилинка
«Горобчику, цвіріньки!» Горобчики (всі діти) встають у ряд, що веде стоїть до них спиною на відстані 4-5 кроків і каже: горобців, цвірінькі. Один із дітей за вказівкою логопеда «цвірінькає», ведучий вгадує горобця. Той стає ведучим.
4. Робота з лексико-граматичним матеріалом у контексті теми, що вивчається.
Логопед каже, що зараз ми зустрічатимемо перелітних птахів. Вони прилітатимуть і сідатимуть на різні предмети: це гілка, це дах, це шпаківня, це гніздо, це дерево.
-Ось прилетів соловей (жайворонок, шпак). На що сів соловей (жайворонок, шпак)? (Логопед переміщає фігурку птиці так, щоб діти відповідали: на гілку, на дах, на дерево)
-Ось прилетів шпак. У чому оселиться шпак? (у шпаківні)
-Ось прилетів жайворонок. У чому оселиться жайворонок? (У гнізді)
Логопед пропонує уявити, що до групи прилетіла пташка.
-На що вона може сісти? (Діти називають навколишні предмети, використовуючи прийменник НА і поміщають фігурку птиці на названий предмет).
-Якщо їй у нас сподобається, в чому оселиться пташка? (Діти називають навколишні предмети, використовуючи прийменник В і поміщають фігурку птиці всередину названого предмета).
Логопед контролює правильність вживання форм слів у знахідному та прийменниковому відмінках з прийменниками В-НА та адекватність запропонованих варіантів. Якщо відповідь дитини помилкова за змістом чи граматично, логопед пропонує дітям подумати, як треба сказати правильно.
5. Підбиття підсумків.
Логопед просить дітей згадати, як називаються птахи, про яких сьогодні говорили, як назвати їх одним словом чому.
З'ясовується, що сподобалося на занятті.
Відзначаються успіхи дітей.

Конспект логопедичного заняття на тему "Перелітні птахи"

Завдання:

Закріплювати уявлення дітей про перелітних птахів.

Закріпити назву птахів, їх зовнішні ознаки, будову, харчування, звички, умови проживання.

Активізація словника на тему.

Формування граматичного ладу промови.

Вправляти в освіті складних прикметників.

Розвиток конструктивного праксису у складанні розрізних картинок.

Розвиток уваги, пам'яті, мислення.

Виховувати у дітей інтерес до пернатих мешканців природи, дбайливе ставлення до них.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Конспект логопедичного заняття Тема: Перельотні птахи

Завдання:

Закріплювати уявлення дітей про перелітних птахів.

Закріпити назву птахів, їх зовнішні ознаки, будову, харчування, звички, умови проживання.

Систематизувати знання дітей про види птахів, вправляти у класифікації перелітних та зимуючих птахів та виділення зайвого об'єкта.

Активізація словника на тему.

Формування граматичного ладу промови.

Вправляти в освіті складних прикметників.

Розвиток конструктивного праксису у складанні розрізних картинок.

Розвиток уваги, пам'яті, мислення.

Виховувати у дітей інтерес до пернатих мешканців природи, дбайливе ставлення до них.

1. Організаційний момент.

Настала довгоочікувана, тепла, сонячна весна. З теплих країн повертаються перелітні птахи. Вони також радіють весні. Птахи поспішають, адже за весну їм треба встигнути збудувати та відремонтувати свої будинки, відкласти яйця, висидіти їх та вивести своє потомство – пташенят. А восени знову зберуться у зграї та полетять зимувати до теплих країн.

2. Гра «Який? Яка? Освіта складних прикметників.

Діти мис вами познайомилися з перелітними птахами. Вони дуже гарні та різні. Скажіть, як можна назвати лелеку, якщо у нього довгий дзьоб.

Лелека яка? - Довголюбивий.

У Аїста червоний дзьоб – червонодзьобий.

У Грача чорні очі – чорноокий.

У Лебедя довга шия - довгошиї.

У журавля широкі крила – ширококрилий.

У Цаплі довгі ноги – довгонога.

У Лебедя короткі лапи – коротколапий.

3. гра «Назви що це»

Світить, гріє... (сонце).

Тане, темніє ... (Сніг).

Біжать, дзюрчать, дзвенять ... (Струмки).

Капають, тануть… (бурульки).

Пробиваються, розпускаються ... (Проліски).

Набухають, лопаються… (нирки).

Розпускаються, зеленіють ... (листочки).

Чірікають, стрибають… (горобці).

Повертаються, співають, в'ють гнізда… (перелітні птахи).

4 . Фізкультхвилинка.

«Ластівки летіли»Координація мови із рухом.

5. Гра «Четвертий зайвий?»

На слайдах демонструються зображення різних птахів, а діти обирають зайвий об'єкт та словесно доводять свій вибір.

Голуб , ластівка, шпак, зозуля. Хто зайвий? – голуб, бо він зимуючий птах.

Ворона, горобець, горобець,шпак .

Соловей, жайворонок,горобець, ластівка.

Сорока, грак , Снігур, Синиця.

Лебідь, чапля, голуб, лелека.

6. ГРА «У кого – хто?»

Встали в коло. Кому я кину м'яч, той називає пташеня того птаха,

Яку я назву.

У зозулі - кукушата, у ластівки - ...,

У шпак - ..., у журавля - ...,

У стрижа - ..., у лебедів - ...,

У качок - ..., у гусей - ...,

У грака - ...

7. ГРА «Хто за ким прилетів?»

Спочатку прилетіли граки, за граками – шпаки, за шпаками –

Ластівки, за ластівками – журавлі.

***, візьми грака.

***, візьми шпака.

***, візьми ластівку.

***, візьми журавля.

***, повтори, хто за ким прилетів.

***, повтори

Конспект підсумкового логопедичного заняття з формування граматичноголаду мови на тему «Перелітні птахи»

Корекційно-освітні цілі:

- закріпити уявлення про перелітних птахів, їх зовнішньому вигляді, спосіб життя, частини тіла, вміння узагальнювати;

- продовжувати розширювати та активізувати словник по темі (перелітні птахи, грак, грачка, шпак, шпак, кукушка, лебідь, журавель, журавліха, ластівка, жук, гусениця;

- пасивний словник: спритний, примостилася, торкання;

- продовжувати вдосконалювати граматичний лад мови (освіта іменників з суфіксами -ат, -ят);

Освіта множини іменників у називному відмінку;

Корекційно - розвиваючі цілі:

— продовжувати розвивати мовну активність, зв'язкову та діалогічну мову; слухову та зорову увагу, сприйняття, мислення, артикуляційну та загальну моторику;

Корекційно-виховні цілі:

— продовжувати формувати навички співробітництва, взаєморозуміння, ініціативність, виховувати дбайливе ставлення до природи.

Устаткування: предметні картинки перелітних птахів, магнітофон, мольберт, вказівка, чарівна паличка.

Попередня робота:

Читання віршів, розповідей про перелітних птахів,

- Розучування пальчикової гри «Ластівка»;

- Загадування загадок;

- Розгляд картинок;

(діти сидять півколом)

— Хлопці сьогодні у нас незвичайне заняття, казкове та повне різних чудес. Чудеса допоможе зробити ця чарівна паличка. Варто змахнути нею, сказати чарівне слово і станеться диво. Ви хочете побачити диво? Тоді все заплющте очі і рахуйте зі мною до трьох. 1-2-3 - диво станеться! (Включається запис зі звуками лісу, співом птахів).

— Що диво сталося? - Так!

— Хлопці, ми з вами потрапили до казкового лісу! Послухайте, хто це так співають?

- Це птахи!

Якщо сніг усюди тане, День стає довшим.

Якщо все зазеленіло,

І в полях дзвенить струмок. Якщо сонце яскравіше світить. Якщо птахам не до сну, Якщо став тепліший вітер, Значить, до нас прийшла… (весна).

— Так, з приходом весни все оживає довкола. Зеленіє перша трава, сонце світить яскравіше і тепліше, весело брязкають струмки, дзвінко заливаються птахи. Додому повертаються перелітні птахи, що відлітали на зиму в теплі краї. А які птахи прилетіли? Ви їх дізнаєтесь, відгадавши загадки. Слухайте уважно.

Чорний, моторний, Кричить: «Крак!» Черв'якам ворог.

На жердині палац, У палаці співак, А звуть його…

(Шпак).

По піднебессі мотузка простяглася.

(Журавель).

Не ворона, не синиця, Як зветься цей птах? Примостилася на суку, Пролунало в лісі «ку-ку».

(Зозуля).

- Молодці! (Виставляю на набірне полотно птахів).

— А як цих птахів можна назвати одним словом?

— Яких перельотних птахів ви знаєте?

— Чому вони називаються перелітними?

- Молодці! А тепер ми з вами пограємось у гру «Чим ми почастуємо?». Я називатиму птаха, а ви повинні сказати, чим вони харчуються.

— Грача — хробаком, журавля — рибою, шпака — жуком, ластівку — комаром, зозулю — гусеницею.

- Молодці! Знаєте, чим харчуються наші птахи!

А тепер встали біля своїх стільчиків, пограємось з нашими пальчиками. (Проводиться пальчикова гімнастика «Ластівка»).

Ластівка, ластівка,

Мила касаточка,

Де ти була,

Ти із чим прийшла?

За морем бувала,

Весну добувала.

Несу, несу

Весну – червону.

— Пограємо ще в одну гру, ця гра називається «Назви скільки пташенят?»

Я вам показую картинку, де намальований дорослий птах і його пташенята, а ви повинні сказати, як цей птах називається і скільки з ним пташенят.

— У зозулі одне зозуля.

— У шпаківні дві шпильки.

— У грачки три грачки.

— У журавліхи чотири журавленки.

— У лебедя п'ять лебедять.

- Молодці! Наступна гра називається «Чого не вистачає?» Ви повинні відгадати, чого не вистачає у птиці.

— У птаха не вистачає дзьоба тощо.

- Молодці хлопці! Ви сьогодні мені дуже сподобалися. А що вам сьогодні запам'яталося найбільше?

- Про що ми сьогодні з вами говорили?

— Чому вони називаються перелітними птахами?

- Молодці! Ви знаєте пташенят перелітних птахів, що живуть у наших лісах, знаєте, як називаються дорослі птахи та її пташенята, чим вони харчуються, можете визначити з яких частин складаються птахи.

(лунає стукіт. Сюрпризний момент — з'являється шпак).

— Хто ж це до нас у гості прийшов, ви впізнали його?

— Так, я шпак. Я пролітав повз ваш дитячий садок і почув, що ви так багато знаєте про нас перелітних птахів і мені це дуже сподобалося. Я за хороші ваші знання хочу вручити вам подарунки ці розмальовки, в яких зображені птахи. Я бачу, ви любите природу і піклуватиметеся про нас.

Вчитель-логопед

МАДОУ №12

м. Учали, респ. Башкортостан

Загірова Альбіна Шавкатівна

Розвиток мовлення. лексична тема "перельотні птахи"

підготувала вчитель – логопед Солдатенко І.В.

Ціль: формування, засвоєння знань, чому перелітні птахи так називаються; чим вони харчуються; де живуть; у чому їхня користь. Розвиток лексико-граматичних уявлень, удосконалення дрібної моторики та дихальної гімнастики.

Мовні завдання:

  • - Розширювати та активізувати словник іменників.
  • -закріплювати вміння використовувати в мові іменників однини і множини в І.П. та Р.п.

Пізнавальні завдання:

  • - закріплювати знання дітей на тему «Осінь».
  • - Розширювати уявлення дітей на тему «Перельотні птахи».

Виховні завдання:

  • - виховувати інтерес до поведінки птахів, дбайливе ставлення до них.

Хід заняття

Організаційний момент «Осіння погода».

Вихователь просить дітей розповісти, які ознаки осені вони побачили, коли йшли до дитячого садка.

​ Повторення пройденого матеріалу. Гра "Що буває восени".

Вихователь пропонує дітям розповісти, що відбувається із природою восени.

— Опадає листя.

— Вітер хитає гілки дерев.

— Люди збирають урожай на полях.

- Птахи летять на південь.

Вихователь:

Діти, давайте подумаємо, а чому птахів називають перелітними (Відповіді). Правильно, перелітні птахи – це птахи, які покидають нас, вирушаючи до теплих країн. Вам усім добре відомі такі перелітні птахи, як ластівки, стрижі, граки, лелеки, солов'ї, зозулі, шпаки (оповідання супроводжується показом ілюстрацій). Чому ці птахи відлітають від нас восени (відповіді дітей)?

Згадаймо, чим харчуються птахи. Правильно, всі ці птахи харчуються комахами: грак видобуває черв'яків, стрижі та ластівки хапають мошок та інших комах просто на льоту, зозулі полюють за гусеницями, дрізд — сараною та кониками. Але восени комахи зникають. Наші птахи втрачають основний корм, тому й змушені відлітати в теплі краї.

А чим харчуються пташки, котрі живуть у нас постійно – горобці, ворони, голуби, синиці. Чому ж вони не відлітають? Чим харчуються ці птахи? Вони всеїдні: можуть і комах поклювати, але основна їхня їжа – насіння рослин. Восени вони люблять поласувати зерном, що прокидається при збиранні зернових. Взимку харчуються насінням дерев та тримаються ближче до людського житла, сподіваючись на допомогу людей.

А ви знаєте, що не всі птахи вирушають у теплі краї? Є й такі перельотні птахи, які прилітають до нас зимувати, це снігурі, клісти.

Клести та снігурі не лише прилітають до нас на зиму з холодніших лісів, а й виводять у нас тут узимку пташенят. Для того, щоб яйцям і пташеням було тепло взимку, клісти будують міцні, товсті гнізда. Стінки гнізда зовні утеплюються мохом, а зсередини – пір'ям. Основна їжа кліщів – це ялинове та соснове насіння, яке воно легко дістає з шишок своїм дивовижним дзьобом.

  1. Фізкультхвилинка.

(Промовляє і свідчить спочатку вихователь, потім – підключаються діти).

Спустів шпаківню,

Полетіли птахи,

Листям на деревах теж не сидиться.

Цілий день сьогодні

Всі летять, летять.

Видно також в Африку хочуть.

5. Закріплення лексико-граматичного матеріалу в контексті теми, що вивчається.

1. Гра «Один - багато»:

Діти, послухайте назву птаха і скажіть, як буде, коли їх багато:

Ластівка – ластівки – багато ластівок

Соловей – солов'ї – багато солов'їв

Зяблик – зяблики – багато зябликів

Шпак – шпаки – багато шпаків

Грач – граки – багато граків

Журавель – журавлі – багато журавлів.

  1. Гра "Хто як голос подає".

Зозуля – кукує, ластівка – щебече, шпак – співає,

журавель – курликає, качка – крякає, гусак – гогоче.

  1. Гра "У кого хто".

У зозулі – зозуля, кукушата.

У журавля — журавля, журавлята.

У шпака — шпак, шпак.

У лебедя — лебедя, лебедята.

У грака — граченя, грачата.

У качки - каченя, каченята.

У лелеки - лелека, лелеки.

У гусака – гусеня, гусята.

6. Загадки (відгадана загадка супроводжується показом картинок):

Послухайте уважно та відгадайте:

Ти його дізнаєшся відразу:

Чорноклювий, чорноокий,

Він за плугом поважно ходить,

Черв'яків, жуків знаходить.

Прилетів до нас нарешті

Найкращий наш співак.

Дні і ночі безперервно

(Шпак).

Прилітає до нас із теплом,

Шлях пройшовши довгий.

Ліпить будиночок під вікном

З трави та глини.

(Ластівка)

Хто цей птах?

Не будує для себе гнізда,

Сусідкам яйця залишає

І про пташенят не згадує.

(Зозуля)

Довгоногий, довгоший,

Довгий, тілом сірий,

А потилиця гола, червона,

Бродить по болотах брудним,

Ловить у них жаб,

Безглуздих стрибків.

(Журавель)

7. Підбиття підсумків. Узагальнення матеріалу.

На цьому наше знайомство із птахами на сьогодні закінчується.

Згадаймо, які птахи називаються перелітними? Назвіть їх.

Усі добре сьогодні старалися. Молодці!

Мета: Закріпити знання про перелітних птахів.

Завдання:

освітні

  • уточнення та розширення словника на тему «Перелітні птахи»;
  • закріплення у мові назв перелітних птахів;
  • Підбір прикметників до іменників, узгодження у роді;
  • Підбір дієслів до іменників, узгодження в роді та числі;
  • закріплення навичок звукозлогового аналізу;
  • закріплення узагальнюючого поняття "Перельотні птахи";

розвиваючі:

  • розвиток навичок синтезу слів зі складів;
  • розвиток зв'язного мовлення дітей: вміння складати розповідь за опорними схемами;
  • розвиток загальної та дрібної моторики, координування мови та рухів;
  • розвиток наочно – образного сприйняття;

виховні:

  • виховання вміння взаємодіяти один з одним;
  • виховання дбайливого ставлення до природи рідного краю, птахів.

Зміст заняття:

I.Організаційний момент.

Здрастуйте, сьогодні у нас урок логопедії. Подивіться на наших гостей, вітайтеся з ними, вітайтеся один з одним:

Здравствуй, здравствуй,

Не позіхай і долоні мені давай (беруть один одного за руки)

Разом із сонцем ми встаємо (піднімають руки вгору)

Разом із птахами співаємо (змахи руками – крилами)

Доброго ранку! (ритмічні бавовни)

З ясним днем! (Кроки на місці)

Ось як славно ми живемо! (Показати великі пальці обох рук).

II.Введення у тему.Діти, який у нас рік?2017. А яким роком його оголошено Указом президента Росії?

2017 оголошено в Росії - роком екології.

ЕКОЛОГІЯ - наука про те, що нас оточує (ліси, річки, гори, тварини, птахи) і як ми повинні до них ставитися. Ми сьогодні постараємося більше дізнатися про представників навколишнього середовища.

III.Основна частина.

  1. Повідомлення теми та цілей заняття.

Послухайте загадку:

Настає до літа,

Приносить багато світла,

Під снігом воду

Відпускає на свободу (весна).

Логопед:Які прикмети весни ви знаєте?

(картинки з прикметами - на слайді)

Учні: Сонце яскравіше світить, стає теплішим, тане сніг, з'являються проталини, на річках ламається лід, на деревах розпускаються бруньки, з'являються перші квіти, прокидаються дикі тварини лісу.

Логопед:Які звуки ми чуємо навесні? (Аудіофайли з дзюрчанням струмка, голосами птахів).

Логопед:Які звуки вам сподобалися найбільше?

Учні: Голоси птахів

Логопед: Хлопці, ще одна прикмета весни - приліт птахів із спекотних країн

Сьогодні ми з вами поговоримо про перелітних птахів, намагатимемося більше дізнатися про них. У вас на столах є картинки птахів: наприкінці заняття ви покажете мені одну з картинок. Якщо вам заняття сподобалося, ви дізналися щось нове - покажете радісну пташку, якщо вам було нецікаво, у вас щось не вийшло - покажете сумного птаха. Почнемо наше заняття.

Логопед:Як ми вже зазначили, навесні до нас повертаються птахи із теплих країв, щоб вивести тут пташенят. Хлопці! Як ви вважаєте, чому їх назвали перелітними? (Відповіді учнів).

  1. Уточнення та розширення словника.

Давайте подивимося на слайд і перевіримо, яких птахів ви знаєте, а яких немає.

На слайдах зображення птахів-шпак, ластівка, жайворонок, журавель, зозуля, лебідь, гусак, качки.

  1. Складовий аналіз.

Логопед:Я думаю, цих птахів ви бачили найчастіше. Ой, хлопці, біда!

Повіяв пустотливий весняний вітерець і розкидав склади в назвах деяких птахів, треба це виправити, зібрати зі складів слова (на слайді).

  1. Звукозлоговий аналіз.

А ось ці птахи вас знайомі? (Іволга, чибіс, чапля, лелека, зяблик, малиновка, стриж, соловей). Виберіть одного птаха і зробимо звуковий аналіз назви цього птаха .

5. Гра "Четвертий зайвий".На картках зображення чотирьох птахів, один із них зайвий. Учні повинні назвати одного птаха і пояснити, чому він зайвий.

6. Дидактична гра - підібрати ознаки до слів - назв птахів.

Логопед:Ми з вами подивилися багато картинок птахів і тепер ви самі розповісте про птахів – які вони?

Наприклад, зяблик (який?) – стрункий, ошатний, співочий.

Іволга (яка?) -жовта, яскрава, барвиста

Лебідь (який?) – білий, великий, шляхетний

Грак(який?) - чорний, важливий, з блискучими крилами

Соловей (який?) – маленький, непомітний, голосистий.

Зозуля (яка?) - строката, хитра, підступна.

7. Дидактична гра «Складні слова».

Логопед: Хлопці, якщо у чаплі гостра дзьоба, то це… (остроклювая чапля).

Якщо у журавля довгі ноги, то це … (довгоногий журавель).

Якщо у ластівки швидкі крила, то це… (швидкокрила ластівка).

Якщо у солов'я дзвінкий голос, то це … (дзвінкоголосий соловей)

Фізкультхвилинка «Лебеді».

Лебеді летять, крилами махають,

Прогнулися над водою,

Качають головою.

Прямо, гордо вміють триматися

І безшумно на воду сідають.

Помахи руками;

Нахил вперед, руки в сторони,

Повільно повертаємо голову вправо – вліво

Випрямити тулуб, прогнути спину, руки відвести назад;

Сісти на місця.

8.Логопед:Давайте продовжимо нашу гру і нам потрібно до кожного птаха підібрати слова-дії.

Ластівка (що робить?) - літає, щебече, ловить мошок.

Лебідь (що робить?) – плаває, махає крилами, літає.

Чапля (що робить?) – стоїть на одній нозі, ходить, їсть жаб.

Мухолівка (що робить?) – сидить на гілці, літає, ловить мух.

Зозуля – літає, відкладає свої яйця у чужі гнізда.

9. Дидактична гра "Хто як голос подає".

Логопед: Хлопці, ми знаємо, що багато птахів дуже красиво співають Але голоси різних птахів звучать по-різному. Давайте разом розберемося у цьому.

На дошці – картинка із зображенням птаха, у логопеда на столі – картки зі словами. Після прослуховування голосів птахів, підібрати картку та прикріпити до зображення птаха.

Пальчикова гімнастика «Здрастуйте, сонце золоте».

Запис пропозицій у зошит.

Зозуля - кукує, ластівка - щебече, шпак - співає,

журавель - курликає, качка - крякає, гусак - гомкає.

10. Гра «Хто чим харчується?».

Логопед:Хлопці! Ви любите птахів? За що ви любите птахів?

Відповіді учнів: За те, що вони гарні. За співи.

11.Логопед:Чи знаєте ви, яку користь нам приносять птахи? Чим харчуються птахи? (Відповіді учнів).

- Молодці! А тепер ми з вами пограємось у гру «Хто чим харчується?». Вам допоможуть картинки. Я називатиму птаха, а ви повинні повною пропозицією сказати, чим вони харчуються.

Грак харчується хробаком, журавль харчується рибою, шпак харчується жуками, ластівка харчується комарами, зозуля - гусеницями, мухоловка харчується мухами.

Логопед:- Молодці! Знаєте, чим харчуються наші птахи! Вони дають нам величезну користь, захищають наші ліси, сади від шкідників. Як же ми з вами повинні ставитись до наших пернатих друзів? (Відповіді учнів).

Ми повинні зробити для них шпаківні, не розоряти пташині гнізда, не кидати в них камінням.

Логопед: Міжнародний день птахів відзначають щорічно 1 квітня з 1906 року, коли було підписано «Міжнародну конвенцію про охорону птахів».

Свято Жайворонки Старовинний слов'янський свято Жайворонкисвяткують 22 березня – у день весняного рівнодення. Вважалося, що цього дня повертаються на батьківщину жайворонки, а за ними летять та інші перелітні птахи. Після прильоту жайворонків визначали, коли можна орати та починати інші весняні роботи.

12. Розвиток зв'язного мовлення.

Логопед:Ми багато чого дізналися про перелітних птахів. Спробуйте розповісти про одного з перелітних птахів. Вам допоможуть картинки на таблиці та опорні слова на слайді.

1.Сірий журавель - летить у серпні.2. Прилітає у березні чи квітні. 3.Живе в болотистих лісах. 4.Харчується ягодами, комахами та його личинками. 5.В нашій країні сірий журавель охороняється у десятках заповідників та національних парків, у тому числі й у Білозерському заказнику Гафурійського району.

Підсумок заняття.

Я думаю, ви багато чого дізналися сьогодні про птахів, і будете дбайливо ставитися до них не тільки в рік екології, а й завжди.

Рефлексія.Оцініть свій настрій за допомогою птахів.

Завдання на самопідготовку: розмальовки із перелітними птахами.

КАТЕГОРІЇ

ПОПУЛЯРНІ СТАТТІ

2023 «kingad.ru» - УЗД дослідження органів людини